środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (16.11.2018 r.)

Chwasty tygodnia (16.11.2018 r.)

Data publikacji: 2018-11-16 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-16 12:26
Wywietleń: 2474 361724

PiS pokonał Sławomira Nitrasa z PO na stanowisko prezydenta Szczecina, więc to partia prezesa wygrała wybory – chwalił się w TV poseł tej partii Artur Szałabawka. Potem dodał, że PO okłamuje szczecinian. Jednym słowem, poseł niczym widzów nie zaskoczył…

* * *

W tym tygodniu spotkają się radni sejmiku naszego regionu. Nadal trwają układanki, kto z kim i kto będzie marszałkiem regionu. Na razie jest równowaga 15:15, która niewiele oznacza, ale już wiadomo, że na inauguracyjnej sesji nie pojawi się znany podróżnik z Klubu Bezpartyjnych Aleksander Doba. Wybrał się na kolejne wojaże po świecie.

* * *

Marek Młynarczyk, radny PiS w kołobrzeskiej Radzie Miasta, rzucił legitymację partyjną na znak protestu przeciwko – jak stwierdził – dyktaturze posła tej partii Czesława Hoca.

* * *

Piłkarze ręczni Sandry SPA Szczecin przegrali kolejny, dziewiąty, mecz w ekstraklasie, tym razem z zespołem MKS Kalisz, którego trener Paweł Rusek często „rzucał mięsem”, co doskonale było słychać w czasie transmisji TV. Może, jak nasza ławka zacznie „rzucać mięsem”, to i wyniki przyjdą?

* * *

Nie popisali się także siatkarze Stoczni Szczecin, którzy przegrali 0:3 w Zawierciu. Tam klasą dla siebie był Grzegorz Bociek, który zdobył 25 punktów, a nasz Bartosz Kurek zaledwie 11. Komentator Polsatu Ireneusz Mazur nazywał stoczniowców dokerami. Widać, że budowa statków czy ich załadunek to dla komentatora jedno i to samo…

* * *

ChWDP – wulgarne niegdyś hasło ma swoje nowe znaczenie w stosunku do policjantów. Teraz znaczy: „Chorzy Wracają Do Pracy”.

* * *

Wielu kierowców samochodów wyposażonych w światła do jazdy dziennej jeździ w trakcie porannych mgieł wyłącznie na tychże światłach, które ledwo świecą tylko z przodu. Nie potrafią lub nie chcą przełączyć świateł w aucie na pozycję „mijania”, tak by paliły się lampy także z tyłu.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie