czwartek, 09 lipca 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (16.11.2018 r.)

Chwasty tygodnia (16.11.2018 r.)

Data publikacji: 2018-11-16 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-16 12:26
Wywietleń: 2735 361724

PiS pokonał Sławomira Nitrasa z PO na stanowisko prezydenta Szczecina, więc to partia prezesa wygrała wybory – chwalił się w TV poseł tej partii Artur Szałabawka. Potem dodał, że PO okłamuje szczecinian. Jednym słowem, poseł niczym widzów nie zaskoczył…

* * *

W tym tygodniu spotkają się radni sejmiku naszego regionu. Nadal trwają układanki, kto z kim i kto będzie marszałkiem regionu. Na razie jest równowaga 15:15, która niewiele oznacza, ale już wiadomo, że na inauguracyjnej sesji nie pojawi się znany podróżnik z Klubu Bezpartyjnych Aleksander Doba. Wybrał się na kolejne wojaże po świecie.

* * *

Marek Młynarczyk, radny PiS w kołobrzeskiej Radzie Miasta, rzucił legitymację partyjną na znak protestu przeciwko – jak stwierdził – dyktaturze posła tej partii Czesława Hoca.

* * *

Piłkarze ręczni Sandry SPA Szczecin przegrali kolejny, dziewiąty, mecz w ekstraklasie, tym razem z zespołem MKS Kalisz, którego trener Paweł Rusek często „rzucał mięsem”, co doskonale było słychać w czasie transmisji TV. Może, jak nasza ławka zacznie „rzucać mięsem”, to i wyniki przyjdą?

* * *

Nie popisali się także siatkarze Stoczni Szczecin, którzy przegrali 0:3 w Zawierciu. Tam klasą dla siebie był Grzegorz Bociek, który zdobył 25 punktów, a nasz Bartosz Kurek zaledwie 11. Komentator Polsatu Ireneusz Mazur nazywał stoczniowców dokerami. Widać, że budowa statków czy ich załadunek to dla komentatora jedno i to samo…

* * *

ChWDP – wulgarne niegdyś hasło ma swoje nowe znaczenie w stosunku do policjantów. Teraz znaczy: „Chorzy Wracają Do Pracy”.

* * *

Wielu kierowców samochodów wyposażonych w światła do jazdy dziennej jeździ w trakcie porannych mgieł wyłącznie na tychże światłach, które ledwo świecą tylko z przodu. Nie potrafią lub nie chcą przełączyć świateł w aucie na pozycję „mijania”, tak by paliły się lampy także z tyłu.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie