poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (7.10.2016)

Chwasty tygodnia (7.10.2016)

Data publikacji: 2016-10-07 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-10 09:08
Wywietleń: 2132 158117

Nie szukam odwetu za tamte czasy – powiedział w PR Szczecin Artur Balazs, były minister rolnictwa. Sam się przekonałem o mściwości Don Artura, który nawet moją sprawą zainteresował byłego ministra sprawiedliwości śp. Lecha Kaczyńskiego. Potem mówił w PR o obsadzaniu w kraju ważnych stanowisk niekompetentnymi ludźmi. A ja pamiętam, jak załatwił swojej córce (barmance z knajpy) kierowniczą fuchę (starszy inspektor do spraw kontroli wewnętrznej) w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Teraz Balazs twierdzi, że będzie przyglądał się kumoterstwu władzy. No cóż, lepiej późno niż wcale.

* * *

Nagrzani antyklerykałowie, nawiedzeni kościelni, przeciwnicy chrześcijaństwa – taki wybiórczy obraz poniedziałkowego czarnego marszu dostrzegł poseł PiS Leszek Dobrzyński. Wypowiedzi ministra spraw zagranicznych, za którą dostał burę od pani premier, nie słyszał, ale stwierdził, że chyba była niewłaściwa.

* * *

Radny powiatu gryfickiego Grzegorz Burcza chciał zaistnieć i zamieścił na swoim profilu fb zdjęcia gestapowców w mundurach i je podpisał: „Oni też ubrani na czarno mordowali dzieci z wadami genetycznymi lub niepełnosprawnych”. No cóż, widać, że radny nieco przesadził albo jak też inni stwierdzili nieco mu odbiło. Teraz się tłumaczy, że myślał inaczej, ale jakoś głupio napisał.

* * *

Joachim Brudziński, wicemarszałek sejmu, stwierdził, że jeżeli ktoś powoła się na znajomości z nim, by coś załatwić, to należy mu powiedzieć stanowcze „spieprzaj, dziadu”. Szkoda, że Antek Policmajster nie powiedział tego swojemu asystentowi i musiał zareagować na to sam Prezes.

* * *

Okazuje się, że nie ma mafii w Świnoujściu, na czele której rzekomo stał prezydent miasta, sądy i prokuratorzy. Poseł Kukiza’15 Kornel Morawiecki tak niedawno chlapnął, bo mu tak powiedział Stanisław Możejko, były prezydent miasta, który mieszka w lokalu komunalnym, ale nie płaci czynszu i miasto go ściga, więc jego zdaniem to jest mafia.

M. KWIATKOWSKI

Komentarze

obserwator
ciagle to samo, ci sami..dziadek mirek nic sie nie rozwija, jest nudny i żenujacy. i obrażanie ludzi do tego
2016-10-10 08:05:03
ha ha
A gdzie chwaścik o przeprosinach autora chwastów za wielokrone pomówienie w artykułach pewnego szczecińskiego notariusza? To przecież idealny "kwiatek" do tej rubryki.
2016-10-08 10:44:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy