środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (22.07.2016)

Chwasty tygodnia (22.07.2016)

Data publikacji: 2016-07-22 11:37
Wywietleń: 2140 145257

Jacyś miejscy geniusze wpadli na pomysł, by na placu Zamenhofa w Szczecinie – wokół szkaradnej Frygi – ustawić ławeczki i kwietniki po to, by szczecinianie mogli w oparach spalin podziwiać rozwalające się dzieło „artystów” z Krakowa.

* * *

Andrzej Grabiec, zastępca dyrektora ZDiTM w Szczecinie, powiedział: „Jak na Jagiellońskiej będziemy wolniej jechać, to będzie więcej miejsc do parkowania”. Może ktoś wytłumaczy związek logiczny jednego z drugim?

* * *

Specyficzny mikroklimat w wykopie Szybkiego Szczecińskiego Tramwaju – tak urzędnicy magistratu tłumaczą wykrzywianie się torowiska na trasie szybkiego (ale jaja) tramwaju, który jeździ z zawrotną szybkością 10 km na godz.

* * *

„Podczas pobytu premiera Mateusza Morawieckiego w Szczecinie zapytałam, jak ma wyglądać partnerstwo publiczno-prywatne, skoro zawsze jest podejrzenie o nieuczciwość? I sama udzielę odpowiedzi: jeżeli mamy czyste ręce i intencje, to żadnych podejrzeń nie boimy się!”. Nie trzeba chyba tłumaczyć, kto zadał premierowi to pytanie i sam na nie odpowiedział. Ta osoba wszystko bowiem wie najlepiej, a premier może się od niej uczyć.

* * *

Były doradca byłej premier Ewy Kopacz, Sławomir Nitras, nie liczył się z publicznymi finansami i przez niecały rok dzwonił z komórki za przeszło 31 tys. zł.

* * *

Wybrałem 200 złotych z bankomatu Banku Zachodniego WBK w Niechorzu. Okazało się, że bank naliczył sobie aż 23,61 zł opłaty za transakcję, co jest rozbojem w biały dzień. Całe szczęście, że kasy na koncie starczyło mi na prowizję!

* * *

W ośrodku wypoczynkowym „Familijni” w Pogorzelicy za jedno miejsce płacimy 170 zł, ale jeżeli chcemy, by nam pokój posprzątano, to dopłacamy 50 zł. Dodatkowe sprzątanie z wymianą pościeli i ręczników to wydatek 100 zł. W wypadku pobytu krótszego niż tydzień, koszt wypoczynku drożeje o 10 procent. Jak widać, jest to zupełnie nowatorskie podejście do klienta. Ja bym poszedł dalej – jak gość sam posprząta, to gospodarz ośrodka buli mu 5 dych, a jak przyjedzie z własną pościelą i ręcznikami, to odpali mu stówkę. Wtedy będzie sprawiedliwie…
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy