czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (16.09.2016)

Chwasty tygodnia (16.09.2016)

Data publikacji: 2016-09-16 05:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-07 13:07
Wywietleń: 3014 155163

Do Szczecina zawitała „dobra zmiana taniego państwa”, czyli minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak, którego do ośrodka TVP pilotowały dwa policyjne radiowozy i sześć cywilnych samochodów. Ulicę oczywiście zamknięto dla ruchu kołowego, bo jeszcze ktoś chciałby zrobić krzywdę panu ministrowi.

***

W Szczecinie trwa spór o to, czy miasto może pobierać opłaty za parkowanie w strefie, w miejscach gdzie nie ma namalowanych linii poziomych. Zdaniem NSA linie powinny być namalowane, ale urzędnicy twierdzą, że wyroki sądu są precedensowe i władze miasta nie muszą ich respektować. Wiadomo nie od dziś, że urzędnicy są mądrzejsi od sędziów, w myśl powiedzenia: „Sąd sądem, a my wiemy swoje”.

***

Na terenie Seminarium Duchownego (vis-a-vis Różanki) stanęła koszmarna buda, która podobno ma być sezonową kawiarenką (lato się kończy) prowadzoną przez duchownych (piwa nie będzie). Tyle tylko że obiekt jako tymczasowy (na 120 dni), którego budowy jeszcze nie ukończono, musi zostać rozebrany do końca października, ale czy tak się stanie? Pożyjemy, zobaczymy kto wygra: miasto czy kuria. Ja tam już zwycięzcę znam.

***

Łukasz Zwoliński, który zapowiadał się na niezłego snajpera, nie strzelił po raz trzeci karnego (tym razem w meczu z Lechem), a potem nie trafił do pustej bramki. Trener Pogoni Kazimierz Moskal stwierdził: „Nie tacy piłkarze marnowali rzuty karne”. Panie trenerze! Niech pan nie porównuje „Zwolaka” do chociażby Kazimierza Deyny. Bo ten drugi to był PIŁKARZ.

***

Już niedługo drewniane siedliska ławeczek w alei betonowej (niegdyś kwiatowa) przy placu Żołnierza będą wymagały wymiany. Po prostu nikt nie pomyślał, że drewno się konserwuje, podobnie jak myje szklane koszmarki, które są po prostu brudne.

***

Tydzień temu napisałem, że przeciwko budowie schroniska dla zwierząt przy ul. Chopina protestuje „Stowarzyszenie mieszkańców osiedla Skarbówek”. Okazuje się, że są dwa „Skarbówki”, co wyjaśnił w mailu do redakcji Janusz Fiszer, który napisał m.in.: „Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Skarbówek działa na terenie własnościowych działek rekreacyjnych zwanym Osiedlem Skarbówek, a nie na terenie ROD Skarbówka. To są dwa odrębne tereny, choć sąsiadujące ze sobą, i dwie organizacje”. Odszczekuję chwasta.

M. KWIATKOWSKI

 

Komentarze

pytanie
A propos dobrej zmiany. Kiedy zawita do Kuriera? Kiedy wylecą z niego dawni TW esbecji?
2016-09-21 17:15:33
Pan Witek
Księża wpychają się wszędzie. Szkoda, bo w ten sposób tracą szacunek.
2016-09-18 02:25:53
@roger
Kato-talib "roger" w akcji.
2016-09-17 23:55:12
Gość
To wiedzą wszyscy, bo nie po to kler coś buduje by rozbierać matolku
2016-09-17 14:43:57
roger
skąd ty wiesz najmadrzejszy redaktorku jak będzie?????????????? a potem bedziesz na 1 stronie odwoływał te swoje brednie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016-09-16 20:16:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie