niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (4.08.2017)

Chwasty tygodnia (4.08.2017)

Data publikacji: 2017-08-04 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-05 08:11
Wywietleń: 3513 286768

Wszystkim jadącym nad morze i w góry przypominam, tankujemy i kawkujemy tylko na POLSKICH stacjach. Wszystko co polskie jest najlepsze – nadał, korzystając z niemieckiej sieci T-mobile, poseł Joachim Brudziński. Pojechał nad morze szwedzkim samochodem, tankując po drodze na naszych stacjach, w których sprzedawane jest paliwo na rosyjskiej ropie. Na Twitterze internauci dali mu popalić, pytając, czy płaci z własnych, czy służbowych pieniędzy, czy jeździ polskim czy zachodnim autem i czy ma nawigację polską, czy też inną.

* * *

Instytutowi Pamięci Narodowej przeszkadzają dwa czołgi T-34 stojące od zakończenia wojny w Drawsku Pomorskim. Zdaniem instytutu propagują one niewłaściwe treści i powinny zniknąć. Zniknęła już czerwona gwiazda, a teraz mają być usunięte same tanki. Takie same czołgi stoją w centrum Berlina na cmentarzu żołnierzy radzieckich i jakoś nikomu one nie przeszkadzają. Ale tam nie ma IPN. Teraz IPN wymusił na wojewodzie, by ulica Berlinga w Szczecinie nazywała się im. Anny Walentynowicz, suwnicowej w stoczni gdańskiej, która ze Szczecinem nie miała nic wspólnego.

* * *

W mrzeżyńskim ośrodku wczasowym „Laguna” kradną w biały dzień, ale właściciel nie widzi w tym nic złego i nie zamierza zatrudnić większej ochrony i zainstalować na parkingu monitoringu. Jak cię okradną, to się martw sam za siebie.

* * *

W środę na rewalskiej platformie widokowej odbył się start do biegu śniadaniowego. Pięć minut przed startem (godz. 9) właściciel lodziarni „Rcafe” kazał pracownikom wystawić stoliki i kosze do siedzenie tuż przed prowadzącym biegaczy samochodem. Jego pracownik miał w nosie prośby organizatora, by tego nie czynić i w sposób ordynarny powiedział mu, co ten może mu zrobić. Jaki właściciel, taki pracownik?

* * *

Piłkarze Pogoni przegrali 0:1 na swoim boisku mecz z Jagiellonią. Sprawcą porażki był Jarosław Fojut, który wdał się w gierkę z piłkarzem rywala. Za takie kiksy to nawet w drużynie podwórkowej wylatuje się z boiska. Przy okazji. Po raz kolejny piłkarze Pogoni nie wykazali się skromnością i przed meczem wypowiadali się buńczucznie, że interesuje ich tylko zwycięstwo i takowe odniosą. Panowie, więcej skromności i oceny własnych umiejętności.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Tommy
@Zygmunt - w IPN już od dawna pracują nad wprowadzeniem indexu lektur i pozycji artystycznych zakazynych w przestrzeni publicznej, jako propagujące i wychwalające komunizm, a także jako - rzekomo - zakłamujące historię. Na tej liście "Czterej pancerni" i "Kloss" są na szczycie. Problem jest tylko jeden: PREZES ICH LUBI OGLĄDAĆ..... :)) ** rozumisz? Gusta jednego pokurcza kształtują działania instytucji rzekomo niezależnej
2017-08-05 08:05:30
lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż ........
Ostatnio tankowałem na przymarketowej (Auchan) stacji ON po 3,95 zł. Jak Orlen będzie w stosunku do nich konkurencyjny, będę tankował na Orenie.
2017-08-04 19:35:30
Zygmunt
Odnośnie czołgów T-34.Na takim czołgu jeździł Janek Kos z załogą. Niech ,więc burmistrz Drawska Pomorskiego każe wymalować nr 102 i 103,wtedy będą to NASZE czołgi.I IPN będzie musiał się "odturlać".
2017-08-04 12:29:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie