Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (4.08.2017)

Data publikacji: 2017-08-04 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-05 08:11

Wszystkim jadącym nad morze i w góry przypominam, tankujemy i kawkujemy tylko na POLSKICH stacjach. Wszystko co polskie jest najlepsze – nadał, korzystając z niemieckiej sieci T-mobile, poseł Joachim Brudziński. Pojechał nad morze szwedzkim samochodem, tankując po drodze na naszych stacjach, w których sprzedawane jest paliwo na rosyjskiej ropie. Na Twitterze internauci dali mu popalić, pytając, czy płaci z własnych, czy służbowych pieniędzy, czy jeździ polskim czy zachodnim autem i czy ma nawigację polską, czy też inną.

* * *

Instytutowi Pamięci Narodowej przeszkadzają dwa czołgi T-34 stojące od zakończenia wojny w Drawsku Pomorskim. Zdaniem instytutu propagują one niewłaściwe treści i powinny zniknąć. Zniknęła już czerwona gwiazda, a teraz mają być usunięte same tanki. Takie same czołgi stoją w centrum Berlina na cmentarzu żołnierzy radzieckich i jakoś nikomu one nie przeszkadzają. Ale tam nie ma IPN. Teraz IPN wymusił na wojewodzie, by ulica Berlinga w Szczecinie nazywała się im. Anny Walentynowicz, suwnicowej w stoczni gdańskiej, która ze Szczecinem nie miała nic wspólnego.

* * *

W mrzeżyńskim ośrodku wczasowym „Laguna” kradną w biały dzień, ale właściciel nie widzi w tym nic złego i nie zamierza zatrudnić większej ochrony i zainstalować na parkingu monitoringu. Jak cię okradną, to się martw sam za siebie.

* * *

W środę na rewalskiej platformie widokowej odbył się start do biegu śniadaniowego. Pięć minut przed startem (godz. 9) właściciel lodziarni „Rcafe” kazał pracownikom wystawić stoliki i kosze do siedzenie tuż przed prowadzącym biegaczy samochodem. Jego pracownik miał w nosie prośby organizatora, by tego nie czynić i w sposób ordynarny powiedział mu, co ten może mu zrobić. Jaki właściciel, taki pracownik?

* * *

Piłkarze Pogoni przegrali 0:1 na swoim boisku mecz z Jagiellonią. Sprawcą porażki był Jarosław Fojut, który wdał się w gierkę z piłkarzem rywala. Za takie kiksy to nawet w drużynie podwórkowej wylatuje się z boiska. Przy okazji. Po raz kolejny piłkarze Pogoni nie wykazali się skromnością i przed meczem wypowiadali się buńczucznie, że interesuje ich tylko zwycięstwo i takowe odniosą. Panowie, więcej skromności i oceny własnych umiejętności.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tommy
2017-08-05 08:05:30
@Zygmunt - w IPN już od dawna pracują nad wprowadzeniem indexu lektur i pozycji artystycznych zakazynych w przestrzeni publicznej, jako propagujące i wychwalające komunizm, a także jako - rzekomo - zakłamujące historię. Na tej liście "Czterej pancerni" i "Kloss" są na szczycie. Problem jest tylko jeden: PREZES ICH LUBI OGLĄDAĆ..... :)) ** rozumisz? Gusta jednego pokurcza kształtują działania instytucji rzekomo niezależnej
lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż ........
2017-08-04 19:35:30
Ostatnio tankowałem na przymarketowej (Auchan) stacji ON po 3,95 zł. Jak Orlen będzie w stosunku do nich konkurencyjny, będę tankował na Orenie.
Zygmunt
2017-08-04 12:29:35
Odnośnie czołgów T-34.Na takim czołgu jeździł Janek Kos z załogą. Niech ,więc burmistrz Drawska Pomorskiego każe wymalować nr 102 i 103,wtedy będą to NASZE czołgi.I IPN będzie musiał się "odturlać".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA