sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (14.07.2017)

Chwasty tygodnia (14.07.2017)

Data publikacji: 2017-07-14 11:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-15 15:36
Wywietleń: 2812 274938

„Zablokowanie wyboru nowego zarządu było możliwe, ponieważ na początku czerwca zachodniopomorski sejmik, głosami radnych PO i PSL, zmienił statut funduszu. Teraz powołanie i odwołanie prezesa zarządu musi odbyć się w obecności wszystkich członków rady nadzorczej” – taką sensacyjną wiadomość podało Radio Szczecin na temat wyboru nowych władz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie. Szkoda tylko, że zapomnieli sprawdzić, że statut uchwalono siedem lat temu…

* * *

To samo radio podało w środę informację, że na trasie Dziwnów – Międzywodzie prowadzone są roboty drogowe i są utrudnienia w ruchu drogowym. Cztery razy przejechałem tę trasę i żadnych drogowców nie ujrzałem. Owszem, pojawią się, ale we wrześniu – o czym już rok temu pisałem.

* * *

Cytat z pewnego rewalskiego portalu na temat zawieszonego wójta Roberta Skraburskiego, który od decyzji prokuratora odwołał się do sądu: „Jeśli sąd będzie chciał się zapoznać z całym materiałem, co nie jest wykluczone, to na rozpatrzenie odwołania trzeba będzie troszkę poczekać”. A jeśli sąd będzie leniwy i się nie zapozna, to co wtedy?

* * *

Na terenie ośrodka Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w Grodnie I odbyła się konferencja z udziałem kilku ministrów na temat m.in. energetyki cieplnej. Konferencji towarzyszyła armia ochroniarzy, jakby tu sam prezydent Duda przyjechał. Samochody stały wszędzie i blokowały przejazd, ale gospodarz terenu dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Wojciech Zyska jakoś nie kasował od nich 81 zł za przejazd przez parkowy teren, co czyni na sąsiednim ośrodku Grodno II.

* * *

Mam już dosyć oceanarium w Niechorzu, a w zasadzie nachalnej reklamy tej placówki, którą słychać z jeżdżącej cały dzień „szczekaczki” po nadmorskiej miejscowości i ciągnącej reklamę na kółkach. Poza tym wystawa jest beznadziejna (opinia wczasowiczów), a „wjazd” kosztuje aż 25 zł, czyli najdrożej ze wszystkich atrakcji w tym rejonie. Jeszcze bardziej krzykliwa jest reklama „najlepszej dyskoteki nad polskim morzem”, czyli „Bałtyku”.

* * *

Rozpoczęła się w Koszalinie kampania na rzecz utworzenia województwa środkowopomorskiego, co przed wyborami obiecywała „dobra zmiana”, która jakoś o tym zapomniała. Oto komentarz jednej z internautek na naszym portalu: „Wiecie jaka jest różnica między województwem środkowopomorskim a środkiem Afryki? W środkowej Afryce ludzie są czarni, a w środkowopomorskim ciemni”. Ciekawe, gdzie mieszka autorka tego twierdzenia?

Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

Gość
Gdzie mieszkasz? w K-linie, czy Slupsku?
2017-07-15 15:35:21
Judyta Stronek
A co ty taki ciekawski Kajak jesteś?:D
2017-07-14 18:41:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie