Środa 29 września 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (14.07.2017)

Data publikacji: 2017-07-14 11:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-15 15:36

„Zablokowanie wyboru nowego zarządu było możliwe, ponieważ na początku czerwca zachodniopomorski sejmik, głosami radnych PO i PSL, zmienił statut funduszu. Teraz powołanie i odwołanie prezesa zarządu musi odbyć się w obecności wszystkich członków rady nadzorczej” – taką sensacyjną wiadomość podało Radio Szczecin na temat wyboru nowych władz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie. Szkoda tylko, że zapomnieli sprawdzić, że statut uchwalono siedem lat temu…

* * *

To samo radio podało w środę informację, że na trasie Dziwnów – Międzywodzie prowadzone są roboty drogowe i są utrudnienia w ruchu drogowym. Cztery razy przejechałem tę trasę i żadnych drogowców nie ujrzałem. Owszem, pojawią się, ale we wrześniu – o czym już rok temu pisałem.

* * *

Cytat z pewnego rewalskiego portalu na temat zawieszonego wójta Roberta Skraburskiego, który od decyzji prokuratora odwołał się do sądu: „Jeśli sąd będzie chciał się zapoznać z całym materiałem, co nie jest wykluczone, to na rozpatrzenie odwołania trzeba będzie troszkę poczekać”. A jeśli sąd będzie leniwy i się nie zapozna, to co wtedy?

* * *

Na terenie ośrodka Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w Grodnie I odbyła się konferencja z udziałem kilku ministrów na temat m.in. energetyki cieplnej. Konferencji towarzyszyła armia ochroniarzy, jakby tu sam prezydent Duda przyjechał. Samochody stały wszędzie i blokowały przejazd, ale gospodarz terenu dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Wojciech Zyska jakoś nie kasował od nich 81 zł za przejazd przez parkowy teren, co czyni na sąsiednim ośrodku Grodno II.

* * *

Mam już dosyć oceanarium w Niechorzu, a w zasadzie nachalnej reklamy tej placówki, którą słychać z jeżdżącej cały dzień „szczekaczki” po nadmorskiej miejscowości i ciągnącej reklamę na kółkach. Poza tym wystawa jest beznadziejna (opinia wczasowiczów), a „wjazd” kosztuje aż 25 zł, czyli najdrożej ze wszystkich atrakcji w tym rejonie. Jeszcze bardziej krzykliwa jest reklama „najlepszej dyskoteki nad polskim morzem”, czyli „Bałtyku”.

* * *

Rozpoczęła się w Koszalinie kampania na rzecz utworzenia województwa środkowopomorskiego, co przed wyborami obiecywała „dobra zmiana”, która jakoś o tym zapomniała. Oto komentarz jednej z internautek na naszym portalu: „Wiecie jaka jest różnica między województwem środkowopomorskim a środkiem Afryki? W środkowej Afryce ludzie są czarni, a w środkowopomorskim ciemni”. Ciekawe, gdzie mieszka autorka tego twierdzenia?

Mirosław Kwiatkowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gość
2017-07-15 15:35:21
Gdzie mieszkasz? w K-linie, czy Slupsku?
Judyta Stronek
2017-07-14 18:41:37
A co ty taki ciekawski Kajak jesteś?:D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ