sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (28.07.2017)

Chwasty tygodnia (28.07.2017)

Data publikacji: 2017-07-28 05:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-28 05:10
Wywietleń: 2872 282933
Zdaniem dra Waldemara Urbanika, rektora Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie, potężne protesty mieszkańców kraju nie miały z reformą sądownictwa zbyt wiele wspólnego. Nic odkrywczego, panie profesorze, przecież wiadomo, że to nie były żadne protesty, a nocne Polaków spacery. Ministra pan nie słyszał czy też mu nie wierzy?

* * *

Radny powiatu gryfińskiego Marek Brzeziński, który protestował przed sądem w tym mieście, zabrał Bogu ducha winnemu przechodniowi pizzę i rozsmarował ją całą na jego twarzy. Nie dość, że zachował się niezbyt ładnie (delikatnie powiedziane), to zmarnował jedzenie, że o ubraniu poszkodowanego nie wspomnę. Niektóre prawicowe media twierdzą, że jest on członkiem PO, czyli totalnej opozycji, chociaż to nie jest prawda. Co z tego, że nie jest, ale jak brzmi!

* * *

TVP Szczecin podała, że zawieszony wójt Rewala Robert Skraburski zaciągnął w parabankach pożyczki na 160 mln zł, co nie jest prawdą. Tyle wynosił cały dług gminy, która zaciągała także pożyczki w „normalnych” bankach, które jednak potem pożyczać już nie chciały.

* * *

„Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny” – czytamy w art. 51 Kodeksu wykroczeń. Artykuł ten wykorzystali policjanci przeciwko człowiekowi, który w stolicy przed żoliborskim domem samego Prezesa używał urządzenia nagłaśniającego. A na ulicach Wybrzeża Rewalskiego takich „szczekaczek” jeździ bez liku, a policja twierdzi, że nie ma na to paragrafu. Dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie. Trzeba tylko chcieć.

* * *

W miniony wtorek na nadmorskiej „trójce” o godz. 15 jechał niebieski autobus na gdańskiej rejestracji, należący do pewnej prywatnej szkółki piłkarskiej ze Szczecina, który w ulewnym deszczu „grzał” stówę na godzinę. Kierowcy tak się śpieszyło, że jeszcze światłami (zakazane!) zganiał z drogi tych, co nie ryzykowali swojego życia, jadąc w takich warunkach. Ale jak widać, nie każdy myśli za kółkiem.

* * *

Tydzień temu napisałem, że w niedawno otwartym hotelu Radisson Blu w Świnoujściu najtańszy pobyt kosztuje 600 zł, a w cenie mamy prawo do bezpłatnej godziny na basenie. Renata Sobczyńska Communication Director przysłała mi e-mail, w którym napisała, że do dyspozycji gości jest całodniowy bezpłatny basen, ale na dachu hotelu, nad którym jest rozkładana roleta. A jak jest burza z piorunami, to co wtedy?

Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie