wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (31.01.2020 r.)

Chwasty tygodnia (31.01.2020 r.)

Data publikacji: 2020-01-31 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-27 00:23
Wywietleń: 1277 440607

Poseł PO Artur Łącki idzie w ślady Sławomira Nitrasa i jest na celowniku marszałek sejmu, która ukarała go 2 tys. zł obniżenia pensji za trzymanie w czasie obrad szalika z napisem „Konstytucja”.

* * *

Henryk Sawka w „Szkle kontaktowym” powiedział dowcip: „Dlaczego Andrzej Duda nie pojechał do Izraela? Bo tam spotkały się głowy państw”.

* * *

Z okazji 15-lecia „Szkła” przytoczono najciekawsze fragmenty tej audycji. Nie zabrakło oczywiście „słynnego pana Edwarda ze Szczecina”, którego monologu nie mógł przerwać nieżyjący już Grzegorz Miecugow. Pan Edward, chociaż „szkiełka” nie cierpi, zadzwonił jednak do programu z życzeniami.

* * *

Mieszkaniec Berlina, oczywiście jako anonim, zadzwonił do naczelnego „Gazety Polskiej” i poinformował, że musiał marszałkowi senatu prof. Tomaszowi Grodzkiemu zapłacić 500 zł za założenie „kosmetycznego szwa” po operacji. Inny zapłacił profesorowi 200 zł za osobiste wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. A karetką profesor po operacji nie odwoził nikogo do domu i za to kasował?

* * *

Senator niezależny (?) Stanisław Gawłowski potraktował dziennikarkę TVP Szczecin niczym wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki. „Rozmawiał” z nią odwrócony plecami.

* * *

Anna Bańkowska, wicemarszałkini województwa, pokazała w sposób kulturalny radnej Jacynie-Witt, gdzie raki zimują. Radna chciała, by zarząd województwa ukarał dyrektora Opery na Zamku Jacka Jekiela za to, że ten odważył się pokazać podobieństwo mimiki i podnoszenie głosu przez prezydenta Andrzeja Dudę do dyktatora Włoch z czasów II wojny światowej. Pani marszałek przytoczyła tylko kilka cytatów działaczy PiS pod adresem działaczy PO („Tusk to dziadowski premier”, „Powitanie dla Tuska? – kajdanki i szubienica”, „Nitras jest niepełnosprawny umysłowo”, „Jekiel to pokurcz umysłowy, kretyn”, „Gawłowski i Kwaśniak to złodzieje, mordercy i gwałciciele”). Na koniec dodała, że Jekiel nigdy do PZPR nie należał, ale Jacynie to nie przeszkadzało, by go „tam zapisać”.

* * *

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Szczecina mec. Bartłomiej Sochański stwierdził niczym minister Zbigniew Ziobro, że spora część spośród 59 sędziów Sądu Najwyższego nie zna konstytucji.

* * *

Poseł Artur Szałabawka (PiS) stwierdził, że do PO zapisywali się ludzie, by dostać stanowiska, synekury i profity. Dodał, że za czasów rządów jego partii sytuacja wygląda odwrotnie (?).

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

fakt
to jest BILD Zeitung taki "polski" Tusk.
2020-02-27 00:20:43
fakt
Henryk Sawka w „Szkle kontaktowym” powiedział dowcip. To nie dowcip, to stwierdzenie faktu.fakt
2020-01-31 09:06:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie