czwartek, 03 grudnia 2020r.

Chwasty tygodnia (31.01.2020 r.)

Data publikacji: 2020-01-31 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-25 15:34

Poseł PO Artur Łącki idzie w ślady Sławomira Nitrasa i jest na celowniku marszałek sejmu, która ukarała go 2 tys. zł obniżenia pensji za trzymanie w czasie obrad szalika z napisem „Konstytucja”.

* * *

Henryk Sawka w „Szkle kontaktowym” powiedział dowcip: „Dlaczego Andrzej Duda nie pojechał do Izraela? Bo tam spotkały się głowy państw”.

* * *

Z okazji 15-lecia „Szkła” przytoczono najciekawsze fragmenty tej audycji. Nie zabrakło oczywiście „słynnego pana Edwarda ze Szczecina”, którego monologu nie mógł przerwać nieżyjący już Grzegorz Miecugow. Pan Edward, chociaż „szkiełka” nie cierpi, zadzwonił jednak do programu z życzeniami.

* * *

Mieszkaniec Berlina, oczywiście jako anonim, zadzwonił do naczelnego „Gazety Polskiej” i poinformował, że musiał marszałkowi senatu prof. Tomaszowi Grodzkiemu zapłacić 500 zł za założenie „kosmetycznego szwa” po operacji. Inny zapłacił profesorowi 200 zł za osobiste wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. A karetką profesor po operacji nie odwoził nikogo do domu i za to kasował?

* * *

Senator niezależny (?) Stanisław Gawłowski potraktował dziennikarkę TVP Szczecin niczym wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki. „Rozmawiał” z nią odwrócony plecami.

* * *

Anna Bańkowska, wicemarszałkini województwa, pokazała w sposób kulturalny radnej Jacynie-Witt, gdzie raki zimują. Radna chciała, by zarząd województwa ukarał dyrektora Opery na Zamku Jacka Jekiela za to, że ten odważył się pokazać podobieństwo mimiki i podnoszenie głosu przez prezydenta Andrzeja Dudę do dyktatora Włoch z czasów II wojny światowej. Pani marszałek przytoczyła tylko kilka cytatów działaczy PiS pod adresem działaczy PO („Tusk to dziadowski premier”, „Powitanie dla Tuska? – kajdanki i szubienica”, „Nitras jest niepełnosprawny umysłowo”, „Jekiel to pokurcz umysłowy, kretyn”, „Gawłowski i Kwaśniak to złodzieje, mordercy i gwałciciele”). Na koniec dodała, że Jekiel nigdy do PZPR nie należał, ale Jacynie to nie przeszkadzało, by go „tam zapisać”.

* * *

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Szczecina mec. Bartłomiej Sochański stwierdził niczym minister Zbigniew Ziobro, że spora część spośród 59 sędziów Sądu Najwyższego nie zna konstytucji.

* * *

Poseł Artur Szałabawka (PiS) stwierdził, że do PO zapisywali się ludzie, by dostać stanowiska, synekury i profity. Dodał, że za czasów rządów jego partii sytuacja wygląda odwrotnie (?).

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

tylko pytam...
2020-08-25 15:19:41
Czy lodołamacz PUMA Jajcyny-Witkowej już pływa z kapitanem- ministrem wszelkich wód???
fakt
2020-02-27 00:20:43
to jest BILD Zeitung taki "polski" Tusk.
fakt
2020-01-31 09:06:50
Henryk Sawka w „Szkle kontaktowym” powiedział dowcip. To nie dowcip, to stwierdzenie faktu.fakt

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ