piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (17.01.2020 r.)

Chwasty tygodnia (17.01.2020 r.)

Data publikacji: 2020-01-17 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-19 19:19
Wywietleń: 376 438420

Jak nie kijem go to pałką – z takiego założenia wyszli dziennikarze TVP Info, którzy przyczepili się, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki przemawiał po angielsku, a nie po polsku na spotkaniu z przedstawicielami sędziów innych krajów.

* * *

CBA zabezpieczyła dokumentację wszystkich operacji medycznych, w jakie „zamieszany” był marszałek Senatu Tomasz Grodzki i zapewne teraz będzie wzywać wszystkich pacjentów i ich rodziny do złożenia oświadczenia, czy nie domagano się od nich łapówki za zabieg. Jak ktoś się nie stawi na wezwania, to zapewne przyjdą po niego o szóstej rano, kiedy ranne wstają zorze. Całą sytuację najlepiej podsumował Sławomir Mizerski w „Polityce”: „CBA zwróciło się z apelem do Polek i Polaków, aby dostarczyli materiałów oczerniających Grodzkiego, bo te, którymi prokuratura dysponuje, są słabe i problemu marszałka nie rozwiązują”.

* * *

Radny (PO) Łukasz Tyszler usłyszał zarzut od redaktora naczelnego Radia Szczecin, że nie słucha rządowych mediów, które mówią prawdę o wspomnianym marszałku Grodzkim. Wielu ludzi tych mediów nie słucha, chociaż musi za nie płacić przymusowy abonament.

* * *

– Społeczeństwo jest dumne, że wydamy w tym roku 45 miliardów zł na obronę narodową i w pełni to popiera – stwierdził stargardzki poseł PiS (szef sejmowej Komisji Obrony) i były oficer Ludowego Wojska Polskiego Michał Jach (w swoim życiorysie przymiotnik „Ludowego” usunął, chociaż w 1972 r. WP nie było). Na stopień majora awansowany został przez gen. Floriana Siwickiego – prawą rękę gen. Jaruzelskiego.

* * *

Minister sprawiedliwości wystąpił w Senacie i trzykrotnie stwierdził, że szczeciński sędzia oskarżony o kradzież wiertarki (w zasadzie nasadki) pozostał w zawodzie i może sądzić tych, co wiertarkę ukradną. Minister mija się z prawdą, co potwierdził mecenas Włodzimierz Łyczywek, gdyż sędzia M. orzeka w sądzie cywilnym, a nie karnym, ale minister o tym nie wie.

* * *

– Nitras steruje Arłukowiczem i Grodzkim – rzekła radna PiS Małgorzata Jacyna-Witt, która stwierdziła, że Bartosz Arłukowicz nie ma szans być szefem PO. Przynajmniej w partii pani radnej takich dylematów nie ma: prezes był, jest i będzie tylko jeden.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

do kapuchy SB
Dobrze wiesz, o kim mowa.
2020-01-19 18:58:55
???
Major Jach łapówkarzem?
2020-01-19 10:47:16
TW Games nadaje
Uczciwy człowiek nigdy nie stanie w obronie łapówkarza.
2020-01-19 09:58:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie