Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (30.04.2016)

Data publikacji: 2016-04-29 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-01 10:43

Dzięki programowi 500 plus zwiększy się dzietność, a w przyszłości zabraknie nauczycieli i miejsc w przedszkolach (dziś także ich nie ma – od MK) – twierdził poseł PiS Leszek Dobrzyński. Potem dodał, że pod listem sprzeciwu wobec działania rządu nie podpisali się wszyscy prezydenci. Ma rację, ale przecież prezydent Andrzej Duda sam przeciwko sobie nie będzie protestował, a piąty prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej (są tacy, co twierdzą, że w zamachu), więc też tego nie uczynił. A poza tym wszystko w porządku. Dobrzyński doskonale wpasował się w wytyczne partii prezesa, by mówić dużo i nie dać czasu prowadzącemu na zadawanie kłopotliwych pytań. I na tym polegają występy w mediach. Inni niech się uczą!
* * *
Posłanka PO Magdalena Kochan nie wierzy, że tylko 5 procent wyborców popiera PO w naszym regionie. „Skutecznie sprzeciwiałam się decyzjom podejmowanych przez rządzących za moich czasów” – dodała. Widać to doskonale na przykładzie niedokończonej trasy S3 do Świnoujścia i budowy tunelu do tego miasta. Bo właśnie Kochan twierdziła, że tunel nie jest potrzebny, gdyż promy to atrakcja dla turystów.
* * *
Dariusz Wieczorek, szef SLD w regionie, przypomina wspomnianą wyżej posłankę. Stwierdził, że porażką jego partii była kandydatura Magdaleny Ogórek na prezydenta RP. A jeszcze przed wyborami mówił, że to doskonała kandydatka, która pokona innych. Teraz Wieczorek twierdzi, że w przyszłych wyborach lewica uzyska 15 procent poparcia, ale pod warunkiem, że każdy członek partii znajdzie sto osób, które na SLD zagłosują. No cóż, Trubadurzy niegdyś śpiewali: „Marzenia jak ptaki szybują po niebie”.
* * *
„Redakcja portalu cedyniabezcenzury.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, komentarze uznawane za obraźliwe bądź niezgodne z prawem zostaną przekazane wraz z adresem IP piszącego komentarz odpowiednim organom ścigania” – czytamy na jej portalu. I słusznie, bo każdy krytyczny wpis o pani burmistrz Cedyni czy też szefie miejscowej PO wymaga złożenia doniesienia na policję.
* * *
Od jutra, czyli od soboty, nie będzie można parkować na ulicach pod Trasą Zamkową w Szczecinie. Taką decyzję podjął ZDiTM, który w swoim komunikacie stwierdził, że auta parkowały nielegalnie. Wszystko było zgodnie z przepisami, o czym pisałem już kilka miesięcy temu, gdyż po lewej stronie ulicy nie było znaku zakazu parkowania. Jak się pojawi, to oczywiście parkowanie będzie nielegalne.
* * *
Słynny szczeciński szkaradek architektoniczny, czyli Fryga (pseudonim szaszłyk), stojąca na placu Zamenhofa, po dwóch miesiącach się rozkleiła. Montująca to dzieło krakowska firma PanKreator zaczęła ostatnio remont potworka, ale zeszła z placu, bo jest za zimno. A przecież istnieje coś takiego jak namiot i grzejniki, które można ustawić w środku placu. Może wyszłoby nawet taniej niż ponowny przyjazd z Krakowa?

M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Poloicmajster
2016-05-01 10:37:11
A Antek mówi, że to Tusk go stracił

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ