Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (22.04.2016)

Data publikacji: 2016-04-25 10:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-25 10:36

„Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w sprawie prawdziwości i prawidłowości oświadczeń o stanie majątkowym składanych w latach 2014-2015 przez Tomasza Siergieja – członka Zarządu Powiatu Gryfińskiego – oraz przestrzegania przez niego zakazów określonych w art. 4 pkt 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Kontrola została wszczęta 18.04.2016 r. Na tym etapie są to wszystkie informacje, jakie możemy Panu przekazać” – informację tej treści otrzymałem z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. Do sprawy oczywiście wrócę. Przypomnę, że pan Siergiej to jest człowiek związany z targowiskiem Canpol w Osinowie Dolnym, które niedawno spłonęło.

* * *

Na Uniwersytecie Szczecińskim wybrano nowego – starego rektora, czyli profesora Edwarda Włodarczyka, który uzyskał 70 spośród 107 możliwych głosów. Jego kontrowersyjny kontrkandydat Wojciech Krysztofiak nie uzyskał ani jednego głosu. Przypomnę, że profesor Krysztofiak (filozof) zasłynął tym, że nie płacił w przeszłości czynszu za służbowe mieszkanie uczelni i rektor chciał go wyrzucić na bruk.

* * *

Najmądrzejsza szczecińska radna na sesji Rady Miasta gorąco protestowała przeciwko przeniesieniu siedziby pogotowia ratunkowego na ul. Twardowskiego – na miejsce, gdzie działa szrot samochodowy i dwie inne firmy. Teren otoczony jest zardzewiałym płotem, dookoła rosną chwasty, ale podobno daje on miastu aż 400 tys. zł rocznego przychodu, więc pogotowie – według radnej – dalej niech się mieści w ciasnym zabytkowym budynku. A gdzie interes społeczny i poprawa jakości pracy pogotowia?

* * *

Na stronach internetowych Chorągwi Zachodniopomorskiej nie ma ani jednej informacji o organizowanym przez nią wypoczynku letnim. Brakuje także sprawozdania za rok poprzedni, a w linku „wydarzenia, relacje” czytamy o imprezie sprzed roku. Podobnie jak w linku „współpraca zagraniczna”, która skończyła się w 2014 r.

* * *

Na stronach internetowych szczecińskiej spółki dentystycznej Dental Plus czytamy, że „śróba gojąca” kosztuje 100 zł. Widocznie jest to jakaś innowacja dentystyczno-ortograficzna i tak musi być!

* * *

Piłkarze Pogoni grają coraz gorzej, ale ich trener Czesław Michniewicz twierdzi, że panuje nad sytuacją i porażka po pięciu kolejnych remisach z rzędu to mały pikuś. Pan trener nie zakłada już garnituru oraz krawata na mecz, co nakazała mu żona prezesa Mroczka, więc czarno widzę jego przyszłość. Na szczęście trener odbył szkolenie z obsługi dronów w Barcelonie, które niebawem zaczną fruwać nad stadionem w trakcie meczu.

M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ