poniedziałek, 26 sierpnia 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (30.03.2018 r.)

Chwasty tygodnia (30.03.2018 r.)

Data publikacji: 2018-03-30 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-05 19:29
Wywietleń: 2455 320810

Minister Joachim Brudziński przyłapany został, gdy robił zakupy w niedzielę w szczecińskim sklepie należącym do duńskiego koncernu. Odparł, że w przeciwieństwie do działaczy PO nie wykorzystuje do tego ochrony i sam jeździ do sklepów. Przypomniał także, że od lat tankuje na stacjach paliw polskich firm. Wypadało by więc, aby po zakupy udał się jednak do jakiejś polskiej sieci.

* * *

Poseł Sławomir Nitras ogłosił, że kandyduje jako członek PO na prezydenta Szczecina i brnie dalej w obietnicach, czego to on nie zrobi, jak będzie prezydentem. Odwiedzać będzie inwalidów i osoby starsze mieszkające na trzecich piętrach, by wysłuchać ich skarg i uwag. No cóż, ciemny lud być może wszystko kupi, ale czy inni kandydaci nie będą też nas mamili obietnicami bez pokrycia?

* * *

Działacze PiS oburzyli się na Nitrasa i stwierdzili, że kampania wyborcza zacznie się dopiero wtedy, gdy ogłoszony zostanie kalendarz wyborczy. Widocznie nie słyszał tego radny miejski PiS Janusz Jagielski, który zasypał mieszkańców osiedli Kaliny i Przyjaźni swoimi życzeniami wielkanocnymi, zaproszeniem do kina na film „Ignacy Loyola” (każe zapłacić 12 zł za bilet) i wydrukowanymi na formacie A4 osiągnięciami rządu PiS. Czyż nie jest to początek kampanii wyborczej? Tylko gdzie Jagielski się wybiera? Bo jako radny miejski nie bardzo błyszczał i mało kto o nim wiedział.

* * *

Tydzień temu opisywałem pewną mieszkankę Gumieniec, która wbrew protestom sąsiadów wycięła na swojej działce roślinność koło stawu, wykopała dół i nawiozła do niego gruzu. Teraz woda, która znalazła jakieś podziemne ujście, zaczęła zalewać jej podwórko, więc pani dalej nawozi tam gruz i śmieci. Najzabawniejsze, że pani jest autorką pracy o ekologii, której fragment zacytuję: „Elementem prawa jest możliwość korzystania i rozporządzania rzeczą przez właściciela, ale musi się to odbywać w granicach określonych przez ustawy i zasady współżycia społecznego, nadto musi być zgodne ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa”. To tylko teoria, bo w praktyce pani postępuje całkiem inaczej i toczy wojnę ze wszystkim sąsiadami.

* * *

Ulica XXX-lecia w Tanowie koło Szczecina jest niewłaściwa i zmieni nazwę – stwierdził szczeciński IPN, a wojewoda decyzję podtrzymał. A przecież chodziło o upamiętnienie 30-rocznicy ślubu byłego sołtysa, który nie stał po niewłaściwej stronie.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie