niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (16.03.2018 r.)

Chwasty tygodnia (16.03.2018 r.)

Data publikacji: 2018-03-16 08:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-19 09:10
Wywietleń: 2502 318571

Poseł PiS Michał Jach, który stał na czele sejmowej komisji przygotowującej ustawę o degradacji generałów i oficerów Ludowego Wojska Polskiego, stwierdził, że nie widzi podstaw do swojej degradacji. Był bowiem majorem w LWP, a w dniu pamiętnego 13 grudnia 1981 stawił się w jednostce. „Czekałem na rozkazy. Wykonywałem swoje zadania sumiennie” – dodał. Potem w wywiadzie dla TVN powiedział: „Nie brałem w tym udziału”. W czym? – tego nie usłyszeliśmy. Widać żołnierz – sztuka, który nic nie widział, nic nie słyszał, ale emeryturę za służbę w „niewłaściwej armii” bierze. Tyle tylko, że na stronach internetowych prawie nie wspomina o tym niechlubnym dla niego fragmencie życiorysu. Niczym prokurator Piotrowicz.

* * *

W Pogorzelicy nastąpiła, na wniosek IPN, zmiana nazwy ulicy Sołdka na ul. Kapitańską. „Sołdek” to był pierwszy statek wybudowany po wojnie w Stoczni Gdańskiej. Otrzymał imię Stanisława Sołdka, który jak się okazuje, ma niewłaściwy życiorys, bo był w owych czasach traserem (kreślił na blachach linie do cięcia). Ówczesne władze przyznały mu tytuł przodownika pracy, co dyskwalifikuje go w oczach prokuratorów IPN. W Gdańsku nadal stoi statek muzeum „Sołdek” i jakoś tamtejszym prokuratorom IPN to nie przeszkadza.

* * *

Matką chrzestną masowca PŻM „Tczew” wybudowanego w Chinach będzie posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk. Kiedyś chrzest obywał się po wodowaniu, zanim statek wypłynął w morze, a teraz jest inaczej. To nie matka chrzestna jedzie do dziecka, a dziecko musi przypłynąć do niej (w tym przypadku do Polic). Nowa świecka tradycja – można rzec parafrazując bohaterów filmu „Miś”.

* * *

„Ile jest warte szczęście twojej córki, gnido. Czas zapłaty. Postaraj się” – takiego SMS-a otrzymał o godz. 23.38 w miniony piątek pewien mieszkaniec Szczecina. Wysłał mu ją Zbigniew D., znany szczeciński pieniacz sądowy i jednocześnie recydywista skazany przez sąd w Gorzowie Wlkp. na dwa lata więzienia (bez zawiasów) za próbę wyłudzenia dwóch milionów zł. D. wysłał do sądu wniosek o odroczenie wykonania kary, ale ten go odrzucił. Teraz decyzję podejmie Sąd Apelacyjny w Szczecinie. D. jest na zwolnieniu lekarskim i czyni wszystko, by za kratki nie trafić. Choroba (zapewne nie nóg) pozwala mu jednak zastraszać w nocy innych. Mnie już wcześniej straszył po nocach.

* * *

„Z załączonej analizy na 31.12.2017 r. wynika, że zadłużenie ogółem uległo zmniejszeniu w stosunku do 31.12.2016 r. o kwotę 84.417,24 zł. Wskaźnik zaległości zmniejszył się z 6,81 % do 6,56% tj. o 0,25%” – czytamy w protokole z posiedzenia rady nadzorczej Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tyle tylko, że jak zawsze nie podano, ile wynosi faktyczne zadłużenie. Ważne, że spadło o ćwierć procent, co pozwoliło na podwyżkę pensji dla prezesów. Zarabiają więcej niż ministrowie, ale ile? – tego przewodnicząca RN Barbara Próchnicka nie chce ujawnić. A przecież to nie ona ze swoich pieniędzy im płaci, a płacą spółdzielcy.

* * *

„Życie Majdanów to sztuka w trzech aktach. Akt urodzenia, akt ślubu i akt rozpaczy” – podsumował program TVN „Iron Majdan” z udziałem byłego bramkarza Pogoni Kuba Wojciechowski w ostatniej „Polityce”.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

spółdzielca
Przecież 80-letnia babcia Próchnicka to marionetka w rękach prezesa spółdzielni. Ona o niczym nie decyduje i robi to co każe jej zarząd. Kobiecina szczęśliwa, że kasuje co miesiąc 1,5, tys. zł i nie postawi się Biczakowi.
2018-03-19 08:54:45
do czytnika
A w czyje się wciął? Recydywisty?
2018-03-16 11:24:23
Czytelnik
Jak pana szanuję p.Kwiatkowski,tak i proszę,nie wcinać się w PRYWATNE życie kogokolwiek.(oprócz polityków)
2018-03-16 10:30:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie