wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (29.06.2018 r.)

Chwasty tygodnia (29.06.2018 r.)

Data publikacji: 2018-06-29 11:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-26 20:30
Wywietleń: 3453 336118

Woliński Park Narodowy przysłał do „Kuriera” informację (została zamieszczona), że pod Kawczą Górze w Międzyzdrojach odbywać się będą co tydzień zajęcia plenerowe o tematyce przyrodniczej. A przecież do tego celu służy Baza Edukacyjna WPN w Grodnie (na bramie nie ma już śladu szyldu). Przy okazji - nadal nie wiadomo, ile pieniędzy wydano na budowę służbowej willi dla dyrektora parku Wojciecha Zyski. Dyrektor nie chce mnie wpuścić na teren Grodna i straszy mnie sądem, że publikuję zdjęcia willi wykonane bez jego zgody. Sprawą zainteresowałem ministra środowiska, który przysłał mi informację, że w nadchodzącym tygodniu otrzymam odpowiedź na przesłane pytania i materiały, jakie mu przekazałem.
***
Odbyły się Dni Cedyni, o czym nie wiedzieli mieszkańcy okolicznych miejscowości, gdyż burmistrz Kotowicz nie potrafiła rozesłać stosownych informacji do tamtejszych mediów. Na koncercie kapeli disco polo amfiteatr świecił pustkami, co uwidocznił jeden z miejscowych portali. Burmistrz Gabriela Kotowicz jest dość opieszała, gdyż do dziś nie zamieściła na stronach internetowych Urzędu Miasta swojego oświadczenia majątkowego, podobnie jak Krzysztof Nowak - przewodniczący rady. Mają coś do ukrycia?
***
TVP Szczecin ma nowego komentatora wydarzeń w naszym regionie, a szczególnie w sprawie tzw. afery melioracyjnej i posła Stanisława Gawłowskiego. Został nim dziennikarz… Radia Wnet, które „powstało z myślą o stworzeniu mediów prawdziwie publicznych. Radio Wnet to inicjatywa Krzysztofa Skowrońskiego i ludzi od lat związanych z mediami Grzegorza Wasowskiego, Moniki Wasowskiej i Jerzego Jachowicza” - czytamy na stronach internetowych radia, którego w naszym regionie nikt nie odbiera z powodu braku zasięgu. 
***
W Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zakończyły się zebrania grup członkowskich, w którym mogło uczestniczyć 9874 członków (wielu z nich nawet nie wie, że zostali członkami na mocy sejmowej ustawy), ale było ich w porywach od 140 do 160, czyli około 1,6 procent. 
***
Mieszkańcy Niechorza mają już dosyć kłopotliwego sąsiedztwa ośrodka Holiday Park przy ul. Wschodniej, którego jednym ze współwłaścicieli jest szef firmy pożyczkowej „Bocian” Piotr Śledź. Biznesmen ma taki dziwny zwyczaj, że przylatuje do Niechorza helikopterem, wykonuje kilka niziutkich nalotów nad ośrodkiem i miasteczkiem, czym zakłóca ciszę i spokój okolicznym mieszkańcom. 

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Gienio
Jeżeli Zyska wstąpił do pisu, to przegrane. redaktor z ministerstwa nic nie dostanie, lub jakaś lakoniczna odpowiedź, ze wszystko zgodne z przepisami.
2018-06-29 20:15:00
plażowicz z Kołczewa
Zyska nie potrafi i nie chce nawet zbudować zejścia na plażę w Świętoujściu. Chce by zamiast ludzi leżały tam na plaży foki. Powiedział to wczoraj w Radio Szczecin.
2018-06-29 16:12:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie