Czwartek 28 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (15.06.2018 r.)

Data publikacji: 2018-06-15 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-15 11:03

Mój mąż jest z zawodu przewodniczącym Solidarności – to cytat z jednego z komentarzy internetowych pod informacją, że Mieczysław Jurek został ponownie przewodniczącym związku. Jest nim dłużej niż Ignacy Loga-Sowiński, były szef Centralnej Rady Związków Zawodowych (15 lat).

* * *

Poseł Sławomir Nitras – kandydat na prezydenta Szczecina, skrytykował tegoroczne Dni Morza, przyrównując je do imprezy jarmarcznej. Jego zdaniem, znacznie lepsze imprezy organizuje się w Rzeszowie, w którym się zakochał i co chwila daje to miasto szczecinianom jako wzór.

* * *

Żołnierze z 12. Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina brali udział w międzynarodowych manewrach Saber-Strike 18. W ramach ćwiczeń forsowali Wisłę w Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskie). Przerzucili na drugi brzeg 50 Rosomaków na potężnych pontonach desantowych. Dwudziestu żołnierzy przerzucało po jednym Rosomaku (na pokładzie zmieściłoby się kilka), czemu przyglądali się stojący na brzegu generałowie i inne VIP-y. A ja myślałem, że Rosomaki są przystosowane do pływania w wodzie, ale widać byłem w błędzie.

* * *

Na stronach internetowych Wolińskiego Parku Narodowego można przeczytać informacje o majątku parku sprzed siedmiu lat. Czas tam bowiem stanął w miejscu i nie ma nic na temat wartości budowanego przez dyrektora parku Wojciecha Zyskę jego służbowej willi nad samym brzegiem morza. Budowa jest, ale tak jakby jej nie było – można rzec parafrazując słowa bohatera filmu „Pułkownik Kwiatkowski”.

* * *

Od kilku dni oczekuję na odpowiedź od komendantki Zachodniopomorskiej Chorągwi ZHP Elizy Gilewskiej. Zapytałem: kiedy odda Pani Skarbowi Państwa nielegalnie użytkowany teren stanicy w Pogorzelicy? Stoją tam 22 wille, których właściciele nie płacą żadnych podatków i wynajmują je letnikom, o czym można przeczytać na stronach internetowych. Czy korzystanie z cudzego terenu i podnajmowanie go innym przystoi harcerzowi? Prawo harcerskie już nie obowiązuje?

* * *

Na koniec „chwast plusowy” dla posła Nowoczesnej ze Szczecina Piotra Misiły. Zadziwił on wszystkich wykonując na siedząco 50 „kapek” piłką nożną.

* * *

Kandydatem na prezydenta Szczecina jest działacz stowarzyszenia SENS Piotr Czypicki, który chwali się, że jego sukcesem jest dzisiejszy wygląd placu Zamenhofa i Jagiellońskiej. Niech powie to tutejszym właścicielom sklepów, którzy stracili przez niego klientów. Na ich głosy nie ma raczej co liczyć.

* * *

Przy hali Netto Arena w Szczecinie powstała strefa kibica, która zapewne będzie pod czujnym okiem prokuratora, który organizatora poprzedniej strefy w 2012 roku Pawła Golemę ściga do dziś i nie potrafi przedstawić mu aktu oskarżenia. Radzę wszystkim zbierać paragony i rachunki, bo mogą o szóstej rano zapukać do drzwi smutni panowie, by je sprawdzić.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ