sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (15.06.2018 r.)

Chwasty tygodnia (15.06.2018 r.)

Data publikacji: 2018-06-15 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-15 11:03
Wywietleń: 1842 333263

Mój mąż jest z zawodu przewodniczącym Solidarności – to cytat z jednego z komentarzy internetowych pod informacją, że Mieczysław Jurek został ponownie przewodniczącym związku. Jest nim dłużej niż Ignacy Loga-Sowiński, były szef Centralnej Rady Związków Zawodowych (15 lat).

* * *

Poseł Sławomir Nitras – kandydat na prezydenta Szczecina, skrytykował tegoroczne Dni Morza, przyrównując je do imprezy jarmarcznej. Jego zdaniem, znacznie lepsze imprezy organizuje się w Rzeszowie, w którym się zakochał i co chwila daje to miasto szczecinianom jako wzór.

* * *

Żołnierze z 12. Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina brali udział w międzynarodowych manewrach Saber-Strike 18. W ramach ćwiczeń forsowali Wisłę w Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskie). Przerzucili na drugi brzeg 50 Rosomaków na potężnych pontonach desantowych. Dwudziestu żołnierzy przerzucało po jednym Rosomaku (na pokładzie zmieściłoby się kilka), czemu przyglądali się stojący na brzegu generałowie i inne VIP-y. A ja myślałem, że Rosomaki są przystosowane do pływania w wodzie, ale widać byłem w błędzie.

* * *

Na stronach internetowych Wolińskiego Parku Narodowego można przeczytać informacje o majątku parku sprzed siedmiu lat. Czas tam bowiem stanął w miejscu i nie ma nic na temat wartości budowanego przez dyrektora parku Wojciecha Zyskę jego służbowej willi nad samym brzegiem morza. Budowa jest, ale tak jakby jej nie było – można rzec parafrazując słowa bohatera filmu „Pułkownik Kwiatkowski”.

* * *

Od kilku dni oczekuję na odpowiedź od komendantki Zachodniopomorskiej Chorągwi ZHP Elizy Gilewskiej. Zapytałem: kiedy odda Pani Skarbowi Państwa nielegalnie użytkowany teren stanicy w Pogorzelicy? Stoją tam 22 wille, których właściciele nie płacą żadnych podatków i wynajmują je letnikom, o czym można przeczytać na stronach internetowych. Czy korzystanie z cudzego terenu i podnajmowanie go innym przystoi harcerzowi? Prawo harcerskie już nie obowiązuje?

* * *

Na koniec „chwast plusowy” dla posła Nowoczesnej ze Szczecina Piotra Misiły. Zadziwił on wszystkich wykonując na siedząco 50 „kapek” piłką nożną.

* * *

Kandydatem na prezydenta Szczecina jest działacz stowarzyszenia SENS Piotr Czypicki, który chwali się, że jego sukcesem jest dzisiejszy wygląd placu Zamenhofa i Jagiellońskiej. Niech powie to tutejszym właścicielom sklepów, którzy stracili przez niego klientów. Na ich głosy nie ma raczej co liczyć.

* * *

Przy hali Netto Arena w Szczecinie powstała strefa kibica, która zapewne będzie pod czujnym okiem prokuratora, który organizatora poprzedniej strefy w 2012 roku Pawła Golemę ściga do dziś i nie potrafi przedstawić mu aktu oskarżenia. Radzę wszystkim zbierać paragony i rachunki, bo mogą o szóstej rano zapukać do drzwi smutni panowie, by je sprawdzić.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie