środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (25.05.2018 r.)

Chwasty tygodnia (25.05.2018 r.)

Data publikacji: 2018-05-25 05:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-30 17:00
Wywietleń: 1085 329449

Ja coraz częściej mam wątpliwości, czy rządzą nami ludzie normalni – powiedział poseł PO Sławomir Nitras, mówiąc o tym, co się dzieje wokół Sejmu i w nim samym. Kto jak kto, ale Nitras najbardziej ma prawo nie darzyć sympatią marszałka Kuchcińskiego, który dwa razy pozbawił go połowy wynagrodzenia za wypowiedzi z trybuny sejmowej i teraz Nitras musi na śmieciarce dorobić sobie to, co mu zabrali.

* * *

Stocznia Gryfia musi zapłacić milion zł Żegludze Świnoujskiej za przedłużenie remontu promu „Karsibór” o trzy miesiące. Aż strach pomyśleć, ile będzie trwała budowa „słynnych” promów dla PŻB, jak stoczniowcy mają problem z drobnym remontem.

* * *

Związek Harcerstwa Polskiego świętował w Szczecinie swoje setne urodziny. Z tej okazji odbyła się gala, na której padały szczytne słowa o „kuźni kadr i szykowaniu nowego pokolenia kierownictwa naszego kraju”. A ja nieśmiało pytam komendantkę szczecińskiej chorągwi Elizę Gilewską: Kiedy odda pani Skarbowi Państwa nielegalnie dzierżawioną działkę o pow. 5 ha w Pogorzelicy, gdzie kwitnie prywata, a właściciele 22 domów letniskowych (tzw. przyjaciele harcerstwa) nie płacą od kilkunastu lat podatków. I za grunt też nie zapłacili ani grosza.

* * *

W restauracji Ariva na targowisku „Canpol” w Osinowie Dolnym całkiem przypadkowo spotkali się członkowie PO nie tylko z terenu powiatu gryfińskiego (tutejsze koło terenowe zostało rozwiązane przez posła Stanisława Gawłowskiego), ale także przypadkowo przejeżdżał tam i zgłodniał pewien poseł ze Szczecina. Można to określić krótko: kota nie ma (Gawłowski siedzi w areszcie), a myszy harcują i knują.

* * *

Najdroższe smażone dorsze na Wybrzeżu serwowane są w pizzerii naprzeciwko latarni morskiej w Niechorzu. Kosztują aż 95 zł za kilogram, co skłania do przypuszczeń, że jak się zacznie sezon, to cena „pójdzie” jeszcze w górę. W tym przypadku płacimy za miejsce z widokiem na latarnię.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

obserwator
a gdzie mowa o przeprosinach, które na pół strony ukazały sie???? żenada
2018-05-26 08:21:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy