Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (25.05.2018 r.)

Data publikacji: 2018-05-25 05:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-30 17:00

Ja coraz częściej mam wątpliwości, czy rządzą nami ludzie normalni – powiedział poseł PO Sławomir Nitras, mówiąc o tym, co się dzieje wokół Sejmu i w nim samym. Kto jak kto, ale Nitras najbardziej ma prawo nie darzyć sympatią marszałka Kuchcińskiego, który dwa razy pozbawił go połowy wynagrodzenia za wypowiedzi z trybuny sejmowej i teraz Nitras musi na śmieciarce dorobić sobie to, co mu zabrali.

* * *

Stocznia Gryfia musi zapłacić milion zł Żegludze Świnoujskiej za przedłużenie remontu promu „Karsibór” o trzy miesiące. Aż strach pomyśleć, ile będzie trwała budowa „słynnych” promów dla PŻB, jak stoczniowcy mają problem z drobnym remontem.

* * *

Związek Harcerstwa Polskiego świętował w Szczecinie swoje setne urodziny. Z tej okazji odbyła się gala, na której padały szczytne słowa o „kuźni kadr i szykowaniu nowego pokolenia kierownictwa naszego kraju”. A ja nieśmiało pytam komendantkę szczecińskiej chorągwi Elizę Gilewską: Kiedy odda pani Skarbowi Państwa nielegalnie dzierżawioną działkę o pow. 5 ha w Pogorzelicy, gdzie kwitnie prywata, a właściciele 22 domów letniskowych (tzw. przyjaciele harcerstwa) nie płacą od kilkunastu lat podatków. I za grunt też nie zapłacili ani grosza.

* * *

W restauracji Ariva na targowisku „Canpol” w Osinowie Dolnym całkiem przypadkowo spotkali się członkowie PO nie tylko z terenu powiatu gryfińskiego (tutejsze koło terenowe zostało rozwiązane przez posła Stanisława Gawłowskiego), ale także przypadkowo przejeżdżał tam i zgłodniał pewien poseł ze Szczecina. Można to określić krótko: kota nie ma (Gawłowski siedzi w areszcie), a myszy harcują i knują.

* * *

Najdroższe smażone dorsze na Wybrzeżu serwowane są w pizzerii naprzeciwko latarni morskiej w Niechorzu. Kosztują aż 95 zł za kilogram, co skłania do przypuszczeń, że jak się zacznie sezon, to cena „pójdzie” jeszcze w górę. W tym przypadku płacimy za miejsce z widokiem na latarnię.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2018-05-26 08:21:04
a gdzie mowa o przeprosinach, które na pół strony ukazały sie???? żenada

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ