czwartek, 18 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nitras uderza w prezydenta

Nitras uderza w prezydenta

Nitras uderza w prezydenta
Data publikacji: 2018-05-17 17:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:39
Wywietleń: 2945 328045

Na czwartkowej (17 maja) konferencji prasowej Sławomir Nitras wytknął Piotrowi Krzystkowi brak programu wsparcia in vitro w Szczecinie. Odkąd rząd się wycofał z finansowania takiego programu, niektóre samorządy stworzyły własne projekty.

W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli Agnieszka Pomaska (członek Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej), Rafał Trzaskowski (kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy) oraz Sławomir Nitras, kandydat PO i Nowoczesnej na urząd prezydenta Szczecina.

- My, jako miasto Szczecin, byliśmy pionierami w kwestii programu wsparcia in vitro. Mimo że w 2013 r. powstał projekt, to żadna ze szczecińskich par nie mogła z niego skorzystać - zaznaczył Nitras podczas konferencji.

Przypomnijmy, że w 2013 r. projekt dofinansowania in vitro przez samorząd Szczecina złożyła Platforma Obywatelska (jako projekt obywatelski z inicjatywy PO), a trzy lata później Nowoczesna. Oba zostały zablokowane.

- W Szczecinie ten program był blokowany przez prezydenta miasta. To uchwała, której prezydent nie wykonał z powodów czysto ideologicznych, wsparty przez partię PiS - skarżył się kandydat na prezydenta Szczecina.

Rządowy program wspomagania in vitro realizowany był od 2013 r. do połowy 2016 r., kosztował 100 mln zł. Dzięki niemu przyszło na świat 6210 dzieci. Odkąd program się skończył, wiele miast zaczęło realizować samorządowe propozycje wsparcia dla par starających się o dzieci tą metodą.

- Musimy się zastanowić, czy takiego miasta chcemy. Szczecin powinien być nowoczesny, otwarty dla ludzi, a nie zaściankiem - mówił Nitras. - Nasz paradoks polega na tym, że w województwie zachodniopomorskim mieszkańcy Szczecinka mają program wsparcia in vitro, ale mieszkańcy Szczecina już nie.©℗

(KaNa)

Na zdjęciu (od lewej): Sławomir Nitras, Agnieszka Pomaska, Rafał Trzaskowski.

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

AK
Możecie szczekać, a i tak Nitras będzie prezydentem Szczecina. Oswajajcie się z tym.
2018-05-19 01:26:43
o
jaka telewizja taki wywiad i wywiadowszczyki pyskate. szkoda że ani w ząb w niczym kumate
2018-05-18 11:48:07
Lub inaczej...
PO-LITYCZNI i NOWOCZESNIE ZA-KOD-OWANI SPADOCHRONIARZE... rece precz od Szczecina ! Gdyz Nie o Takich - tylko przeciwko Takim.... Walczylismy i w Szczecinie w latach 1945-2015 !!
2018-05-18 11:05:36
REASUMUJAC... !
Dac obecnemu Prezydentowi Miasta - Prawnikowi Panu Krzystkowi "ostatnia szanse" na ostatnia Kadencje... nim i w Szczecinie - dojrzeje wlasciwy Kandydat !!
2018-05-18 10:55:33
Sebastian
Nitras zrób narkotesty wreszcie
2018-05-18 10:00:20
abc
słuszna idea z in vitro, a zbydlęcenie pisiorów komentujacych ohydne, ki diabeł brał udział w ich poczęciu?
2018-05-18 07:29:58
mieszkaniec
czy kandydat ma już aktualną "listę Nitrasa" ?
2018-05-18 07:15:54
Ni
Bardzo ładne uderzenie, takie bezinteresowne, bo w końcu obaj panowie ze zdjęcia wcale nie są kandydatami na urząd prezydenta miasta. Zamiatarka była jednak o wiele śmieszniejsza ;)
2018-05-18 06:51:53
Bogusia
Sławuś gwiazdo , mówiłeś że Szczecin to wiocha z tramwajami , a teraz jak z Warszawy Schetyna wyrzucił Ciebie do piaskownicy to nagle stałeś się ponownie obywatelem Szczecina . Słabo, mam nadzieję że już mieszkańcy Szczecina nie nabiorą się na hasło bierny, bierny ale ważne że wierny. Szczecin karierowiczom mówi stanowcze NIE!
2018-05-18 00:28:43
Żenada
Bełkot. PO. 8 lat. Wstyd. Kompromitacja. Szkoda kraju i miasta.
2018-05-17 23:42:34
Hoho
Nitras to się nadaje, ale do zamiatania.
2018-05-17 23:00:27
xxx
Znaki drogowe w rejonie Głębokiego są brudne weź się tym zajmij.
2018-05-17 22:28:56
Czas na 1 : 1
No to teraz w ramach "Rewanzu"... niech obecny Prezydent - "Uderzy s-PO-wrotem" i w Ni-tra-sa ! Gdyz najlepsza Obrona jest najczesciej... "Kontr-Atak" !!
2018-05-17 22:21:13
Szczecinianin
Azmykaj z ta para do Polczyna Szczecin nie dlawas
2018-05-17 22:07:41
heh
oczywiście zainteresowane tylko tefałeny
2018-05-17 21:37:15
j23
Jaka fajna bida z nędzą na tym zdjęciu. Czy tych dwoje z lewej nie powinni jakiś papierów od odpowiedniego lekarza społeczeństwu przedstawić. Ten z prawej wygląda na normalnego tylko jak długo skoro z takimi trzyma. A tak na marginesie gość z lewej wysprzątał już Szczecin, że do kamery się pcha, ma na to czas.
2018-05-17 21:30:37
Kampania?
I znowu nielegalna kampania wyborcza?
2018-05-17 20:39:56
Zapewne wielu Facetow - chetnie zaplodni za darmo... !
A wiec "zaplodnienie" 6210 dzieci po-przez "in vitro" kosztowalo Podatnikow 100 000 000 zl ! Czyli koszt zaplodnienia 1-go dziecka Via "in vitro" = wyniosl 16 103 zlotych ! A wiec: co Podatnicy na to...??
2018-05-17 20:31:49
Dziad
No oni się już nawspierali Polaków przez osiem lat. Bezczelni kłamcy...
2018-05-17 20:10:46
---
@Już się na was poznaliśmy! :na ruski mir, do wenezueli,korei polnocnej czy bialorusi jak ci nie pasuje dobrobyt,kapitalizm,demokracja,wolnosc,nato i ue.
2018-05-17 20:01:25
kłamc
Przecież to Nitras nie przebierając w środkach instalował Krzystka na fotelu. To co wtedy się pomylił?
2018-05-17 19:50:44
???
Nitras nieudaczniku , to Szczecin za twoich rządów ( nie daj Panie Boże ) może zostać zaściankiem.
2018-05-17 19:41:02
nie nowoczesny
a mieli na oczyszczalni scieków sie spotkać...
2018-05-17 19:40:41
Gość
Kto najbardziej skompromitował Szczecin! Nitras, kiedy, jak grzebał w cudzych rzeczech w Sejmie. Teraz chce nas przekonać, do czego? Pomaska też nie błysnęła.
2018-05-17 19:10:02
Rada dla Szperacza torebek.
Panie Nitras jedno co panu dobrze wychodzi to szperanie w cudzych torebkach no chyba jeszcze sprzątanie ulic i nic więcej.Polityka ta poważna nie kabaretowa w wykonaniu Pana nie jest godna Pańskich umiejętności "szperaczo-zamiatacza".
2018-05-17 18:56:20
Już się na was poznaliśmy!
A ten z prawej strony zdjęcia, to nie ten który ściągał nachodźców do Polski na życzenie Berlina? Był wtedy pajac jakimś wiceministrem i chciał swoją nieodpowiedzialnością i służalczością wobec lewackich elit zachodniej Europy zniszczyć Polskę i bezpieczeństwo jej mieszkańców, a szczególnie bezpieczeństwo przyszłych pokoleń, a teraz taki przejęty narodzinami Polaków...
2018-05-17 18:44:24
Oj Nitras, ty,ty,ty, łobuzku. Przy TAKIEJ dziewczynie to i ja bym gwiazd sięgał !!
skromniś
2018-05-17 18:35:05
A czem w Szczecinie para się Agniesia ? Nie kojarzę.
.
2018-05-17 18:23:50
;-)
Panie Sławku a gdzie Pana bryka-taka ładna dziewczyna obok to moze chcialby sie przjechac na szczotce ;-))))prosze cos nowego wymyslec, moze bedzie pan rozdawal hot dogi w centrum miasta jak p Jaki :))albo grylla jakiegos :)
2018-05-17 17:35:00