piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (22.01.2016)

Chwasty tygodnia (22.01.2016)

Data publikacji: 2016-01-22 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-22 09:47
Wywietleń: 1180 108097

Obywatele Luksemburga nie bardzo wiedzą, gdzie jest Polska - stwierdził poseł PiS Leszek Dobrzyński w telewizyjnej wypowiedzi podsumowującej wizytę premier Szydło w parlamencie europejskim. Widać, że i w tym państwie są także niedouczeni obywatele drugiego sortu.
* * *
Była posłanka PO Renata Zaremba (miłośniczka wypoczynku w SPA za pieniądze podatników) usilnie szuka pracy, ale widać, że wymagania ma spore, bo przebiera niczym w ulęgałkach. Już mówiło się, że spełni swoje marzenia i zatrudni się w Uzdrowisku Kołobrzeg, ale tam za SPA trzeba płacić, więc zrezygnowała.
* * *
Mam kolejną wielbicielkę na FC. Tym razem jest to Romana W., która stwierdziła: „gdyby pozbyli się (od autora: z „Kuriera”) Kwiatkowskiego, więcej ludzi by gazetę kupowało, ten Pan za dużo i za długo kłamał”. Czy kłamałem, o tym jak to pani i jej brat doprowadzili do ruiny kupione PGR-y, czy też zakłady przemysłowe z Ursusem w Gorzowie i Waryńskim w Szczecinie na czele? Przyjmuję rozgoryczenie tej pani, że się jej nie udało i trzeba kogoś obarczyć winą, ale żeby od razu zwalniać mnie z pracy?
* * *
Sytuacja jak z komedii Barei. W „leningradzie” przy ul. Kaliny 2 w Szczecinie montowana jest nowa winda. W klatce nr 6 stary dźwig, który ma być wymieniony na nowy się zepsuł, więc ludzie chodzą na 8 piętro na piechotę, bo Szczecińska Spółdzielnia Mieszkaniowa windy nie chce naprawić, bo cały budynek (pięć klatek) to jest teren budowy. Lokator ma płacić czynsz i nie dyskutować. Może najwyżej liczyć na pomoc „Kuriera”.
* * *
Stargard już nie jest Szczeciński, ale na dworcu jest nadal, bo o wycofaniu przymiotnika musi zadecydować sam zarząd PKP, a ten jest daleko, bo aż w stolicy.
* * *
Siatkarki Chemika Police przegrały pucharowy mecz Ligi Mistrzyń z włoskim Pomi Casalmaggiore 1:3 i raczej zakończyły pucharową przygodę. „Na polską ligę to może i dobre, ale jak przyjechał przeciwnik klasowy to okazały się cieniutkie. Nie sztuka kupić pół reprezentacji, płacić po kilkadziesiąt tys. zł i jak przyjdzie mecz roku, to go przegrać. Ot, cała nasza liga” - napisał jeden z internautów.

M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie