czwartek, 24 października 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty Tygodnia (18.12.2015)

Chwasty Tygodnia (18.12.2015)

Data publikacji: 2015-12-18 10:50
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-20 21:55
Wywietleń: 2881 63422

- Premier Jarosław Kaczyński, lider opozycji - tak zaczął swoje wodzirejowanie na niedzielnym marszu PiS wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Widać, że nawet w swojej partii prezes może być w opozycji do siebie samego. 
* * *
Scenka z TVN. Szczeciński aktyw PiS szykuje się do autokarowego wyjazdu na demonstrację do stolicy. Wczesnym rankiem dziennikarz tej stacji zjawia się w miejscu zbiórki. Przeprowadza rozmowę z jednym z wyjeżdżających. Ten fakt wkurzył organizatora wyjazdu tak bardzo, że krzyknął: - Jedź sobie z TVN, skoro z nimi gadasz. Zatrzasnął drzwi, autokar odjechał, bez osoby wypowiadającej się w niewłaściwych mediach. Stał się w tym momencie człowiekiem drugiego sortu.
* * *
Senator Grzegorz Napieralski (niegdyś SLD) startował do Senatu z list PO , a jak się dostał na Wiejską, to stał się niezależnym i ma w nosie platformersów. Taki niewdzięcznik.
* * *
Małgorzata Paczkowska - szczecińska aktywistka Ruchu Palikota (był kiedyś taki twór) - stała w drugim szeregu marszu Komitetu Obrony Demokracji licząc zapewne na to, że może w przyszłości poniesie baner KOD.
* * * 
TVP ciągle narzeka na brak pieniędzy, ale na otwarcie terminalu gazowego w Świnoujściu przysłała swoją ekipę aż z Warszawy. Ze Szczecina przyjechali inni dziennikarze, ale nie byli godni, by zrobić materiał dla „centrali”. Koszty wyjazdów i tak pokryją podatnicy, a „wierszówkę” zarobią ludzie ze stolicy.
* * *
W konkursie na dyrektora szczecińskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych startuje Jan Białkowski, prawa ręka lidera rolniczych protestów Edwarda Kosmala, który tak bardzo wałczył z obsadzaniem tej funkcji przez „swoich”. Ale widać, że swój swojemu nie jest równy.
* * *
Stracił pracę generał celników (błyskawiczny awans od stopnia szeregowca) i jednocześnie wiceminister finansów Jacek Kapica, który swoją karierę rozpoczynał w Cedyni, gdzie był doradcą ówczesnego burmistrza Leszka Chwata. To ten, który dał spółce „Canpol” monopol na prowadzenie targowiska w Osinowe Dolnym. Spółka zarobiła miliony, a gmina figę z makiem. Teraz zapewne Kapica wykorzysta swoje doświadczenia zawodowe i być może znajdzie tam pracę. Wówczas pewnie zauważy, że za wjazd na niektóre parkingi Niemcy płacą pół euro, chociaż kasy fiskalne nie działają. To się nazywa szara strefa, z którą tak walczył były minister.
* * *
Kryptoreklama. Chcecie błyskawicznej opinii prawnej? Polecam mec. Agnieszkę Sienkiewicz-Zbroję ze Szczecina, która 15 grudnia ub. roku otrzymała zlecenia od Starostwa Powiatowego w Policach na wydanie opinii prawnej. Opinię wykonała w tym samym dniu (11 stron z uzasadnieniem i analizą kilkunastu uchwał, wyroków i opinii), ta zaś błyskawicznie trafiła do zleceniodawcy razem z fakturą na 3690 zł. Tak powinno być w każdej kancelarii. 
* * *
Przy ul. Lelewela w Szczecinie na terenie „Magnetu” wisi nadal potężny baner wyborczy Dawida Krystka (lewica), który reklamuje się, że jest ostatni na liście. Ostatnim jest także jeżeli chodzi o tempo zdejmowania reklam. 
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

gżdyl
No proszę, pięknie! Zbroja z Petru już uzbroili żonkę Zbroji na fusze w starostwie powiatowym w Policach. Patrzcie na ręce, patrzcie.
2015-12-20 19:53:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie