Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Chwasty Tygodnia (18.12.2015)

Data publikacji: 18 grudnia 2015 r. 10:50
Ostatnia aktualizacja: 20 grudnia 2015 r. 21:55

- Premier Jarosław Kaczyński, lider opozycji - tak zaczął swoje wodzirejowanie na niedzielnym marszu PiS wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Widać, że nawet w swojej partii prezes może być w opozycji do siebie samego. 
* * *
Scenka z TVN. Szczeciński aktyw PiS szykuje się do autokarowego wyjazdu na demonstrację do stolicy. Wczesnym rankiem dziennikarz tej stacji zjawia się w miejscu zbiórki. Przeprowadza rozmowę z jednym z wyjeżdżających. Ten fakt wkurzył organizatora wyjazdu tak bardzo, że krzyknął: - Jedź sobie z TVN, skoro z nimi gadasz. Zatrzasnął drzwi, autokar odjechał, bez osoby wypowiadającej się w niewłaściwych mediach. Stał się w tym momencie człowiekiem drugiego sortu.
* * *
Senator Grzegorz Napieralski (niegdyś SLD) startował do Senatu z list PO , a jak się dostał na Wiejską, to stał się niezależnym i ma w nosie platformersów. Taki niewdzięcznik.
* * *
Małgorzata Paczkowska - szczecińska aktywistka Ruchu Palikota (był kiedyś taki twór) - stała w drugim szeregu marszu Komitetu Obrony Demokracji licząc zapewne na to, że może w przyszłości poniesie baner KOD.
* * * 
TVP ciągle narzeka na brak pieniędzy, ale na otwarcie terminalu gazowego w Świnoujściu przysłała swoją ekipę aż z Warszawy. Ze Szczecina przyjechali inni dziennikarze, ale nie byli godni, by zrobić materiał dla „centrali”. Koszty wyjazdów i tak pokryją podatnicy, a „wierszówkę” zarobią ludzie ze stolicy.
* * *
W konkursie na dyrektora szczecińskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych startuje Jan Białkowski, prawa ręka lidera rolniczych protestów Edwarda Kosmala, który tak bardzo wałczył z obsadzaniem tej funkcji przez „swoich”. Ale widać, że swój swojemu nie jest równy.
* * *
Stracił pracę generał celników (błyskawiczny awans od stopnia szeregowca) i jednocześnie wiceminister finansów Jacek Kapica, który swoją karierę rozpoczynał w Cedyni, gdzie był doradcą ówczesnego burmistrza Leszka Chwata. To ten, który dał spółce „Canpol” monopol na prowadzenie targowiska w Osinowe Dolnym. Spółka zarobiła miliony, a gmina figę z makiem. Teraz zapewne Kapica wykorzysta swoje doświadczenia zawodowe i być może znajdzie tam pracę. Wówczas pewnie zauważy, że za wjazd na niektóre parkingi Niemcy płacą pół euro, chociaż kasy fiskalne nie działają. To się nazywa szara strefa, z którą tak walczył były minister.
* * *
Kryptoreklama. Chcecie błyskawicznej opinii prawnej? Polecam mec. Agnieszkę Sienkiewicz-Zbroję ze Szczecina, która 15 grudnia ub. roku otrzymała zlecenia od Starostwa Powiatowego w Policach na wydanie opinii prawnej. Opinię wykonała w tym samym dniu (11 stron z uzasadnieniem i analizą kilkunastu uchwał, wyroków i opinii), ta zaś błyskawicznie trafiła do zleceniodawcy razem z fakturą na 3690 zł. Tak powinno być w każdej kancelarii. 
* * *
Przy ul. Lelewela w Szczecinie na terenie „Magnetu” wisi nadal potężny baner wyborczy Dawida Krystka (lewica), który reklamuje się, że jest ostatni na liście. Ostatnim jest także jeżeli chodzi o tempo zdejmowania reklam. 
M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gżdyl
2015-12-20 19:53:06
No proszę, pięknie! Zbroja z Petru już uzbroili żonkę Zbroji na fusze w starostwie powiatowym w Policach. Patrzcie na ręce, patrzcie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA