Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Chwasty Tygodnia (8.01.2016)

Data publikacji: 08 stycznia 2016 r. 09:56
Ostatnia aktualizacja: 08 stycznia 2016 r. 12:45

Mieszkańcy Trzebiatowa postanowili odwołać w referendum burmistrza Zdzisława Matusiewicza, którego mają już dosyć. Udało im się zebrać ok. 2 tys. podpisów (wymagane jest 400) i teraz trzeba tylko, by ok. 3 tys. ludzi poszło do urn wyborczych. Przypomnę, że kiedy Matusewicz chciał startować do Sejmu z listy Kukiza to zebrał zaledwie 200 podpisów na wymagane 2 tysiące. Niedawno Matusewicz zapałał miłością do PiS i przyjął na swojego zastępcę Leszka Droździela (pseudonim: łowca gabinetów) z partii prezesa, gdyż liczy na to, że ten wzmocni jego pozycję. 
* * *
Artur Szałabawka, poseł PiS, stwierdził, że w naszym kraju wszystko jest w porządku, a próba PO wyprowadzenia na ulicę ludzi to jest anarchia. Dodał, że rząd obraduje nad słynnym dodatkiem 500 zł na dziecko, ale projekt ustawy będzie gotowy w kwietniu. A jeszcze niedawno słyszeliśmy, że rodzice będą już od początku roku pobierali te pieniądze. Baja-baju będę w raju!?
* * *
Firma „Energopol”, która wybudowała z poślizgiem torowisko pod szybki tramwaj na ul. Gdańskiej w Szczecinie, musi teraz usunąć usterki. Okazało się, że pękają spawy i nowe torowisko jest nieczynne. Trzeba zespawać na nowo 108 spośród ponad 800 spawów, które wykonała firma podwykonawcza, ale fuszerka obciąża konto „Energopolu. Jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz - mówi stare przysłowie. 
* * *
W plebiscycie pewnej gazety z naszego regionu na „Piłkarza roku” prowadzi Michał Jarząbek z IV ligi, który otrzymał aż 6406 głosów. Mateusz Matras z Pogoni (ekstraklasa) zdobył jedynie 291 puntów, a Zwoliński 273. Ciekawe, prawda?
M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA