poniedziałek, 21 października 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty Tygodnia (8.01.2016)

Chwasty Tygodnia (8.01.2016)

Data publikacji: 2016-01-08 09:56
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-08 12:45
Wywietleń: 2292 90857

Mieszkańcy Trzebiatowa postanowili odwołać w referendum burmistrza Zdzisława Matusiewicza, którego mają już dosyć. Udało im się zebrać ok. 2 tys. podpisów (wymagane jest 400) i teraz trzeba tylko, by ok. 3 tys. ludzi poszło do urn wyborczych. Przypomnę, że kiedy Matusewicz chciał startować do Sejmu z listy Kukiza to zebrał zaledwie 200 podpisów na wymagane 2 tysiące. Niedawno Matusewicz zapałał miłością do PiS i przyjął na swojego zastępcę Leszka Droździela (pseudonim: łowca gabinetów) z partii prezesa, gdyż liczy na to, że ten wzmocni jego pozycję. 
* * *
Artur Szałabawka, poseł PiS, stwierdził, że w naszym kraju wszystko jest w porządku, a próba PO wyprowadzenia na ulicę ludzi to jest anarchia. Dodał, że rząd obraduje nad słynnym dodatkiem 500 zł na dziecko, ale projekt ustawy będzie gotowy w kwietniu. A jeszcze niedawno słyszeliśmy, że rodzice będą już od początku roku pobierali te pieniądze. Baja-baju będę w raju!?
* * *
Firma „Energopol”, która wybudowała z poślizgiem torowisko pod szybki tramwaj na ul. Gdańskiej w Szczecinie, musi teraz usunąć usterki. Okazało się, że pękają spawy i nowe torowisko jest nieczynne. Trzeba zespawać na nowo 108 spośród ponad 800 spawów, które wykonała firma podwykonawcza, ale fuszerka obciąża konto „Energopolu. Jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz - mówi stare przysłowie. 
* * *
W plebiscycie pewnej gazety z naszego regionu na „Piłkarza roku” prowadzi Michał Jarząbek z IV ligi, który otrzymał aż 6406 głosów. Mateusz Matras z Pogoni (ekstraklasa) zdobył jedynie 291 puntów, a Zwoliński 273. Ciekawe, prawda?
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie