Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (19.10.2018 r.)

Data publikacji: 2018-10-19 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 20:35

Radio Szczecin nadało audycję poświęconą 100-leciu adwokatury w naszym regionie. Wystąpił w niej szef palestry mecenas Włodzimierz Łyczywek, a za swojego interlokutora miał m.in. kandydata PiS do sejmiku Zbigniewa Boguckiego, który adwokatem jest od 5 lat (poprzednio był prokuratorem). Bogucki, który nie był na zjeździe szczecińskich prawników, zarzucił im, że krytykowali reformę sądownictwa i źle wyrażali się o KRS. Na pytanie, skąd to wie, skoro nie był tam obecny? – odparł, że powiedzieli mu koledzy, którzy tam podobno byli. Czyli jedna pani, drugiej pani…

* * *

Na szczecińskich latarniach wiszą plakaty kandydatów na radnych i prezydenta miasta, które są powieszone wbrew uchwale radnych, którzy ustalili, że muszą wisieć minimum 4,7 metra nad ziemią. Tyle tylko, że do ich zawieszenia potrzebny jest podnośnik, którego wynajęcie kosztuje. Lepiej zatem wykorzystać drabinę. Jak widać radni uchwalają coś, czego sami nie respektują. Bardzo ubawił mnie plakat kandydata na prezydenta miasta, na którym ktoś dopisał flamastrem: „Już prawie 100 dni nie piję, ale jak wygram, to dam w czajnik”.

* * *

Bartłomiej Sochański (PiS) ubiegający się o stanowisko prezydenta Szczecina na pierwszym miejscu postawił sobie likwidację płatnych reklam i promocji w mediach. Jakoś nie dostrzega, że jego partia sponsoruje media prawicowe i zamieszcza reklamy w gazetach wydawanych przez niemieckie koncerny. To mu nie przeszkadza?

* * *

Kandydat na wójta Rewala Artur Rogowski mieszka w Poznaniu, ale sercem jest z tym rejonem Wybrzeża i za pośrednictwem listu zamieszczonego w Internecie prosi mieszkańców, by na niego zagłosowali. „W Szczecinie studiowałem Prawo i Politologię w Poznaniu, którą ukończyłem z oceną bardzo dobrą” – pisze kandydat (cytat dosłowny), który nawet na czas kampanii wyborczej nie ma czasu zawitać do Rewala, gdzie ma pensjonat.

* * *

– Na papierze dobrze to wygląda. Są nazwiska, ale cała liga szybko odkryje, jaka jest Stocznia – powiedział komentator telewizyjny meczu siatkarzy Stoczni z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle, znakomity przed laty siatkarz Wojciech Drzyzga. Szczecinianie przegrali 0:3. Okazuje się, że jeden Bartosz Kurek to trochę za mało.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Krzysztof
2019-11-29 20:32:37
Ale prawa nie skończył.Był zbyt mało inteligentny.Wyleciał na pierwszym roku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ