wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (19.10.2018 r.)

Chwasty tygodnia (19.10.2018 r.)

Data publikacji: 2018-10-19 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 20:35
Wywietleń: 2428 357059

Radio Szczecin nadało audycję poświęconą 100-leciu adwokatury w naszym regionie. Wystąpił w niej szef palestry mecenas Włodzimierz Łyczywek, a za swojego interlokutora miał m.in. kandydata PiS do sejmiku Zbigniewa Boguckiego, który adwokatem jest od 5 lat (poprzednio był prokuratorem). Bogucki, który nie był na zjeździe szczecińskich prawników, zarzucił im, że krytykowali reformę sądownictwa i źle wyrażali się o KRS. Na pytanie, skąd to wie, skoro nie był tam obecny? – odparł, że powiedzieli mu koledzy, którzy tam podobno byli. Czyli jedna pani, drugiej pani…

* * *

Na szczecińskich latarniach wiszą plakaty kandydatów na radnych i prezydenta miasta, które są powieszone wbrew uchwale radnych, którzy ustalili, że muszą wisieć minimum 4,7 metra nad ziemią. Tyle tylko, że do ich zawieszenia potrzebny jest podnośnik, którego wynajęcie kosztuje. Lepiej zatem wykorzystać drabinę. Jak widać radni uchwalają coś, czego sami nie respektują. Bardzo ubawił mnie plakat kandydata na prezydenta miasta, na którym ktoś dopisał flamastrem: „Już prawie 100 dni nie piję, ale jak wygram, to dam w czajnik”.

* * *

Bartłomiej Sochański (PiS) ubiegający się o stanowisko prezydenta Szczecina na pierwszym miejscu postawił sobie likwidację płatnych reklam i promocji w mediach. Jakoś nie dostrzega, że jego partia sponsoruje media prawicowe i zamieszcza reklamy w gazetach wydawanych przez niemieckie koncerny. To mu nie przeszkadza?

* * *

Kandydat na wójta Rewala Artur Rogowski mieszka w Poznaniu, ale sercem jest z tym rejonem Wybrzeża i za pośrednictwem listu zamieszczonego w Internecie prosi mieszkańców, by na niego zagłosowali. „W Szczecinie studiowałem Prawo i Politologię w Poznaniu, którą ukończyłem z oceną bardzo dobrą” – pisze kandydat (cytat dosłowny), który nawet na czas kampanii wyborczej nie ma czasu zawitać do Rewala, gdzie ma pensjonat.

* * *

– Na papierze dobrze to wygląda. Są nazwiska, ale cała liga szybko odkryje, jaka jest Stocznia – powiedział komentator telewizyjny meczu siatkarzy Stoczni z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle, znakomity przed laty siatkarz Wojciech Drzyzga. Szczecinianie przegrali 0:3. Okazuje się, że jeden Bartosz Kurek to trochę za mało.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Krzysztof
Ale prawa nie skończył.Był zbyt mało inteligentny.Wyleciał na pierwszym roku.
2019-11-29 20:32:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie