Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (26.10.2018 r.)

Data publikacji: 2018-10-26 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-10 07:59

W miniony poniedziałek znalazłem w swojej skrzynce pocztowej gazetkę „Menager samorządu – wydanie specjalne Szczecin” (kto to wydał – nie wiadomo). Na pierwszej stronie jest potężne zdjęcie Bartłomieja Sochańskiego i wywiad, w którym czytamy: „W trakcie mojej czteroletniej kadencji prezydenta Szczecina (1994-1998) bez funduszy unijnych miasto wybudowało m.in. dwie przeprawy mostowe Trasy Zamkowej, most Portowy, filary pod most Pionierów, drugie jezdnie w dotychczasowych traktach: alei Wojska Polskiego, ulicach 26 Kwietnia, Mieszka I, gen. Taczaka, a także fontannę nazwaną później Bartłomiejką. (…) Działały w Szczecinie także: Papiernia Skolwin, Huta Szczecin, Wiskord, Polmo,, Unikon, Załom, Selfa, Dana i wiele innych”. Można? Można!

* * *

Telewizja Szczecin i Radio Szczecin zrobiły wspaniałą kampanię wyborczą Olgierdowi Geblewiczowi (PO), który wygrał z najlepszym wynikiem (44,5 tys.) w regionie wybory do sejmiku. Serwowane przez wspomniane media rozmowy u „Sowy i przyjaciół” sprzed pięciu lat przyniosły raczej odwrotny efekt (konkurentka z PiS otrzymała zaledwie 26,9 tys. głosów). To się nazywa „niedźwiedzia przysługa”.

* * *

Porażkę wyborczą poniósł pełniący obowiązki wójta Rewala Maciej Bejnarowicz, który chciał być prezydentem Kołobrzegu. W środę TVP Szczecin podała, że to on wyprowadził gminę z długu wynoszącego 150 mln na 50 mln zł. Nieprawda, uczynił to jego poprzednik, Robert Skraburski, który otrzymał 102 mln zł rządowej pożyczki. Bejnarowicz odpadł w pierwszej rundzie w Kołobrzegu i teraz wrócił do pracy w Rewalu, gdzie wyłoniony zostanie nowy wójt spośród dwójki: Marzena Salamon (PiS) i Konstanty Tomasz Oświęcimski (PO). Ten drugi wygrał różnicą 146 głosów.

* * *

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, która za swoje „zasługi” w zadłużeniu gminy znalazła się na celowniku prokuratora, po przegranych wyborach z Adamem Zarzyckim (różnica 70 głosów) w poniedziałek rano pojawiła się w Urzędzie Miasta w Mieszkowicach, gdzie zapewne niebawem wróci na stołek sekretarza. Zarzycki ma nadzieję, że przez te kilka tygodni władzy (do 16 listopada) Kotowicz nie podpisze kolejnych niekorzystnych dla gminy dzierżaw w Osinowie Dolnym.

* * *

Wielkim przegranym jest także Tomasz Siergiej, szef targowiska „Canpol” w Osinowie Dolnym, który nie załapał się do Rady Powiatu gryfińskiego, gdyż uzyskał zaledwie 466 głosów. Przypomnę, że przeciwko niemu toczy się proces o fałszowanie oświadczenia majątkowego, które złożył cztery lata temu jako członek Rady Powiatu. Fałszerstwo ujawniłem w „Kurierze”, potem wygrałem w sądzie sprawę z Siergiejem, a teraz on stoi przez obliczem Temidy.

* * *

W Dobrej k. Nowogardu z wielką pompą tuż przed wyborami otwarto posterunek policji. Byli ministrowie i przemówienia. Tyle tylko, że nikt jakoś nie wspomniał, iż brakuje policjantów do pracy. Na uroczystość zwieziono tych z pobliskich jednostek i było miło, a teraz będzie posterunek, w którym nie będzie funkcjonariuszy.

* * *

Artur Kurowski (PiS), który został radnym Pyrzyc, obraził wulgarnymi słowami kobietę, która pochwaliła na FC zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego na prezydenta stolicy. Potem stwierdził, że uczynił to, bo wypił dwa piwa na rodzinnej uroczystości i nie był jeszcze radnym. Aż strach pomyśleć, co powie o kobietach, jak walnie sobie setkę, ale już jako radny. Będzie co pisać.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sąd
2018-11-10 01:32:09
https://www.youtube.com/watch?v=l81KgaPuSQQ
@M. Kwiatkowski
2018-11-02 10:31:43
Na wszystkich forach w przeróżnych portalach utarł się zwyczaj, że userzy podpisują się tzw. nickami i brak odwagi nie ma nic do tego. Jeżeli jednak dyskusja dotyczy Pańskiego tekstu, Pan biorąc w niej udział powinien to robić jawnie. Pańskich "przyjaciół" zostawmy w spokoju. Piszą tu przede wszystkim ludzie, którym się nie podobają pańskie prywatne wojenki załatwiane na łamach "KS". O tekstach robiących wrażenie, że są sponsorowane nie wspominając.
sprawiedliwy
2018-10-31 21:29:59
Dziennikarz Mafii . Dobrze że Prokurator ma inne zdanie niż ty publikujesz.
M. Kwiatkowski
2018-10-29 09:47:51
Nie wstydzę się podpisać, gdyż nie jestem autorem tego wpisu.Do „sprawiedliwego”: od roku nie mam żadnej sprawy w sądzie, a prokurator nigdy się mną nie zajmował i nie zajmuje. Wiem, że mam wielu „przyjaciół” na tej stronie, ale jak widać są to ludzie, którzy nie mają odwagi się podpisać własnym nazwiskiem. Być może są to ci, którzy mnie oskarżali, a potem w sądzie sprawę przegrali i teraz się odgrywają. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej.
@Czytelnik 2
2018-10-28 12:43:20
To Pan, Panie redaktorze? Dlaczego Pan się wstydzi podpisać?
Sprawiedliwy
2018-10-27 20:30:40
Facet ma Prokuratora na karku i sra w gacie. Nie dziwcie się . Sam oskarżał i opluwał innych w gazecie a teraz sam zmierza się z jego ulubioną temida.
Czytelnik 2
2018-10-26 15:31:52
Ten"dziadek"nie jest jeszcze dziadkiem w rozumowaniu takim jak sobie wymyślił "obserwator".A czy tubą PISolandu?.Takie stwierdzenie nadaje się na skierowanie pacjenta (czytelnika)na ODPOWIEDNI odział do szpitala w Zdrojach. (Najwyższe piętro).
czytelnik
2018-10-26 10:17:34
Zaczynacie byc tubą PISolandu a teksty sa coraz głupsze i cały czas w koło Macieju o jednym. Aż serce ściska że znowu nie napisał o SSM.
obserwator
2018-10-26 07:50:51
flaki z olejem. czy ten dziadek umie pisać tylko o rewalu, cedyni?????? nie ma innych gmin???? a co w Marianowie, Chociwlu, Łobzie, Węgorzynie, Stargardzie...? Nie istnieją??? słabiutka gazeta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ