poniedziałek, 26 sierpnia 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (11.05.2018 r.)

Chwasty tygodnia (11.05.2018 r.)

Data publikacji: 2018-05-11 21:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-14 09:54
Wywietleń: 1874 327229
Prezydencki minister Paweł Mucha stwierdził, że w pytaniach referendalnych na temat zmian w konstytucji znajdzie się pytanie: „Czy jesteś za zmianą w konstytucji?”. Nic dziwnego, że nawet w szeregach PiS patrzą sceptycznie na to referendum.

* * *

Telewizja Republika poinformowała o zatrzymaniu przez służby specjalne szpiega rosyjskiego pracującego w Polsce, który przekazał Rosjanom informacje o gazoporcie w Szczecinie. Zapewne facet pracował na dwa fronty i robił Ruskich w konia.

* * *

TVP Szczecin z uporem maniaka informuje, że gazociąg z Norwegii „wyląduje” na plaży w Niechorzu, co nie jest prawdą. Chodzi o Pogorzelicę, która sąsiaduje z Niechorzem i jest tam miejsce na położenie takiej rury.

* * *

Poseł PO Sławomir Nitras wypożyczył sobie śmieciarkę i sprzątał ulice Szczecina, co bardzo nie podobało się jego przeciwnikom politycznym, którzy zarzucili mu prowadzenie kampanii wyborczej. Gdyby każdy kandydat na prezydenta miasta wziął przykład z Nitrasa, to Szczecin byłby wysprzątany!

* * *

Poseł PiS i jednocześnie minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński napisał na swoim koncie twitterowym, że lubi robić i pić kompot z „rabarbabar”. Wywołało to złośliwe komentarze w sieci.

* * *

Dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Wojciech Zyska planuje wybudowanie w ośrodku Grodno I fokarium za 20 mln zł! Na razie jednak nie potrafi zakończyć budowy w tym miejscu nowej siedziby dyrekcji parku, którą obiecał tu przenieść już dwa lata temu. Nie ma także pieniędzy na dokończenie remontu służbowej willi dla siebie, w którą zainwestował już przeszło 300 tys. zł z budżetu parku, a ministerstwo nie ma ani grosza na dalsze inwestowanie w domek dla dyrektora, o istnieniu którego nic nie wie. A sezon letni tuż, tuż…

* * *

Od wielu dni starałem się uzyskać informację w Prokuraturze Krajowej o „słynnym” apartamencie posła Gawłowskiego w Chorwacji. Ile ma metrów? – pytałem. Dowiedziałem się w końcu, że ok. 40 m plus taras. W tym samym czasie w mediach prawicowych ukazały się przecieki z przesłuchań zatrzymanego Bogdana K., od którego apartament nabyli teściowie pasierba posła PO za 40 tys. euro (po tyle „chodzą”). Ale poseł przypadkowo trzymał umowę u siebie. „Gaweł” siedzi na wniosek prokuratury, by nie mataczył, a jak się okazuje – tajne przesłuchania w szczecińskiej prokuraturze w jego sprawie przeciekają na zewnątrz błyskawicznie. Rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej powiedziała mi, że rolą dziennikarza jest zdobywać przecieki. A co jest rolą prokuratora?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

tylko odpowiadam
Jakby nie miał papierów to ludzie Brudzia dawno by go zgarnęli na 48 godzin i przesłuchali
2018-05-14 09:39:41
tylko pytam
Zadał ktoś sobie trud i sprawdził, czy na prowadzenie takiej maszyny potrzebne są uprawnienia, a jeżeli są, to czy Nitras je ma?
2018-05-13 13:50:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie