poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (11.05.2018 r.)

Chwasty tygodnia (11.05.2018 r.)

Data publikacji: 2018-05-11 21:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-14 09:54
Wywietleń: 2718 327229
Prezydencki minister Paweł Mucha stwierdził, że w pytaniach referendalnych na temat zmian w konstytucji znajdzie się pytanie: „Czy jesteś za zmianą w konstytucji?”. Nic dziwnego, że nawet w szeregach PiS patrzą sceptycznie na to referendum.

* * *

Telewizja Republika poinformowała o zatrzymaniu przez służby specjalne szpiega rosyjskiego pracującego w Polsce, który przekazał Rosjanom informacje o gazoporcie w Szczecinie. Zapewne facet pracował na dwa fronty i robił Ruskich w konia.

* * *

TVP Szczecin z uporem maniaka informuje, że gazociąg z Norwegii „wyląduje” na plaży w Niechorzu, co nie jest prawdą. Chodzi o Pogorzelicę, która sąsiaduje z Niechorzem i jest tam miejsce na położenie takiej rury.

* * *

Poseł PO Sławomir Nitras wypożyczył sobie śmieciarkę i sprzątał ulice Szczecina, co bardzo nie podobało się jego przeciwnikom politycznym, którzy zarzucili mu prowadzenie kampanii wyborczej. Gdyby każdy kandydat na prezydenta miasta wziął przykład z Nitrasa, to Szczecin byłby wysprzątany!

* * *

Poseł PiS i jednocześnie minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński napisał na swoim koncie twitterowym, że lubi robić i pić kompot z „rabarbabar”. Wywołało to złośliwe komentarze w sieci.

* * *

Dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Wojciech Zyska planuje wybudowanie w ośrodku Grodno I fokarium za 20 mln zł! Na razie jednak nie potrafi zakończyć budowy w tym miejscu nowej siedziby dyrekcji parku, którą obiecał tu przenieść już dwa lata temu. Nie ma także pieniędzy na dokończenie remontu służbowej willi dla siebie, w którą zainwestował już przeszło 300 tys. zł z budżetu parku, a ministerstwo nie ma ani grosza na dalsze inwestowanie w domek dla dyrektora, o istnieniu którego nic nie wie. A sezon letni tuż, tuż…

* * *

Od wielu dni starałem się uzyskać informację w Prokuraturze Krajowej o „słynnym” apartamencie posła Gawłowskiego w Chorwacji. Ile ma metrów? – pytałem. Dowiedziałem się w końcu, że ok. 40 m plus taras. W tym samym czasie w mediach prawicowych ukazały się przecieki z przesłuchań zatrzymanego Bogdana K., od którego apartament nabyli teściowie pasierba posła PO za 40 tys. euro (po tyle „chodzą”). Ale poseł przypadkowo trzymał umowę u siebie. „Gaweł” siedzi na wniosek prokuratury, by nie mataczył, a jak się okazuje – tajne przesłuchania w szczecińskiej prokuraturze w jego sprawie przeciekają na zewnątrz błyskawicznie. Rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej powiedziała mi, że rolą dziennikarza jest zdobywać przecieki. A co jest rolą prokuratora?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

tylko odpowiadam
Jakby nie miał papierów to ludzie Brudzia dawno by go zgarnęli na 48 godzin i przesłuchali
2018-05-14 09:39:41
tylko pytam
Zadał ktoś sobie trud i sprawdził, czy na prowadzenie takiej maszyny potrzebne są uprawnienia, a jeżeli są, to czy Nitras je ma?
2018-05-13 13:50:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie