niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (4.05.2018 r.)

Chwasty tygodnia (4.05.2018 r.)

Data publikacji: 2018-05-04 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-11 09:52
Wywietleń: 2089 326163

Bartłomiej Sochański, który jest kandydatem PiS na prezydenta Szczecina, zapowiedział, że jak nim zostanie, to na Wałach Chrobrego będzie można pić piwo i skakać do Odry. Jak będzie miał dobry humor, to i może zezwoli skakać z mostu Długiego. Dodał także, że załatwi w spółce „Remondis” pracę dla posła Nitrasa. Po prostu ludzki pan!

***

Magda Gessler przebywała kilka dni temu w Szczecinie, by sprawdzić, jakich cudów dokonała jej „rewolucja” w pewnej knajpie przy al. Wyzwolenia. Potknęła się jednak na nierównych schodkach i prawie wywinęła efektownego kozła, ale na pomoc pośpieszyli jej gapie. Jeden z internautów na pudelkowym wpisie stwierdził: „Gessler podniosła się z kolan niczym upadła restauracja, która została przez nią ocalona”. A swoją drogą, właściciel lokalu zamiast zaczynać zmiany w menu, powinien najpierw naprawić wejście do lokalu.

***

Mariusz Koszewski, szczeciński „król alimentów”, przegrał proces cywilny w Sądzie Apelacyjnym, jaki wytoczył mi i redakcji „Kuriera”. Domagał się 40 tys. zł odszkodowania za pokazanie jego zamazanej twarzy w gazecie. Sąd przyznał mu z urzędu adwokata, który napisał dwie kartki papieru swoich przemyśleń, na żadnej sprawie się nie pojawił i skasował od Skarbu Państwa przeszło 5 tys. zł. I to jest właśnie pole do popisu dla ministra Ziobry, który reformę sądownictwa zaczął chyba od złej strony. Sąd zasądził także ma moją korzyść i redakcji 2,7 tys. zł od Koszewskiego, których chyba – jak wielu innych oszukanych przez niego ludzi – nigdy nie odzyskamy. No, chyba że nasz bohater znalazł pracę w więzieniu w Słupsku, gdzie obecnie przebywa za niepłacenie alimentów.

***

Inny „bohater” moich artykułów Zbigniew D. nie pojawił się na sprawie, jaką wytoczył pewnemu biznesmenowi za to, że ten pokazał mój artykuł – na temat D. – pewnemu mężczyźnie. D. domagał się 100 tys. zł odszkodowania (sąd w mojej sprawie stwierdził, że tekst nie zawierał ani jednego nieprawdziwego stwierdzenia), ale ponieważ D. i jego adwokat na sprawę nie przyszli, więc sąd karny ją oddalił. D. bał się pojawić w sądzie, gdyż poszukuje go policja, by doprowadzić jako recydywistę do pudła (na dwa lata) za próbę wyłudzenia dwóch milionów zł.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Tomasz
Gesslerowa się potknęła, no i co? i żeby napić się mleka muszę kupować krowę? Słabe te wypociny, coraz słabsze p. Kwiatkowski.
2018-05-11 08:53:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie