piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (10.03.2017)

Chwasty tygodnia (10.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-10 04:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-21 14:23
Wywietleń: 1900 221454

W świnoujskiej Radzie Miasta powstała dość dziwna koalicja: radni PO zbratali się z PiS-owskimi rajcami, których poparła jakaś egzotyczna Grupa Morska. Obalono przewodniczącą rady z SLD, a jej miejsce zajął działacz PO Dariusz Śliwiński, który udawał zaskoczonego propozycją, ale przecież wiadome było, że wszystko było dograne przed wyborami.

* * *

W Szczecinie przebywał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, którego kolumna jakoś potrafiła spokojnie przejechać przez miasto i nie mieć kolizji na skrzyżowaniu ze światłami. Czyli jak się chce, to można. Ale teraz „minister wojny” jechał do ojca Rydzyka, a nie od niego.

* * *

– Filharmonia Szczecińska tak się zachowała i nie chciała nam wynająć sali. Będę to mówił niezależnie od tego, co pewni towarzysze mogą o mnie mówić. Dowiedziałem się, że w dyrekcji filharmonii są KOD-ziarze i KOD-ówy odpowiedzialne za struktury KOD w Szczecinie. Tak się dowiedziałem. Jeżeli nie, to odwołuję już teraz. A jeżeli tak, to proszę zapamiętać, ale i sprawdźcie sobie państwo na wszelki wypadek – powiedział do zebranych osób w sali Opery na Zamku ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk, który trafił przysłowiową kulą w płot. Najpierw powiedział plotkę, a potem kazał ją zebranym zweryfikować.

* * *

– Dyrektor klubu 13 Muz Władysław Kulpa przeprowadził więcej imprez artystycznych, niż pan przeprowadził wywiadów – powiedział wiceprezydent Szczecina do prowadzącego z nim rozmowę dziennikarza Radia Szczecin Konrada Wojtyły.

* * *

– Żadna z firm nie jest w stanie samodzielnie wykonać niecki basenowej, ponieważ robi to tylko jedna firma w Polsce, która musiałaby zostać podwykonawcą, czego nie zakłada zamówienie – stwierdziła to pewna pani, która zajmuje się wstawianiem okien, ale uważa, że zna się na budownictwie. Sam znam kilka firm, w tym jedną z Gryfic, która niecki wylewa i jakoś nie przeciekają.

* * *

Król szczecińskich alimenciarzy Mariusz K. zachorował i nie stawił się w Sądzie Rejonowym w Gryfinie, gdzie miał usłyszeć wyrok bezwzględnej odsiadki 16 miesięcy za unikanie płacenia od kilkunastu lat alimentów (ok. 300 tys. zł razem z odsetkami). Człowiek, który nie ma pracy, wziął zwolnienie lekarskie, by uniknąć udziału w procesie, po którym trafiłby za kratki. Ale jak mówi staropolskie powiedzenie: „Co się odwlecze, to nie uciecze”.

* * *

Taylor Brown, były koszykarz Wilków Szczecin, zarzucił właścicielowi szczecińskiego klubu próbę naciągnięcia go na pieniądze. Klub obciążył bowiem Browna kwotą 4,7 tys. dolarów za dwukrotną naprawę samochodu, w którym ten zatarł silnik. Tak to jest, gdy daje się Amerykaninowi samochód z manualną, a nie automatyczną skrzynią biegów. Ten zapewne jeździł na jedynce i dziwił się, że nie ma przyśpieszenia.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

baal
Rydzyk rzuca kalumnie tak po chrześcijańsku, ZIONĄC miłością bliźniego
2017-03-10 13:15:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie