poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Kraj > Podkomisja smoleńska wkrótce przedstawi swoje ustalenia

Podkomisja smoleńska wkrótce przedstawi swoje ustalenia [FILM]

Podkomisja smoleńska wkrótce przedstawi swoje ustalenia
Data publikacji: 2017-03-12 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-11 11:47
Wywietleń: 1078 222696

Rozmowa z szefem MON Antonim Macierewiczem o powołanej do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej podkomisji, która wkrótce przedstawi swoje dotychczasowe ustalenia

- Niedawno powiedział pan, że z ustaleń podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej wynika, iż odpowiedzialność Rosjan za tę tragedię jest przesądzona. Jakie ma pan na to dowody?

- Chętnie bym państwu dzisiaj przedstawił ten materiał, ale nie jestem Komisją Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Pozwólcie, że zrobi to komisja w czasie, który uzna za właściwy, a nie jest on odległy, proszę się nie martwić. Na pewno będzie specjalne spotkanie z mediami, na którym te materiały zostaną przedstawione. Znam te prace i dlatego mówię o odpowiedzialności rosyjskiej.

Analizy i dowody, o których mówimy, to uzupełnienie, rozszerzenie i pogłębienie materiału dowodowego, który już w ciągu tych ubiegłych sześciu lat był zbierany zarówno przez naukowców z konferencji smoleńskich, jak i przez ekspertów zespołu parlamentarnego, przez badaczy, którzy zajmowali się tą kwestą za granicą. Trzeba też pamiętać o wielu danych ukrywanych przez poprzednią Komisję zajmującą się tragedią smoleńską. Duży wkład jest pana prof. Franka Taylora i jego grupy, która jak wiadomo, stanowi zespół ekspertów przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Więc jest to wynik analiz i prac szerokiego gremium oraz eksperymentów, jakie zostały dokonane. Przeprowadzone eksperymenty nie miały charakteru jaki próbowano przypisać komisji, gdy konfabulując próbowano jej prace ośmieszyć. Za takimi działaniami stoi strach i słabość ludzi odpowiedzialnych za kłamstwo smoleńskie.

 

- A jakie eksperymenty wykonano?

- Istotne.

- Jakieś przykłady?

- Będą przekazane publicznie wtedy, kiedy całość materiału zostanie zaprezentowana.

- Czego dotyczą te dowody? Jakich obszarów?

- Dotyczą tragedii smoleńskiej i odpowiedzialności za tragedię smoleńską, ale dotyczą także odpowiedzialności za sfałszowanie postępowania po tragedii smoleńskiej, za świadome zaniechanie dojścia do prawdy w sytuacji, w której materiał dowodowy, wskazujący na odpowiedzialność rosyjską, był tym, którzy podejmowali decyzje, znany.

To nie są tylko nowe dowody. To w większości jest podsumowanie materiału, który był znany, lecz który nie był eksponowany, bądź był ukrywany, bądź minimalizowany, ale oczywiście są też istotne elementy zupełnie nowe.

- Kiedy podkomisja przedstawi swoje materiały?

- Wkrótce.

Rozmawiali Rafał Lesiecki i Jakub Borowski

Film: PAP

Komentarze

Jarun
Do pani piszącej wszędzie PO. OdPOwiadam. POliklinika na POmorzanach czynna. Proszę zgłosić się na recepcję...będą wiedzieć PO wyglądzie i PO mowie gdzie skierować.
2017-03-15 13:28:20
Lub inne wersje...
Do PO-nizszego Jaruna...! A moze Rosjanie mogli zrobic odwrotnie tzn. "PO-wginac" czesci samolotu, jak i PO-wysypywac czy PO-zmywac tzw. "trotyl"...?? A jaka wymyslisz i PO-dsuniesz 3-ia wersje - zmieniajac co jakis czas PO-glady...???
2017-03-15 01:02:00
Wawrzek
A nie dziwi was wszystkich ta walka o niewyjaśnienie przyczyn katastrofy? tak podobnej do tej Gibraltarskiej, której dokumentów Anglicy nadal nie udostępniają. I tą i tamtą oficjalnie niby wyjaśniono i ta i tamta spowodowały olbrzymie straty strategiczne Polski. A jak "wyjaśniano" obydwie błędami pilotów, tylko, że Czech i brytyjski major się uratowali a tu w smoleńsku nikt. A z prawdą najłatwiej walczy się obśmiewając ją. A może rzeczywiście jak pisze "Jarun" posadzić kogoś na "dołek" i wydobyć z niego wszystko jak trzeba.
2017-03-15 00:01:05
Jarun
Chcecie wiedzieć co powie podkomisja Maciarewicza? Oto jego treść: -My wiemy z duża dozą prawdopodobieństwa, że był to zamach, jednak w wyniku opieszałości i zaniechań poprzedniej ekipy rządzącej a dokładnie pana Donalda Tuska, którzy zamiast ujawnić prawdę ...tragiczną prawdę...zacierali ślady. Te zaniechania w dużej mierze wynikały ze strachu przed przyznaniem się do prawdy, do tej niewygodnej prawdy gdyż trzeba byłoby pociągnąć do odpowiedzialności najwyższe władze w Polsce. Itd, itp. Dlaczego więc prokuratura nie postawi Tuskowi jakichkolwiek zarzutów? Mieli by pisiory "haka " na Ryżego to teraz przy wyborze w Unii wykorzystali i to na 100%. Nic nie mają i dalej zwodzą ludzi. Najważniejsze jednak przy badaniu wypadku lotniczego jest wrak samolotu. To tak, jak w zbrodni najważniejszy jest trup. Obecnie nie ma sensu badanie wraku samolotu gdyż Rosjanie mogli powyginać blachy w samolocie i nasypać trotylu. Nie oddają wraku z jednego powodu...są złośliwi. Znając ruskich szachistów to oddadzą wrak jak sytuacja w Polsce zacznie się stabilizować, zaczną niknąć spory. Wracając do komisji Maciarewicza. Maciarewicz nie ma wyjścia...musi sugerować, że był to zamach. Najważniejsze jednak w tej sprawie jest to, co ma do powiedzenia Prokuratura - a ona dotychczas nikomu zarzutów nie postawiła. Jedynym wyjściem jest: złapać Tuska jak przyjedzie do Polski, wsadzić na "dołek" i przesłuchiwać. Jak nie będzie chciał gadać, sprać go po nerach - to się łachudrze odechce kłamać. Szybko wyda swoich wspólników, czyli Angelę i Włodzimierza. Potem wydać list gończy za Merkelową i Putinem i Maciarewicz wyśle ostrzeżenie: mamy po was jechać czy sami przyjedziecie?
2017-03-14 08:24:48
@Jakób
Przestań człowieku powtarzać TVN-owskie urojenia na temat Macierewicza, a Pytlowi, to życz dobrego adwokata i żeby Tusk zechciał zeznawać na jego korzyść.
2017-03-13 22:44:57
Jakób
Ta komisja dochodzi do prawdy jak pies do kiełbasy (a może parówki!), którą mu wiesza się przed nosem na patyku, żeby ciągnął sanki. Gen. Pytel powiedział w wywiadzie, że Antoni Maciarewicz mu się wygadał, iż nie wierzy w zamach. To jedyny u Antoniego przejaw normalności, bo nikt przy zdrowych zmysłach w zamach nie wierzy. Może ktoś, kto nigdy samolotem nie leciał i nie przeżył tego doświadczenia: "tyle lądowań ile startów". U ministra wojny wygląda to na cynizm, natomiast "president in spe" Jarosław (w języku angielskim "prezes" to "president") też w zamach nie wierzy, ale przez swoje działania chce stłumić zarówno niewątpliwy ból po stracie brata jak i wyrzuty sumienia, gdyż przyczynił się do tego zamieszania z lotem do Smoleńska.
2017-03-13 20:17:46
@Jarun
A nie przyszło ci na myśl, że może lepiej przymknąć japę i poczekać na to co zostanie przez komisję zaprezentowane? Rozumiem, że za normę uważasz 7 lat leżący w Rosji wrak samolotu, w którym zginęło dwóch prezydentów Polski i wiele innych osób. Tak się postępuje w przypadku wypadków lotniczych? To normalna procedura jak się nie ma nic do ukrycia? Co do kariery Macierewicza, to radzę się zapoznać z jego biografią, bo migawki z TVN nie są tu miarodajne i jedynie manipulacjom służą jak zresztą cała ta stacja. Kariera Wassermanówny wyrasta na kanwie prac komisji ds. Amber Gold, podczas których na każdym posiedzeniu udowadnia prawdziwość słów min. Sienkiewicza o stanie państwa po blisko 30 latach rządów generałów z SB i WSI. O karierze pani Gosiewskiej mimo szczerych chęci nie słyszałem, więc nie wiem o czym piszesz. Mam nadzieję, że nie o samym fakcie wyboru do parlamentu, bo tam nawet Ruchardo i Scheuring-Wielgus się dostali.
2017-03-13 13:35:07
Do PO-nizszej... @ PO-merdanej,
A jak PO-patrzysz w Duze Lustro, to tobie CO odbija...(?) ze cie az tak PO-nosi... ??
2017-03-13 11:28:41
SromotnikBezwstydny
Wina Rosjan, bo brzoza wyrosła nie tam, rosła za szybko i nie usłuchała kaczych rozkazów:"zejdż nam z drogi!"
2017-03-13 10:41:00
Jarun
Sądzę, że to nie są chore urojenia (paranoja) Maciarewicza - tylko cyniczne wykorzystywanie katastrofy lotniczej dla własnej kariery.
2017-03-13 08:39:54
vera
Problem w tym że Polacy mają głeboko w tyle chore urojenia Macierewicza
2017-03-13 07:18:44
@PO-merdana
PO-woli to ci szajba odbija :-)
2017-03-12 22:56:49
Dnia 10.04.2010 roku,
Do 3 x sztuka... Pod-komisja, Komisja i Nad-komisja !!! Czyzby w koncu PO-woli - zaczelo wychodzic szydlo z worka...?
2017-03-12 21:59:23
Jarun
Oczywiście podkomisja nic nie ustaliła, tylko płyta pod tytułem: "Smoleński zamach" już się "zgrywa" i trzeszczy. "Religia smoleńska" więcej "wiernych " nie przyciągnie i więcej karier "sie nie zrobi". Podejrzewam, że Maciarewicz i Kaczyński sami nie wierzą w zamach ale nie mają wyjścia...co mają powiedzieć: zamachu nie było? Przecież kariera Maciarewicza podobnie jak Wassermanównej, Gosiewskiej wyrosły na "smoleńskich grobach". "Rośnij kwiecie wysoko, jak pan leży głęboko. Jak pan leży głęboko, Tak ty rośnij wysoko." (Lilije. A. M) PS. Gosiewska - która nie cierpiała męża i rozwiodła się z nim, teraz łezkę roni a na dowód rozpaczy wdowy szlocha i głośno smarka w chusteczkę.
2017-03-12 18:12:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie