piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Siemoniak: Misiewicz wzywa generałów na dywanik

Siemoniak: Misiewicz wzywa generałów na dywanik

Siemoniak: Misiewicz wzywa generałów na dywanik
Data publikacji: 2017-02-01 15:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:54
Wywietleń: 1287 210574

- Bartłomiej Misiewicz praktycznie rządzi ministerstwem. Wzywa generałów na dywanik. Trzeba mu salutować. To jest poniżanie wojska - powiedział w Szczecinie poseł Tomasz Siemoniak, szef MON w okresie rządów PO.

Tomasz Siemoniak zapytany w środę przez dziennikarzy o sytuację w polskiej armii stwierdził, że kryzys widać gołym okiem.

- Sytuacja jest bez precedensu, że w jednym momencie odchodzi na własną prośbę szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Mieczysław Gocuł, dowódca generalny gen. broni Mirosław Różański, a także odpowiedzialny za modernizację gen. Adam Duda. A do tego kadencję kończy gen. Tomaszycki, dowódca operacyjny - mówił Tomasz Siemoniak.

I podkreślił: - Odejście na własną prośbę trzech kluczowych osób jest ogromną demonstracją braku zaufania do kierownictwa ministerstwa. To jest podsumowanie roku demolowania armii przez Macierewicza. To jest sytuacja alarmowa i nadzwyczajna - powiedział Siemoniak.

Dodał, że obóz rządzący powinien wyciągnąć z tego wnioski. - Dalsze dni funkcjonowania armii pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza, to bardzo złe dni dla polskiego bezpieczeństwa - zaznaczył polityk opozycji.

Zdaniem Siemoniaka, pomysł stworzenia obrony terytorialnej jest zagrywką propagandową, która nie służy naszemu bezpieczeństwu, bo dzieje się kosztem armii zawodowej. Dodał, że klimat wokół armii jest dziś zły, a jako przykład podał „wymuszane apele smoleńskie” oraz „ministra kompromitującego się na arenie międzynarodowej”. ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

Komentarze

Hahaha
Zjazd czarownic w Szczecinie . Do Szczecina przybyli wysłannicy diabła. Chcą bronić samorządów?Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah. Poszli won!!!!!!!!!!!!!!!
2017-02-02 02:18:56
Wymagana szczera odpowiedz...
Panie Siemoniak ! PO pierwsze: po Wojskowemu nie mowi sie Dzien dobry... tylko oddaje Salut ! A jak Wy "Rzadziliscie" Armia w latach chocby 2007-2015... to w ktora strone oraz ile... Armie PO-mniejszyliscie ?? I jak duze oraz jakiego koloru byly Dywaniki za Waszych czasow oraz jak czesto i przez Kogo... byly wydeptywane i odwiedzane...??
2017-02-02 00:28:30
Odezwał się fachofiec z PO
To Siemoniak ma wstęp do MON, że tak dobrze wie kto tam rządzi? Czy może właśnie ewakuujący się generałowie z korzonkami w LWP mu to nagadali?
2017-02-01 22:14:21
SromotnikBezwstydny
Tylko cytuję starą pieśń wojskową" Idzie żołnierz borem , lasem..." Cytat: " WTECZAS ŻOŁNIERZA SZANUJĄ, KIEDY TRWOGĘ NA SIĘ CZUJĄ!" (przepraszam za ten krzyk wielkimi literami).
2017-02-01 21:53:54
Ola
Przemawiał do lampki, wojsko wyposażył w tablice Mendelejewa, a teraz jeszcze ma czelność zabierać głos?
2017-02-01 19:25:55
obserwator
beznadziejny, żenujący facet
2017-02-01 19:19:24
kabaret
Siemoniak to kolejny harcerzyk i takie zero było ministrem Obrony Narodowej!
2017-02-01 16:21:31
on
My możemy, ale wy już nie. Niezła jest ta mentalność platfusów.
2017-02-01 15:39:31