piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (15.02.2019 r.)

Chwasty tygodnia (15.02.2019 r.)

Data publikacji: 2019-02-15 07:01
Wywietleń: 989 375922

Radni sejmikowi PiS reanimowali znaną w czasach stanu wojennego Inspekcję Robotniczo- -Chłopską (IRCHA) i odwiedzają instytucje podległe marszałkowi. Żądają dostępu do dokumentów. Tak było w Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz określił to jako „przedstawienie i cyrk”. Stwierdził, że takie same informacje radni mogą uzyskać po złożeniu interpelacji. Tyle tylko, że wówczas nie będzie podstaw do zwołania konferencji prasowej i lansowania siebie samego.

* * *

Dwie wiceprezydentki Kołobrzegu z ramienia PO obraziły się na dziennikarzy pewnego lokalnego forum za określanie ich błyskotkami. Zwołały już w tej sprawie dwie konferencje prasowe i zapowiedziały skierowanie skargi do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, które PO raczej nie lubi. A z drugiej strony, co ma stowarzyszenie „dobrej zmiany” do niezależnych dziennikarzy? Nikt nie ma obowiązku należeć ani tam, ani też do SDRP. Stowarzyszenie może najwyżej „panu majstrowi skoczyć” – jak mawiali bohaterowie słynnego skeczu „Majster”, czyli Jan Kobuszewski i Wiesław Gołas.

* * *

„Dobra zmiana” postuluje przeniesienie nadzoru nad Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego spod kurateli marszałka pod skrzydła wojewody. Okazuje się, że wówczas poprawi się zdawalność egzaminów w koszalińskim ośrodku, który należy do najbardziej „oblewających” w kraju. Wojewoda nauczy kursantów cofania i parkowania?

* * *

Nie popisali się kibice (?) Pogoni Szczecin, którzy udali się na sobotni mecz do Gdańska z Lechią. W czasie minuty ciszy związanej z uczczeniem pamięci zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza skandowali obraźliwe hasła nawet w stosunku do zamordowanego. Wielu dziennikarzy określiło to krótkim stwierdzeniem: zwyczajne chamstwo. Delikatnie powiedziane.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie