wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (15.02.2019 r.)

Chwasty tygodnia (15.02.2019 r.)

Data publikacji: 2019-02-15 07:01
Wywietleń: 2351 375922

Radni sejmikowi PiS reanimowali znaną w czasach stanu wojennego Inspekcję Robotniczo- -Chłopską (IRCHA) i odwiedzają instytucje podległe marszałkowi. Żądają dostępu do dokumentów. Tak było w Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz określił to jako „przedstawienie i cyrk”. Stwierdził, że takie same informacje radni mogą uzyskać po złożeniu interpelacji. Tyle tylko, że wówczas nie będzie podstaw do zwołania konferencji prasowej i lansowania siebie samego.

* * *

Dwie wiceprezydentki Kołobrzegu z ramienia PO obraziły się na dziennikarzy pewnego lokalnego forum za określanie ich błyskotkami. Zwołały już w tej sprawie dwie konferencje prasowe i zapowiedziały skierowanie skargi do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, które PO raczej nie lubi. A z drugiej strony, co ma stowarzyszenie „dobrej zmiany” do niezależnych dziennikarzy? Nikt nie ma obowiązku należeć ani tam, ani też do SDRP. Stowarzyszenie może najwyżej „panu majstrowi skoczyć” – jak mawiali bohaterowie słynnego skeczu „Majster”, czyli Jan Kobuszewski i Wiesław Gołas.

* * *

„Dobra zmiana” postuluje przeniesienie nadzoru nad Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego spod kurateli marszałka pod skrzydła wojewody. Okazuje się, że wówczas poprawi się zdawalność egzaminów w koszalińskim ośrodku, który należy do najbardziej „oblewających” w kraju. Wojewoda nauczy kursantów cofania i parkowania?

* * *

Nie popisali się kibice (?) Pogoni Szczecin, którzy udali się na sobotni mecz do Gdańska z Lechią. W czasie minuty ciszy związanej z uczczeniem pamięci zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza skandowali obraźliwe hasła nawet w stosunku do zamordowanego. Wielu dziennikarzy określiło to krótkim stwierdzeniem: zwyczajne chamstwo. Delikatnie powiedziane.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie