Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (8.02.2019 r.)

Data publikacji: 2019-02-08 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 07:00

„Dobrej zmiany” ciąg dalszy. Były wiceprezydent Szczecina z ramienia PiS Maciej Pawlicki został doradcą zarządu do spraw współpracy z samorządami w spółce Enea, a Ireneusz Rogowski (były starosta Stargardu) zajmować się w niej będzie logistyką i zakupami. Pensja doradcy to ok. 20 tys. zł miesięcznie. Z pracą w Enei (doradcy zarządu od wielu lat) żegna się 1 marca Dariusz Wieczorek, szef struktur SLD w regionie. Czy to kara za to, że pozwolił, by Stanisław Wziątek (też lewica) wszedł w sojusz w sejmiku z Koalicją Obywatelską, a nie partią prezesa?

* * *

Maciej Bejnarowicz, który pełnił obowiązki wójta Rewala i nie został wybrany na prezydenta Kołobrzegu z ramienia PiS, został zastępcą dyrektora ds. administracji i marketingu sanatorium MSWiA w Kołobrzegu. Jednym słowem, minister Brudziński nie zostawił go na bruku, ale patrząc na osiągnięcia pana dyrektora w kierowaniu Rewalem, obawiam się, czy nadaje się on na to stanowisko. W Rewalu nie panował nad wieloma sprawami, a tym, co wnosili skargi na urzędników, kazał iść do prokuratora, zamiast szybko rozwiązać problem. „Umiejętność kierowania polega na umiejętności natychmiastowej decyzji” – mawiał jeden z bohaterów powieści „Kariera Nikodema Dyzmy”.

* * *

Partia „Wiosna” Biedronia rusza w objazd po Polsce, ale Szczecina nie odwiedzi. Wyśle tu zapewne swoją przedstawicielkę Małgorzatę Paczkowską-Prokop (pochodzi ze Szczecina), znaną w przeszłości z działalności w partii Palikota. A swoją drogą, to ilu cwaniaków politycznych zechce załapać się do Brukseli czy też na Wiejską z „Wiosną”? Przerobił to już Kukiz, na którego plecach wielu wjechało do Sejmu, a potem go porzucili (Kukiza, nie Sejm).

* * *

Rada nadzorcza Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przyznała limit kilometrów na służbowe przejazdy prywatnymi samochodami prezesom. Tyle tylko, że (jak zawsze) nie podano, ile limit ten wynosi. A przecież za paliwo płacą spółdzielcy, którzy mają prawo to wiedzieć, a nie członkowie rady nadzorczej (10 osób), którzy kasują co miesiąc 1687 zł (to jest fucha!) nawet za 5-minutowe posiedzenie.

* * *

W miniony piątek ok. godz.11.30 ulicą Europejską w Szczecinie pędziła z prędkością 80 km/godz. kolumna rosomaków, chociaż na tej ulicy wolno jechać tylko sześćdziesiątką. Pojazdy nie były konwojowane przez samochody służby ruchu czy też ŻW, więc tym bardziej kierowców obowiązują przepisy.

* * *

Tadeusz Gołębiewski buduje w Pobierowie swój hotel, co widać doskonale na drodze wojewódzkiej 102, która prowadzi z „drogi lotniskowej” na teren budowy. Na asfalcie leżą tony błota wywożonego przez ciężarówki z placu budowy. A może tak mandat dyrektorowi budowy, który jeszcze niedawno był wójtem Rewala?

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ