piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (8.02.2019 r.)

Chwasty tygodnia (8.02.2019 r.)

Data publikacji: 2019-02-08 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 07:00
Wywietleń: 1236 374952

„Dobrej zmiany” ciąg dalszy. Były wiceprezydent Szczecina z ramienia PiS Maciej Pawlicki został doradcą zarządu do spraw współpracy z samorządami w spółce Enea, a Ireneusz Rogowski (były starosta Stargardu) zajmować się w niej będzie logistyką i zakupami. Pensja doradcy to ok. 20 tys. zł miesięcznie. Z pracą w Enei (doradcy zarządu od wielu lat) żegna się 1 marca Dariusz Wieczorek, szef struktur SLD w regionie. Czy to kara za to, że pozwolił, by Stanisław Wziątek (też lewica) wszedł w sojusz w sejmiku z Koalicją Obywatelską, a nie partią prezesa?

* * *

Maciej Bejnarowicz, który pełnił obowiązki wójta Rewala i nie został wybrany na prezydenta Kołobrzegu z ramienia PiS, został zastępcą dyrektora ds. administracji i marketingu sanatorium MSWiA w Kołobrzegu. Jednym słowem, minister Brudziński nie zostawił go na bruku, ale patrząc na osiągnięcia pana dyrektora w kierowaniu Rewalem, obawiam się, czy nadaje się on na to stanowisko. W Rewalu nie panował nad wieloma sprawami, a tym, co wnosili skargi na urzędników, kazał iść do prokuratora, zamiast szybko rozwiązać problem. „Umiejętność kierowania polega na umiejętności natychmiastowej decyzji” – mawiał jeden z bohaterów powieści „Kariera Nikodema Dyzmy”.

* * *

Partia „Wiosna” Biedronia rusza w objazd po Polsce, ale Szczecina nie odwiedzi. Wyśle tu zapewne swoją przedstawicielkę Małgorzatę Paczkowską-Prokop (pochodzi ze Szczecina), znaną w przeszłości z działalności w partii Palikota. A swoją drogą, to ilu cwaniaków politycznych zechce załapać się do Brukseli czy też na Wiejską z „Wiosną”? Przerobił to już Kukiz, na którego plecach wielu wjechało do Sejmu, a potem go porzucili (Kukiza, nie Sejm).

* * *

Rada nadzorcza Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przyznała limit kilometrów na służbowe przejazdy prywatnymi samochodami prezesom. Tyle tylko, że (jak zawsze) nie podano, ile limit ten wynosi. A przecież za paliwo płacą spółdzielcy, którzy mają prawo to wiedzieć, a nie członkowie rady nadzorczej (10 osób), którzy kasują co miesiąc 1687 zł (to jest fucha!) nawet za 5-minutowe posiedzenie.

* * *

W miniony piątek ok. godz.11.30 ulicą Europejską w Szczecinie pędziła z prędkością 80 km/godz. kolumna rosomaków, chociaż na tej ulicy wolno jechać tylko sześćdziesiątką. Pojazdy nie były konwojowane przez samochody służby ruchu czy też ŻW, więc tym bardziej kierowców obowiązują przepisy.

* * *

Tadeusz Gołębiewski buduje w Pobierowie swój hotel, co widać doskonale na drodze wojewódzkiej 102, która prowadzi z „drogi lotniskowej” na teren budowy. Na asfalcie leżą tony błota wywożonego przez ciężarówki z placu budowy. A może tak mandat dyrektorowi budowy, który jeszcze niedawno był wójtem Rewala?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie