sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (05.02.2016)

Chwasty tygodnia (05.02.2016)

Data publikacji: 2016-02-05 10:29
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-05 11:49
Wywietleń: 870 115842

Tydzień temu, z przyczyn niezależnych od niżej podpisanego” „Chwasty” ktoś wyplewił, ale wbrew niektórym opiniom nie byli to ludzie Prezesa, którzy robią porządek w niepokornych mediach („Kurier” jest niezależny od wszystkich). Zrobił to prezes, ale inny, bo jak stwierdził - brak chwastów, to żadna strata dla gazety...
* * *
Urząd Kontroli Skarbowej w Szczecinie ujawnił kilka dni temu wyniki kontroli przeprowadzonej w spółce PADAWA II, należącej do znanego szczecińskiego gastronomika Pawła Golemy, w sprawie „rzetelności opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatków od towarów i usług”. Okazało się, że „kwota podatku podlegająca wpłacie do urzędu skarbowego została przez Spółkę uiszczona w całości” - czytamy w dokumencie. Jednym słowem kontrola, którą dokonano na wniosek szczecińskiego prokuratora Artura Maludego, który trzy lata temu nasłał na Golemę, jego syna i kilku innych biznesmenów około stu uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy CBA, okazała się strzałem kulą w płot. Pan prokurator nadal jednak szuka haków na Golemę, za co płacimy my - podatnicy. Widocznie, jak go zamykał, to wyszedł z założenia znanego klasyka: Dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. Ale jakoś ich nie znalazł i ośmiesza siebie i prokuraturę. (więcej na ten temat niebawem)
* * *
Jak się okazuje, z budżetu państwa na ten rok spadły pieniądze na pogłębienie toru wodnego Szczecin -Świnoujście, a także na nowy wjazd do Szczecina i kilku innych inwestycji, które PiS obiecywała w ramach kampanii wyborczej. Teraz twierdzi, że z budżetu wycięła je PO, ale jak ta chciała nanieść poprawki na komisjach sejmowych, to PiS powiedział „nie”. Teraz jedni obwiniają drugich, a Szczecin po raz kolejny zobaczył gest Kozakiewicza, tym razem ze strony rządzącej partii, która - jak jej członkowie z dumą dodają - ma z naszego regionu aż sześciu ministrów i wiceministrów. Nie o ilość jednak chyba chodzi a o jakość. Działacze PiS zapewniają, że pieniądze na te inwestycje znajdą się w rezerwie budżetowej. Z pewnością o tym szczecinianie nie zapomną!
* * *
Obudził się były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO), który teraz krytykuje PiS, ale jak sam był w rządzie, to co uczynił dla naszego regionu? Nic, a jego reforma zdrowia jak wygląda, to widzimy wszyscy: specjalista przyjmie nas za pół roku, albo za rok, a pakiet onkologiczny to jedna wielka lipa.
* * *
Burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz (Kukiz go nie chciał, teraz klei się do PiS), który ma być odwołany w referendum 28 bm., zamieścił w centralnej „Wyborczej” ogłoszenie na pół strony, w którym oferuje do sprzedaży dwie działki w Mrzeżynie, których od dwóch lat nie potrafi sprzedać. Czyżby Matusewicz z publicznymi pieniędzmi się nie liczył? 
* * *
W szczecińskiej podstawówce nr 56 wprowadzono program „Cicho sza” polegający na tym, że dzieci jeden dzień w tygodniu nie mogą ze sobą rozmawiać na przerwach, a uwagi wymieniać na karteczkach (czy to ekologiczne, by papier marnować? Od czego są tablety?). Ciekawe czy nauczyciele, którzy ten „genialny” pomysł wymyślili, sami w pokoju nauczycielskim się do siebie nie odzywają? 
* * *
Prezes Pogoni Wiesław Mroczek nieco się rozmarzył i wymyślił, że na nowym stadionie powinny być m.in. podgrzewane krzesełka dla kibiców. Przypomina mi to kultowy skecz „Jasiu wężykiem” w wykonaniu Jana Kobuszewskiego, Wiesława Gołasa i Wiesława Michnikowskiego, w którym ten pierwszy - jako fachowiec hydraulik - mówi do petenta Michnikowskiego: „Pan masz drobnomieszczańskie nawyki. Zimna woda osobno, ciepła osobno, kafelki, duperelki, dywaniki. Chamstwo i drobnomieszczaństwo z pana wychodzi”. Oczywiście napisałem to wężykiem. 
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

czytelnik
my sobie bez chwastów poradzimy, gorzej pan Mirek
2016-02-05 11:01:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie