wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie

Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie [GALERIA, FILM]

Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie
Data publikacji: 2019-03-28 12:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 3162 383095

Trwa montaż konstrukcji nowego zadaszenia-łącznika nad przebudowywanym peronem trzecim dworca PKP Szczecin Główny. Zepnie on obecnie modernizowaną starą kładkę wraz z dojściami na pozostałe perony między ulicami Kolumba i Czarnieckiego z nową kładką z hali głównej stacji do ul. Owocowej. To część realizowanego od listopada 2017 roku drugiego etapu modernizacji stacji.

Do minionej środy pierwsze dwa segmenty stalowego szkieletu przejścia nad peronem trzecim osadzone zostały na wzniesionych dotąd wspornikach. W czwartek od rana prowadzone były roboty przy skręcaniu kolejnego z przęseł. Ich montaż i następnie przenoszenie już gotowych elementów konstrukcji na miejsce przeznaczenia odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznego żurawia-giganta, ustawionego przy murze od strony ul. Owocowej.

Maszyna Liebherr LTM 1250, sprowadzona została do całej operacji na szczecińskim dworcu z dysponującego tego typu sprzętem Przedsiębiorstwa Budowlano-Remontowo-Usługowego DŹWIG-MAR z Nowej Białej (powiat płocki). Może ona udźwignąć ciężar o wadze do 250 ton. W bezpiecznym unoszeniu tak dużych ładunków pomagają odpowiednio przygotowane wsporniki boczne, które stabilizują dźwig oraz zabezpieczają go przed ewentualnym przechyłem. Wyposażony jest w wysięgnik teleskopowy (72 m) i wysięgnik kratowy ((32 m) i skonstruowany jest tak, że może pracować w pełnym obrocie (360 stopni).

Generalnym wykonawcą robót jest konsorcjum firm PORR SA z Warszawy i PORR Bau GmbH z Wiednia. Natomiast wśród zatrudnionych przez nie podwykonawców są także stargardzki Stan Led oraz szczeciński Zakład Usług Stoczniowych i Mostowych ZUSiM. Koszt inwestycji to 70,7 mln zł brutto. Dofinansowanie na poziomie 85 proc. spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA ma zapewnione z unijnego Funduszu Spójności z puli środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. ©℗

(MIR)

Fot. i film: Mirosław WINCONEK

Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie Żuraw nad dworcem PKP w Szczecinie

Komentarze

podrużnik słabo widzący
tablice informacyjne powinny mieć cyfry i litery wielkości najmniej 20 cm na pewno wielu by sobie tego życzyło z pozdrowieniem wielkanocnym j w
2019-04-20 15:26:53
Big
Po Co dach jak nie ma jak wjechac z wozkiem Czy bagazem o inwalidach nie mowiac. Dalej trzeba w rekach targac. Wstyd. Trzeci swiat.
2019-03-29 16:32:16
pytanko
zastanawia mnie jedno , czemu mają służyć tego typu zadaszenia co są na dworcu ?? przecież jak deszcz będzie zacinał to i tak podróżni zanim wejdą do pociągu zmokną , czemu te dachy nie mogłyby być dłuższe , tak żeby podczas wsiadania były nad wagonami ??
2019-03-29 00:49:47
Pkpkp
Kolej dzisiaj a 10 lat to 2 różne światy
2019-03-28 18:57:30
ciekawe
skończą to wszystko do zimy?
2019-03-28 18:29:01
Do typa co nie umie czytac
Gdzie @podrozny napisal, ze ma problem z remontem? Naucz sie czytav. On pisze o nieczynnych tablicach. Nie po to wydawano miliony, by odjazd z peronu sobie w internecie sprawdzac. Zresztą codziennie jakis pociag odjezdza "wyjątkowo" z peronu X wiec ten internet se możesz w kieszeń wsadzić. Gdybyś codziennie jezdzil pociagiem do pracy/domu i czesto z innego peronu to bys wiedzial o czym mowa
2019-03-28 18:24:21
@Podrozny
Ty się ośmieszasz. Ja wiem co napisałem i ponowie, Ty jesteś nieprzystosowany do rzeczywistości. Ja bywa, że i 1x dzień choć przechodzę przez Dworzec Główny i dla mnie jest tam dość informacji związanej z remontem. A z którego peronu odjeżdża pociąg to sprawdzam kilka dni wcześniej np. przy kupowaniu biletu. No ale jak się wszystko robi na ostatnią chwilę...
2019-03-28 17:55:52
Podróżny
Do wpisu z godz. 14.50 Widać, że dawno na dworcu nie byłeś. Tablica informacyjna od ul. Owocowej od dłuższego czasu jest nieczynna (owinięta taśmą) i przebudowa nie ma tu nic do rzeczy. Idąc od ulicy Owocowej musisz przejść do głownego hola by dowiedzieć się skąd odjezdza twój pociąg. Tam zaskoczenie. Twój pociąg odjedzie z peronu 4,i dygasz z powrotem. Jak nie masz o czymś pojęcia to nie zabieraj głosu bo sie ośmieszasz.
2019-03-28 16:04:41
Dworcowy matriks
UWAGA-system informacyjny sterowany jest Centralnie z...Warszawy.To nie wina panienki z okienka w Szczecinie.Tak mi powiedziano na dworcu.Żyjemy w jakimś matriksie,koniec świata jakby to powiedział "Popiołek"
2019-03-28 15:16:56
@Podrozny
Z choinki się urwales ? Te święta dawno minęły. Dworzec jest w najgorszym momencie przebudowy. Te Twoje uwagi byłyby zasadne, gdyby bylo juz po wszystkim, po zakończeniu remontu. Ale ten naród tak ma. Zero zrozumienia, zero ze zrozumienia tego co czyta nawet na tablicach informacyjnych.
2019-03-28 14:50:30
Podróżny
Czy ktoś w końcu zainteresuje się tym, że wydane zostały miliony na nowe tablice informacyjne, a podróżni muszą iść do głównego holu dworca by dowiedzieć sie skąd odjeżdża ich pociag? Stare tablice nie działają. Polecam zainteresowanym przejść się na dworzec i spróbować zorientować skąd odjeżdża pociag,a nastepnie zrobić spacer z peronu pierwszego na czwarty. Drodzy redaktorzy zainteresujcie się proszę tym problemem.
2019-03-28 13:13:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie