Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Znów przetarg i następny rok na roboty [GALERIA]

Data publikacji: 09 października 2019 r. 08:44
Ostatnia aktualizacja: 09 października 2019 r. 13:34
Znów przetarg i następny rok na roboty
 

Czy jeszcze w tym roku rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa kąpieliska w Dąbiu? Zakład Usług Komunalnych po raz kolejny ogłosił przetarg dla wyłonienia wykonawcy tej inwestycji. Poprzednie nie przyniosły rozstrzygnięcia. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej?

Przebudowa miejskich kąpielisk prawobrzeża powraca co sezon. Jednak od lat realizacja ambitnych planów dla Dziewoklicza i Dąbia pozostaje jedynie w sferze projektów i wizualizacji. Te ostatnie już nawet zdążyły się opatrzyć. Bo do ich realizacji - tylko w ostatnich trzech latach - nie dochodziło albo przez brak funduszy w kasie miasta, albo za sprawą przetargowego fiaska. Dlatego plaż prawobrzeża do tej pory nie udało się „ucywilizować", czyli dostosować ich infrastruktury do oczekiwań szczecinian i realiów XXI wieku.

Tym razem ma być przełom. Tak przynajmniej zapowiada ZUK, choć dotychczas przezeń wybierane w przetargach firmy odmawiały podpisania umowy wykonawczej, więc nie dochodziło nawet do przekazania im placu budowy. Jednak znów zostało opublikowane ogłoszenie o zamówieniu publicznym, dotyczące przebudowy właśnie kąpieliska w Dąbiu.

- 18. października dowiemy się, czy znajdą się chętni na przebudowę kąpieliska. Wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał 370 dni - informuje Andrzej Kus z ZUK, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Kąpielisko ma się zmienić. Diametralnie i na lepsze. Czyli jak? W projekcie budowlanym przewidziano m.in. remont i rozbudowę zewnętrznej instalacji wodociągowej, budowę instalacji i kanalizacji sanitarnej wraz przyłączeniem do miejskiej sieci kanalizacyjnej, modernizację i rozbudowę oświetlenia wzdłuż ciągów pieszych, remont i rozbudowę zewnętrznej instalacji energetycznej, montaż pomostu pływającego dla służb ratowniczych, a zatem już nie ogólnodostępnego. Następnie: postawienie budynku socjalno-sanitarnego, remont i przebudowę ciągów pieszych, przy których zostanie postawionych sporo ławek, a ponadto renowację placu przy plaży, budowę tzw. wiaty gastronomicznej, remont istniejącego murka z budową trejaży, montaż stołów szachowych i drewnianych piknikowych, wykonanie placu zabaw dla małych dzieci oraz starszych. Na terenie kąpieliska zostanie również zorganizowana plenerowa siłownia, parking rowerowy ze stojakami, wykonany nowy murek wygradzający plażę i wreszcie (po skandalu związanym z wycinką wiekowych drzew przy plaży, jeszcze przed wejściem w życie lex Szyszko) efektownie urządzona zieleń.

- Przy plaży „zacumuje” wielki statek. Będzie nim zestaw zabawowy złożony z mnóstwa atrakcji: drabinek, zjeżdżalni, drążków itd. Niedaleko znajdzie się piramida linowa - dodaje A. Kus. - Ustawiony zostanie nowy budynek kas, a przy nich będą kołowrotki wejściowe.

Wszystko to - a może jeszcze więcej - do dyspozycji szczecinian na przełomie 2020-21 roku. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Mirosław Winocnek

 

Na zdjęciu: Od lat realizacja ambitnych planów przebudowy kąpieliska w Dąbiu nie wychodzi poza fazę techniczną, projektową.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Idol
2019-10-09 12:34:17
Taka sama sytuacja jak na kąpielisku Dziewoklicz. Państwo szuka tanich parobków. Miska ryżu coraz droższa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA