Niedziela 16 maja 2021r. 

Zmieniają organizację ruchu na obwodnicy Kobylanki. Nową jezdnią zamiast starej

Data publikacji: 2020-07-16 17:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-24 21:47
Zmieniają organizację ruchu na obwodnicy Kobylanki. Nową jezdnią zamiast starej
 

Od czwartkowego wieczoru zmienia się organizacja ruchu na obwodnicy Kobylanki. Ruch zostanie przeniesiony na nową jezdnię.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie poinformowała w czwartek, że wieczorem oddaje do użytkowania nową, północną jezdnię obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągi drogi S10. Południowa jezdnia, która już jest w eksploatacji od kilku lat, zostanie zamknięta i wyremontowana.
Zakończenie wszystkich prac związanych z inwestycją i oddanie całości drogi do użytkowania planowane jest na  koniec roku.

Zmiana organizacji ruchu na obwodnicy będzie odbywać się w trzech etapach:

  • pierwszy etap – ok. godziny 18 – na tym etapie tylko ruch w stronę Szczecina zostanie skierowany na nową jezdnię. Samochody poruszające się w kierunku Bydgoszczy nadal będą korzystać ze starej jezdni,
  • drugi etap – od godziny 18 do godziny 22 – na tym etapie wykonawca robót będzie przygotowywał przewiązki wraz z ich oznakowaniem poziomym i pionowym,
  • trzeci etap – ok. godziny 22 – na tym etapie ruch w stronę Bydgoszczy zostanie skierowany na nową jezdnię. Od tej chwili cały ruch będzie się odbywał nową jezdnią.

Przed pierwszym i trzecim etapem możliwe są chwilowe wstrzymania ruchu.

(k)

Fot. P. Dużak (arch.)

Komentarze

way 5
2020-07-16 19:27:29
I tak dookoła Wojtek. Coś szybko ten remont. Ile to lat od otwarcia?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ