środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Obwodnica Wałcza. Podpisali umowy na dokończenie węzłów drogowych

Obwodnica Wałcza. Podpisali umowy na dokończenie węzłów drogowych

Obwodnica Wałcza. Podpisali umowy na dokończenie węzłów drogowych
Data publikacji: 2020-07-02 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-03 14:28
Wywietleń: 2626 463006

GDDKiA podpisała dwie kolejne umowy na dokończenie robót na obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10. Wraz z nimi ma już zawarte wszystkie najważniejsze umowy z nowymi wykonawcami obwodnicy. Na koniec tego roku planowane jest udostępnienie drogi do ruchu.

Firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie za kwotę 26,5 mln złotych dokończy węzły Wałcz Wschód (DK22), Wałcz Północ (DW163) i Witankowo. Natomiast elementy BRD, bariery, oznakowanie i ogrodzenia wykona za 19,8 mln złotych konsorcjum firm GZD i Saferoad Grawil.

Budowa obwodnicy została wznowiona po tym, jak w październiku 2019 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z jej wcześniejszym wykonawcą - firmą Energopol Szczecin, która zaprzestała prac przy inwestycji.

Co się dzieje na budowie Obwodnicy Wałcza?

Obecnie na obwodnicy pracują już nowi wykonawcy robót na trasie głównej i wiaduktach, z którymi umowy GDDKiA podpisała na przełomie maja i czerwca.

- Wykonywane są prace na wszystkich wiaduktach nad obwodnicą. Powstają brakujące fragmenty podbudowy z kruszywa. Ruszają również roboty bitumiczne na jezdniach głównych, w pierwszej kolejności na odcinku od węzła Wałcz Zachód do węzła Wałcz Północ, gdzie na niektórych fragmentach nie było wcześniej wykonanych warstw bitumicznych - informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA w Szczecinie.

Obwodnica Wałcza

W ramach umowy podpisanej z firmą Pol-Dróg zostaną dokończone zostaną roboty na węzłach Wałcz Północ, Wałcz Wschód i Witankowo. Roboty będą prowadzone na drogach poprzecznych dla obwodnicy - DW163, DK22 i obecnej DK10, drogi te w rejonie węzłów zostaną przebudowane. Na węzłach Wałcz Wschód i Witankowo powstaną ronda, natomiast na węźle Wałcz Północ skrzyżowania, którymi przez łącznice będzie zapewnione połączenie z obwodnicą. Na wykonanie robót wykonawca będzie miał około trzech miesięcy.

Bariery i oznakowanie Obwodnicy Wałcza

Konsorcjum z liderem firmą GZD ma za zadanie wykonać roboty w zakresie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Będzie to przede wszystkim wykonanie brakujących fragmentów barier energochłonnych, oznakowania poziomego i pionowego, ogrodzenia drogi oraz systemu informacji pogodowej. Na wykonanie tych robót wykonawca będzie miał 137 dni – około 4,5 miesiąca.

(k)

Fot. GDDKiA

Obwodnica Wałcza. Podpisali umowy na dokończenie węzłów drogowych Obwodnica Wałcza. Podpisali umowy na dokończenie węzłów drogowych Obwodnica Wałcza. Podpisali umowy na dokończenie węzłów drogowych

Komentarze

dante
W tym kraju durni nie brakuje co złe się dzieje to winne PS ,opamiętajcie się !!
2020-07-03 14:23:30
@Do Xyres
No jeżeli budowa węzła drogowego przez 5 lat to dla Ciebie norma to gratuluję.
2020-07-03 07:29:53
Do Xyres
Rozumiem, że koklusz i koronawirus to też zasługa Pisiorów.
2020-07-02 23:20:30
Xyres
Obwodnica Wałcza i węzeł Kijewo to największe drogowe kompromitację rządu PiS.
2020-07-02 19:54:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie