czwartek, 03 grudnia 2020r.

Obwodnica Wałcza. Podpisali umowy na dokończenie węzłów drogowych

Data publikacji: 2020-07-02 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-03 14:28
Obwodnica Wałcza. Podpisali umowy na dokończenie węzłów drogowych
 

GDDKiA podpisała dwie kolejne umowy na dokończenie robót na obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10. Wraz z nimi ma już zawarte wszystkie najważniejsze umowy z nowymi wykonawcami obwodnicy. Na koniec tego roku planowane jest udostępnienie drogi do ruchu.

Firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie za kwotę 26,5 mln złotych dokończy węzły Wałcz Wschód (DK22), Wałcz Północ (DW163) i Witankowo. Natomiast elementy BRD, bariery, oznakowanie i ogrodzenia wykona za 19,8 mln złotych konsorcjum firm GZD i Saferoad Grawil.

Budowa obwodnicy została wznowiona po tym, jak w październiku 2019 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z jej wcześniejszym wykonawcą - firmą Energopol Szczecin, która zaprzestała prac przy inwestycji.

Co się dzieje na budowie Obwodnicy Wałcza?

Obecnie na obwodnicy pracują już nowi wykonawcy robót na trasie głównej i wiaduktach, z którymi umowy GDDKiA podpisała na przełomie maja i czerwca.

- Wykonywane są prace na wszystkich wiaduktach nad obwodnicą. Powstają brakujące fragmenty podbudowy z kruszywa. Ruszają również roboty bitumiczne na jezdniach głównych, w pierwszej kolejności na odcinku od węzła Wałcz Zachód do węzła Wałcz Północ, gdzie na niektórych fragmentach nie było wcześniej wykonanych warstw bitumicznych - informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA w Szczecinie.

Obwodnica Wałcza

W ramach umowy podpisanej z firmą Pol-Dróg zostaną dokończone zostaną roboty na węzłach Wałcz Północ, Wałcz Wschód i Witankowo. Roboty będą prowadzone na drogach poprzecznych dla obwodnicy - DW163, DK22 i obecnej DK10, drogi te w rejonie węzłów zostaną przebudowane. Na węzłach Wałcz Wschód i Witankowo powstaną ronda, natomiast na węźle Wałcz Północ skrzyżowania, którymi przez łącznice będzie zapewnione połączenie z obwodnicą. Na wykonanie robót wykonawca będzie miał około trzech miesięcy.

Bariery i oznakowanie Obwodnicy Wałcza

Konsorcjum z liderem firmą GZD ma za zadanie wykonać roboty w zakresie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Będzie to przede wszystkim wykonanie brakujących fragmentów barier energochłonnych, oznakowania poziomego i pionowego, ogrodzenia drogi oraz systemu informacji pogodowej. Na wykonanie tych robót wykonawca będzie miał 137 dni – około 4,5 miesiąca.

(k)

Fot. GDDKiA

Komentarze

dante
2020-07-03 14:23:30
W tym kraju durni nie brakuje co złe się dzieje to winne PS ,opamiętajcie się !!
@Do Xyres
2020-07-03 07:29:53
No jeżeli budowa węzła drogowego przez 5 lat to dla Ciebie norma to gratuluję.
Do Xyres
2020-07-02 23:20:30
Rozumiem, że koklusz i koronawirus to też zasługa Pisiorów.
Xyres
2020-07-02 19:54:27
Obwodnica Wałcza i węzeł Kijewo to największe drogowe kompromitację rządu PiS.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ