niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ruszyły prace przy obwodnicy Wałcza

Ruszyły prace przy obwodnicy Wałcza

Ruszyły prace przy obwodnicy Wałcza
Data publikacji: 2020-06-11 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-12 20:15
Wywietleń: 1602 458796

Plac budowy obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10 został już przekazany firmie PORR, która ma dokończyć roboty na jezdniach głównych. W ubiegły piątek plac budowy odebrała firma Budimex, która dokończy wiadukty nad obwodnicą.

Tym samym na budowę weszli nowi wykonawcy, którzy mają wznowić prace po tym, jak jesienią ubiegłego roku ze względu na wstrzymanie robót Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z Energopolem Szczecin, który był wcześniejszym wykonawcą inwestycji. Udostępnienie obwodnicy do ruchu planowane jest przed końcem tego roku.

Obwodnica Wałcza

- Nowi wykonawcy już organizują się na placu budowy. W ciągu tygodnia wykonawca robót drogowych rozpocznie wykonywanie robót ziemnych, stabilizacji podłoża i brakujących odcinków podbudowy z kruszywa. Wykonawca wiaduktów również rozpocznie pierwsze roboty przy obiektach nad trasą główną - informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA Oddział w Szczecinie.

Dyrekcja ma już wybranych wykonawców robót na węzłach drogowych oraz oznakowania i elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tych przetargach nie wpłynęły odwołania i GDDKiA czeka teraz na zakończenie kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, co umożliwi jej podpisanie umów.

(k)

Fot. GDDKiA

Ruszyły prace przy obwodnicy Wałcza Ruszyły prace przy obwodnicy Wałcza Ruszyły prace przy obwodnicy Wałcza

Komentarze

Jaro
Hej trole peosiarskim nie pompujcie się tak.
2020-06-12 19:57:28
Stew45
Podobno maja skończyć przed wyborami :-) ....następnymi
2020-06-12 00:06:39
Robert
Tragedia! Z głupim kawałkiem obwodnicy miasteczka ciągną się 7 lat. Podobnie z kawałkiem drugiej nitki między Stargardem a Szczecinem, gdzie wcześniej były nawet przygotowane wiadukty! Nie mówiąc już o przebudowie S3 od kijewa w stronę północy. Nie dość, że od 10 lat trwa inwestycja to budują tylko dwa pasy w jednym kierunku, a wiadukty nie przewidziane są do przyszłego trzeciego. Na S5 np między Gnieznem a Bydgoszczą wszystkie wiadukty mają zapas na trzeci pas. Nasz oddział GDDKiA nie radzi sobie z niczym!
2020-06-11 20:00:46
Odar
Obecna wladza nie wybudowała nawet jednego km drogi szybkiego ruchu czy autostrady od momentu projektu do chwili jej oddania do uzytku. A w zachodniopomorskim sa najwieksze opoznienia np węzeł Kijewo, obwodnica Wałcza, obwodnica Koszalina, obwodnica Sianowa, obwodnica Kobylanki, droga s3 do Swinoujscia, droga s6 Koszalin kierunek Gdańsk, s11 Koszalin kierunek Poznan, tunel do Świnoujścia gdxie brak jest maszyny do drazenia TBM z Chin, obwodnic ktore mial wykonywac Energopol w zach obwod Sxczecina a gdxie jeszcze s10????????
2020-06-11 13:28:25
Wina PiSu
PiSowska władza za tę inwestycję wstydu-bo chyba gorszej w Polsce inwestycji drogowej już nie ma bierze całkowitą odpowiedzialność.Dlaczego winnych tej sytuacji nie wtrącono do kryminału-? Czyżby działał jakiś szemrany korupcyjny układ i są to osoby nie do ruszenia-? To co się zadziało z tą obwodnicą jest niewyobrażalne.
2020-06-11 13:27:24
Wałcz
Największa kompromitacja drogowa tego rządu.
2020-06-11 11:38:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie