Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Ruszyły wycinki drzew na drodze wspomagającej obwodnicę Kobylanki

Data publikacji: 24 stycznia 2019 r. 18:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Ruszyły wycinki drzew na drodze wspomagającej obwodnicę Kobylanki
 

Rozpoczęła się wycinka drzew kolidujących z budową drogi wspomagającej Niedźwiedź-Zdunowo, która powstanie w ramach budowy drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu S10.

W marcu, po zakończeniu wycinek rozpoczną się roboty przy budowie tej drogi o długości 3,2 km. Natomiast w lutym ruszy usuwanie tzw. kolizji energetycznych i gazowych przy budowie samej drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki. Tu również roboty budowlane rozpoczną się wiosną tego roku. Całość prac ma zakończyć się we wrześniu 2020 roku.

W ramach budowy drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa realizowane są  trzy elementy: budowa drugiej jezdni drogi S10 na brakującym odcinku pomiędzy węzłem Kobylanka (Motaniec), a węzłem Stargard Zachód, budowa łącznicy relacji Szczecin-Kobylanka na węźle Kobylanka, oraz budowa drogi wspomagającej Niedźwiedź-Zdunowo.

- Realizacja tego zakresu robót umożliwi oznakowanie jako droga ekspresowa całego odcinka DK10 od granicy Miasta Szczecina do początku obwodnicy Stargardu. Znacząco poprawi się płynność ruchu, oraz bezpieczeństwo na tym mocno obciążonym ruchem drogowym fragmencie DK10 - ocenia Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga wspomagająca Niedźwiedź – Zdunowo o długości 3,2 km połączy miejscowość Niedźwiedź z ulicą Profesora Tomasz Żuka, przy szpitalu w Zdunowie. Nowa droga będzie biegła w miejscu istniejącej, nieutwardzonej drogi leśnej. Ma stać się znaczącym ułatwieniem dla komunikacji lokalnej. Umożliwi zlikwidowanie obecnego skrzyżowania do miejscowości Niedźwiedź zlokalizowanego na DK10 na zachód od węzła Kobylanka. Będzie to również trasa alternatywna dla pojazdów wolnobieżnych i innych, które nie będą już mogły się poruszać odcinkiem DK10 Szczecin - Motaniec, po tym jak stanie się on drogą ekspresową.

(k)

Fot. GDDKiA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

re: do amio
2019-01-25 10:40:24
He he, Twój komentarz też wyraża niezadowolenie. Widzisz cwaniaczku, do każdego można się przyczepić.
do amino
2019-01-25 09:48:56
Jak zwykle jakiś niezadowolony
amino
2019-01-24 21:34:17
ciekawe gdzie maja zyc zwierzeta

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA