czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zmiany w ZROT

Zmiany w ZROT

Zmiany w ZROT
Data publikacji: 2019-04-22 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-15 00:18
Wywietleń: 2037 387179

Damian Greś, dyrektor Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, został prezesem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Funkcję tę będzie pełnił społecznie. 

Do zmian we władzach ZROT, która zajmuje się m.in. promocją naszego województwa w kraju i za granicą, doszło podczas Walnego Zebrania Członków. Do Krajowego Rejestru Sądowego nie został bowiem wpisany wyłoniony w czerwcu 2018 r. zarząd, w którym byli:Marek Migdal – prezes, Sylwia Mytnik - wiceprezes, Magdalena Bulikowska – skarbnik, Adam Hok, Witold Jabłoński, Grzegorz Jóźwiak, Elżbieta Mitura, Jarosław Rzepa, Maria Skowrońska (członkowie), oraz zmiany w statucie organizacji.

Walne Zebranie, w którym uczestniczyło 33 członków ZROT, podjęło zatem decyzję o odwołaniu dotychczasowego zarządu. Wynik był symptomatyczny 27:1 (5 wstrzymujących).

Marszałek województwa jako przedstawicieli samorządu delegował do nowego składu zarządu ZROT: Damiana Gresia, Wojciecha Łebińskiego, Grzegorza Jóźwiaka. Weszli do niego także: Adam Hok, Witold Jabłoński, Zbigniew Jagniątkowski, Elżbieta Mitura, Sylwia Mytnik, Agnieszka Sielicka.

 - Zważywszy na formę oraz kontekst tego działania nie przyjąłem propozycji wejścia w skład nowego zarządu-  twierdzi Marek Migdal, który prezesem ZROT był od 2017 r. i w tymże roku został także pełnomocnikiem marszałka ds. turystyki (Umowa opiewająca na 3500 zł miesięcznie jest zawarta do 28 sierpnia br.).  

Nowo wyłoniony zarząd powierzył funkcję prezesa ZROT Damianowi Gresiowi, dyrektorowi Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (dotąd był to Wydział Turystyki i Gospodarki).

(mag)

Fot. Robert Wojciechowski

 

 

Komentarze

Student
Dowidzenia
2019-10-15 00:15:19
Piter
PSL + PO = dno czy ZROT
2019-04-22 23:56:15
Heniek
A co z poprzednim dyrektorem od współpracy terytorialnej?
2019-04-22 20:55:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie