Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Zmiany w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie

Data publikacji: 15 marca 2020 r. 18:39
Ostatnia aktualizacja: 15 marca 2020 r. 18:41
Zmiany w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie
 

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu poszczególnych działów. Chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych oraz pracowników MOPR-u w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

MOPR informuje, że na tym etapie wszystkie świadczenia - przede wszystkim usługi opiekuńcze - są realizowane zgodnie z harmonogramem.

- Monitorujemy sytuację naszych podopiecznych - podkreślił Maciej Homis, rzecznik prasowy szczecińskiego MOPR-u. - Część seniorów, która może liczyć na pomoc rodziny lub ma przyznany niewielki wymiar godzin, rezygnuje chwilowo ze wsparcia, aby ograniczyć kontakt z osobami z zewnątrz. Otrzymujemy informacje o nowych osobach, które mogą wymagać pomocy służb. Sygnały te sprawdzane są na bieżąco. Apelujemy do podopiecznych MOPR-u o ograniczenie wizyt w poszczególnych działach do absolutnego minimum. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Ta sama zasada tyczy się osób, które do tej pory nie korzystały ze wsparcia Ośrodka, a obecnie znalazły się w takiej potrzebie. W pierwszej kolejności zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby uzyskać informacje na temat form wsparcia czy też poradę od pracownika socjalnego.

W celu ułatwienia komunikacji uruchomiona została specjalna linia telefoniczna. Pod numerami tel.: 91 480 70 58 oraz 91 480 70 59 mieszkańcy miasta mogą uzyskać wszelkie informacje na temat realizacji świadczeń i funkcjonowania działów MOPR-u.

Od poniedziałku (16 marca) skrócone zostaną godziny funkcjonowania Biur Obsługi Interesantów w poszczególnych działach jednostki. Będą otwarte w godzinach 8-10 od poniedziałku do piątku. Klienci będą przyjmowani po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. W pozostałych godzinach sprawy również można zgłaszać telefonicznie. Pełny wykaz numerów jest na stronie internetowej Ośrodka.

We wszystkich BOI wystawiono środki do dezynfekcji rąk. Pracownicy terenowi zostali również wyposażeni w podręczne żele antybakteryjne.

Dodatkowo, zawieszono do odwołania zajęcia w Szkołach dla rodziców. Do Punktu Konsultacyjnego dla Ofiar Przemocy w Rodzinie można się zgłaszać telefonicznie (91 48 30 600) od poniedziałku do czwartku w godzinach 16-19. Osobiste wizyty będą przeprowadzane tylko po wcześniejszym umówieniu.

- Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Ośrodka oraz portalu https://wiadomosci.szczecin.eu/koronawirus, gdzie pojawiają się najnowsze informacje dotyczące funkcjonowania miejskich jednostek - dodał M. Homis.

(g)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA