czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Złapali winowajcę fury odpadów

Złapali winowajcę fury odpadów

Złapali winowajcę fury odpadów
Data publikacji: 2019-03-23 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:12
Wywietleń: 1586 382172

Straż miejska na gorącym uczynku złapała i ukarała  sprawcę podrzucania śmieci pod ścianę kamienicy przy ul. św. Barbary w Szczecinie. Ustalono, że pochodziły z pobliskiego punktu gastronomicznego. Dzikie wysypisko zostało posprzątane.

Kilka dni temu pisaliśmy o zwałach odpadów leżących od tygodni wzdłuż bocznej ściany kamienic przy ul. św. Barbary 2. To miejsce między pętlą autobusów Kołłątaja i skwerem im. Jacka Nieżychowskiego, naprzeciwko Hali Piastowskiej.

- Niestety to miejsce kusi podrzucających swoje śmieci, a miasto musi płacić za ich wywóz- mówi st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik SM Szczecin. - Strażnicy osiedlowi z Oddziału Śródmieście wybrali się tam z wizytą kontrolą. Pozostawiając radiowóz na jednej z ościennych do św. Barbary ulic, funkcjonariusze udali się na rekonesans. Około godziny 21 na gorącym uczynku złapali sprawcę podrzucającego worki ze śmieciami pod ścianę budynku na św. Barbary. Pochodziły one z pobliskiego punktu gastronomicznego. Jego właściciel, mimo posiadanego pojemnika na odpady, chciał zaoszczędzić, zlecając taki sposób utylizacji śmieci. To wykroczenie zostało oszacowane bardzo wymierną kwotą, najwyższą, jaką może nałożyć strażnik miejski w postępowaniu mandatowych. 

(g)

Fot. SM

Na zdjęciu: Teren przy ul. św. Barbary został posprzątany. Na jak długo?

 

Złapali winowajcę fury odpadów

Komentarze

Można
500zł więcej nie można? Można sporządzić wniosek o ukaranie do Sądu a tam można dać 5tys.
2019-03-24 09:45:05
taka kara
za karę to powinien ten cały kwartał sprzątać przez tydzień.
2019-03-24 01:21:11
@123
Ani Chińczyk, ani Turek z kebabu, tylko Polak-Katolik.
2019-03-24 00:48:15
?????
Co do diabła robi Sanepid? Dlaczego nie sprawdza takich rzeczy jak to czy są podpisane odpowiednie umowy? Dlaczego my wciąż utrzymujemy dziesiątki urzędników, służb itd. które kompletnie nie działają. A na olej z frytkownic jest umowa o odbiór czy nocą do studzienki leją i tylko nikt nie wie bo śladu nie ma? A w Carrfour'rze na Turzynie dlaczego tak zgnilizną wali? - ze świeżości? A Tesco na Pomorzanach czemu na mięsnym śmierdzi zwyczajnie padliną? Kiedy swoje leniwe duuu pska ruszy ze stołka PIH (WIIH) i Sanepid? Jak się ludzie potrują? Co pańcie pracowniczki-urzędniczki same zakupów nie robią czy noski pozatykane polipami? Lepki, śmierdzący brud po sklepach i knajpach w tym mieście. Jak się wróci do domu to ręce są brudne tak, jakby człowiek lazł po całym mieście na rękach. Wstyd! 21 wiek, a dookoła jak w chlewie. Pewnie ufryzowanym madame pochodzącym z Bździszewa lepki smrodek przypomina rozkoszne lata beztroskiej młodości na ojcowiźnie, więc czują się jak u siebie i palcem nie kiwną. Ba! nawet im w łepetynach nie powstanie, że może być czysto, świeżo i pachnąco.
2019-03-23 22:39:07
Dorota
A może należy napiętnować sprawcę i napisać nazwę baru sprawcy. Kasa miejska to nasza KASA !!!
2019-03-23 19:05:40
123
który to punkt-pewnie chinczyk obok spolem albo kebab obok kas zditm,teren należy ogrodzic lub dolozyc pojemnikow na smieci, teren to wlasnosc miasta?
2019-03-23 17:34:44
Ile?
Taka kara, że wstyd wymienić kwotę.
2019-03-23 15:29:38
Takie śmieci powinny być
zawsze dokładnie sprawdzane - na okoliczność dowodów (rachunki, profil odpadów np butelki, odciski palców na opakowaniach itd) dzięki temu można zwyczajnie określić kto zanieczyszcza i później gdy uda się go złapać na gorącym uczynku zwyczajnie dopisać mu koszty utylizacji wcześniejszych śmieci.
2019-03-23 15:19:54