piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złapali winowajcę fury odpadów

Złapali winowajcę fury odpadów

Złapali winowajcę fury odpadów
Data publikacji: 2019-03-23 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 1852 382172

Straż miejska na gorącym uczynku złapała i ukarała  sprawcę podrzucania śmieci pod ścianę kamienicy przy ul. św. Barbary w Szczecinie. Ustalono, że pochodziły z pobliskiego punktu gastronomicznego. Dzikie wysypisko zostało posprzątane.

Kilka dni temu pisaliśmy o zwałach odpadów leżących od tygodni wzdłuż bocznej ściany kamienic przy ul. św. Barbary 2. To miejsce między pętlą autobusów Kołłątaja i skwerem im. Jacka Nieżychowskiego, naprzeciwko Hali Piastowskiej.

- Niestety to miejsce kusi podrzucających swoje śmieci, a miasto musi płacić za ich wywóz- mówi st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik SM Szczecin. - Strażnicy osiedlowi z Oddziału Śródmieście wybrali się tam z wizytą kontrolą. Pozostawiając radiowóz na jednej z ościennych do św. Barbary ulic, funkcjonariusze udali się na rekonesans. Około godziny 21 na gorącym uczynku złapali sprawcę podrzucającego worki ze śmieciami pod ścianę budynku na św. Barbary. Pochodziły one z pobliskiego punktu gastronomicznego. Jego właściciel, mimo posiadanego pojemnika na odpady, chciał zaoszczędzić, zlecając taki sposób utylizacji śmieci. To wykroczenie zostało oszacowane bardzo wymierną kwotą, najwyższą, jaką może nałożyć strażnik miejski w postępowaniu mandatowych. 

(g)

Fot. SM

Na zdjęciu: Teren przy ul. św. Barbary został posprzątany. Na jak długo?

 

Złapali winowajcę fury odpadów

Komentarze

Można
500zł więcej nie można? Można sporządzić wniosek o ukaranie do Sądu a tam można dać 5tys.
2019-03-24 09:45:05
taka kara
za karę to powinien ten cały kwartał sprzątać przez tydzień.
2019-03-24 01:21:11
@123
Ani Chińczyk, ani Turek z kebabu, tylko Polak-Katolik.
2019-03-24 00:48:15
?????
Co do diabła robi Sanepid? Dlaczego nie sprawdza takich rzeczy jak to czy są podpisane odpowiednie umowy? Dlaczego my wciąż utrzymujemy dziesiątki urzędników, służb itd. które kompletnie nie działają. A na olej z frytkownic jest umowa o odbiór czy nocą do studzienki leją i tylko nikt nie wie bo śladu nie ma? A w Carrfour'rze na Turzynie dlaczego tak zgnilizną wali? - ze świeżości? A Tesco na Pomorzanach czemu na mięsnym śmierdzi zwyczajnie padliną? Kiedy swoje leniwe duuu pska ruszy ze stołka PIH (WIIH) i Sanepid? Jak się ludzie potrują? Co pańcie pracowniczki-urzędniczki same zakupów nie robią czy noski pozatykane polipami? Lepki, śmierdzący brud po sklepach i knajpach w tym mieście. Jak się wróci do domu to ręce są brudne tak, jakby człowiek lazł po całym mieście na rękach. Wstyd! 21 wiek, a dookoła jak w chlewie. Pewnie ufryzowanym madame pochodzącym z Bździszewa lepki smrodek przypomina rozkoszne lata beztroskiej młodości na ojcowiźnie, więc czują się jak u siebie i palcem nie kiwną. Ba! nawet im w łepetynach nie powstanie, że może być czysto, świeżo i pachnąco.
2019-03-23 22:39:07
Dorota
A może należy napiętnować sprawcę i napisać nazwę baru sprawcy. Kasa miejska to nasza KASA !!!
2019-03-23 19:05:40
123
który to punkt-pewnie chinczyk obok spolem albo kebab obok kas zditm,teren należy ogrodzic lub dolozyc pojemnikow na smieci, teren to wlasnosc miasta?
2019-03-23 17:34:44
Ile?
Taka kara, że wstyd wymienić kwotę.
2019-03-23 15:29:38
Takie śmieci powinny być
zawsze dokładnie sprawdzane - na okoliczność dowodów (rachunki, profil odpadów np butelki, odciski palców na opakowaniach itd) dzięki temu można zwyczajnie określić kto zanieczyszcza i później gdy uda się go złapać na gorącym uczynku zwyczajnie dopisać mu koszty utylizacji wcześniejszych śmieci.
2019-03-23 15:19:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie