wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wojna dzikim wysypiskom

Wojna dzikim wysypiskom

Wojna dzikim wysypiskom
Data publikacji: 2018-12-20 06:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wywietleń: 1061 367438

Miasto poszukuje firmy, która w przyszłym roku będzie likwidowała dzikie wysypiska śmieci w Szczecinie. Przetarg już ogłoszono. Z terminem otwarcia ofert tuż przed wigilią. Co ciekawe, o wyborze wykonawcy może zdecydować… poziom emisji spalin jego pojazdów. Natomiast w jego zakresie prac objętych zamówieniem zawarto nawet robienie zdjęć cyfrowych.

To ma być firma zatrudniająca pracowników na etacie (10) oraz przynajmniej dwie - kadry kierowniczej. I z uprawnieniami do przewożenia wszystkiego, co na dzikie wysypiska zwykle dorzucają ekowandale: od szkła i tworzyw sztucznych, przez gruz budowlany, nieulegające biodegradacji i wielkogabarytowe, po niebezpieczne odpady.

Firma powinna dysponować co najmniej dwoma ciężarówkami, przystosowanymi do transportu odpadów i kolejnymi dwoma - do transportu kontenerów na odpady (o pojemności min. 5 m sześciennych). To właśnie emisja ich spalin - oprócz ceny i terminu wykonania zlecenia od momentu zgłoszenia przez zamawiającego - będzie jednym z kryteriów weryfikacji oferty złożonej przez potencjalnie zainteresowanego podpisaniem kontraktu z miastem. Co ma znaczenie także w innym kontekście: tylko ciężarówki o niskiej emisji będą wyposażone w oczekiwany przez zamawiającego system monitoringu bazujący na pozycjonowaniu satelitarnym, umożliwiający stałe monitorowanie tras przejazdu oraz rzeczywistej pracy pojazdów.

Na tym nie koniec wyzwań, stawianych przed wykonawcą. Będzie musiał nie tylko zlikwidować dzikie wysypisko w mniej niż dobę, uprzątnąć po nim teren i specjalnie oznakować (tablica: „Zakaz wyrzucania odpadów"), przetransportować do utylizacji usunięte zanieczyszczenia i odpady odpadów i zanieczyszczeń, ale również logować się do systemu informatycznego Alert Miejski. Zarówno, aby odbierać zamówienia, jak również - po realizacji usługi - dokumentować wykonanie prac w cyfrowymi zdjęciami, wraz z informacją o ilości i rodzaju usuniętych odpadów.

Termin przetargu na likwidację dzikich wysypisk wraz z oczyszczaniem terenów po nich został wskazany na 21 grudnia. Otwarcie ofert - w Biurze ds. Zamówień Publicznych magistratu - w samo południe. ©℗

(an)

Fot. Dariusz Gorajski

Wojna dzikim wysypiskom

Komentarze

Alt
A może by tak przestać śmiecić buraki p......e
2018-12-20 17:29:09
do @ 123
"..dzikie wysypiskach i ogolnie smieci do sprzatania.." - nie kumasz iż do sprzątania "zgłoszonych" potrzebna jest specjalistyczna firma?
2018-12-20 09:21:13
321
dzikie wysypiskach i ogolnie smieci do sprzatania mozna zglaszac na alertszczecin.pl
2018-12-20 08:31:07
Alt
A może by tak straszaki miejskie ruszyły leniwe tyłki i ustaliły sprawce, nałożyły na niego obowiązek uprzątnięcia i ukarały mandatem ? Zamiast dodatkowo za to płacić z budzetu...aha zapomniałem ...to szczecińska strasszzzz męska...oni się za to nie biorą . Przyjeżdżają na miejsce i jak nie ma w śmieciach podpisanego oświadczenia sprawcy to umarzają i są po robocie.
2018-12-20 07:29:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie