Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Zdrowie pod kontrolą. Daj się zbadać studentom

Data publikacji: 05 kwietnia 2019 r. 21:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Zdrowie pod kontrolą. Daj się zbadać studentom
 

W sobotę (6 kwietnia) w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy w Szczecinie Zachodniopomorski Oddział NFZ przełączy się do akcji studentów medycyny „Zdrowie pod kontrolą”.

Przy stanowisku można będzie się dowiedzieć, o co chodzi z tym „cyfrowym zdrowiem”: e-receptą, e-skierowaniem, profilem zaufanym i Internetowym Kontem Pacjenta. Z kolei studenci oferują badania, profilaktykę i pogadanki edukacyjne o zdrowiu. W ramach akcji proponowane są: pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi; badanie EKG oraz konsultacje kardiologiczne; pomiar masy i składu ciała oraz konsultacje dietetyczne, nauka samobadania piersi oraz profilaktyka przeciwnowotworowa; oswajanie pojęcia transplantacji, zwalczanie stereotypów na temat przeszczepień; rejestracja potencjalnych dawców szpiku; porady i konsultacje, m.in. jak skutecznie rzucić palenie; jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy. Na dzieci czeka – „Szpital Pluszowego Misia” – studenci farmacji poprowadzą Misiową Aptekę, a stomatologii – zrobią przegląd uzębienia.

Akcja objęta jest patronatem prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Jej celem jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. Stanowisko ZOW NFZ czynne będzie od 10-18, natomiast studenci pozostaną dłużej – do godz. 20.00

(p)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA