Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Sobota z NFZ. Porady, badania, EKUZ na ferie...

Data publikacji: 25 stycznia 2019 r. 16:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Sobota z NFZ. Porady, badania, EKUZ na ferie...
 

Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza w sobotę (26 stycznia) do swojej siedziby przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Będą m.in. badania poziomu cukru i składu masy ciała, porady na temat zdrowego odżywiania. To także okazja do zaopatrzenia się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Na najmłodszych zaś czekają: zabawa w aptekę, nauka szczotkowania zębów, konkursy i inne niespodzianki.

Ten Dzień Otwarty NFZ wystartuje o godz.  9 i potrwa do godz. 14. W jego organizację zaangażowali się przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz szczecińskich oddziałów Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny i Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji.

Na najmłodszych czeka zabawa w aptekę, nauka szczotkowania zębów, konkursy i drobne upominki.

Podczas Dnia Otwartego będzie także można odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Stanowiska promotorów zdrowia ze szczecińskiego sanepidu oraz studentów medycyny i farmacji z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie dostępne będą w godzinach 10 - 13. Natomiast po EKUZ można będzie przyjść już od godz. 9 do 14.

Tego dnia dostępne będą najnowsze informatory "Gdzie się leczyć w 2019 roku", kolejne wydanie popularnego "Poradnika Stomatologicznego", ulotki o profilaktyce próchnicy u dzieci i kobiet w ciąży, a także materiały informacyjne na temat e-recepty.

Przy stanowisku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinie można będzie zbadać skład masy ciała, tj. wskaźnik BMI, procentową zawartość tkanki tłuszczowej, masę tkanki mięśniowej i kostnej, stopień nawodnienia organizmu, poziom otłuszczenia narządów wewnętrznych. Dowiedzieć się również, czy nasz organizm jest młodszy, czy starszy niż wskazuje metryka. Będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi i skorzystać z badania spirometrycznego (pojemności i wydolności płuc).

Promotorzy zdrowia z sanepidu opowiedzą o higienie jamy ustnej oraz o szkodliwości nadmiaru słodyczy i słodkich napojów dla zdrowia, w tym dla stanu uzębienia, w szczególności u dzieci - będzie pokaz prawidłowego szczotkowania zębów.

Poziom cukru we krwi zbadają studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny Oddział Szczecin.

Studenci ze szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji zaproponują badanie zawartości cukru w codziennej diecie, informacje o zamiennikach białego cukru, a dzieci zaproszą na pouczającą zabawę w aptekę.

To akurat początek ferii zimowych dla uczniów z Zachodniopomorskiego. Jeśli ktoś planuje wyjazd za granicę, powinien się zaopatrzyć w EKUZ. Ten dzień otwarty, to doskonała okazja do osobistego odbioru tego dokumentu. Kartę można otrzymać dla siebie i swoich najbliższych - na wniosek dostępny na stronie internetowej lub na miejscu, w Funduszu.

(sag)

Fot. NFZ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

danuta koteras
2019-01-27 13:49:38
Tylko dla kogo to? dla emerytów i bezrobotnych

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA