Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej [GALERIA]

Data publikacji: 16 lutego 2019 r. 14:20
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej
 

Pacjenci z małych miejscowości województwa zachodniopomorskiego po raz kolejny mieli możliwość skorzystania z porad specjalistów w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. W sobotę (16 lutego) lekarze przyjęli dodatkowo 100 pacjentów.

Szpital przy Arkońskiej tradycyjnie już bierze aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Chorego.

– Wspólnie z Caritas Polska dotarliśmy do mieszkańców małych miejscowości, m.in. z powiatów: gryfińskiego, choszczeńskiego, stargardzkiego i gryfickiego, którzy w swoich parafiach zgłaszali chęć wizyt u konkretnych specjalistów – informuje Natalia Andruczyk, rzecznik prasowy placówki. – Dla osób z miejscowości znacznie oddalonych od przychodni i szpitali jest to szansa na pierwszą od dawna wizytę w poradni specjalistycznej. Pacjenci ci sami często nie mają jak dojechać do lekarza albo czas oczekiwania na poradę jest za długi.

Porad i konsultacji udzielali lekarze specjaliści w zakresie: kardiologii, dermatologii, endokrynologii, okulistyki, gastrologii, reumatologii, neurologii, ortopedii, chirurgii naczyń oraz fizjoterapii. Przyjęcia do kardiologa poprzedzone były badaniem EKG oraz ciśnienia tętniczego. Na zlecenie lekarzy wykonywano również badania USG jamy brzusznej, tarczycy oraz naczyń tętniczych i żylnych.

Pacjenci z regionu zostali dowiezieni na badania busami i autokarami przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W przerwach między wizytami przygotowano dla nich ciepłe napoje i poczęstunek.

Przyjęcia poprzedziła msza św. w intencji chorych i ich rodzin, którą w kościele pw. św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego odprawił ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Dodajmy, że koordynatorem tegorocznego Światowego Dnia Chorego jest dr n. med. Maria Magdalena Herczyńska.

(isz)

Fot. Grzegorz Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gwarantem przyjęcia do lekarza specjalisty.
2019-02-18 07:49:39
No tak Państwo Polskie zeszło na psy. Teraz proboszcz jest lekarzem rodzinnym i gwarantem przyjęcia do lekarza specjalisty. Właściciel boga może wszystko, jest Wszechmogący.
ciepłe napoje i poczęstunek?
2019-02-17 13:29:41
lepiej zajmijcie się wirusem odry, gronkowcem, itp. syfem na oddziałach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA