wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej

Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej [GALERIA]

Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej
Data publikacji: 2019-02-16 14:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:33
Wywietleń: 1333 376126

Pacjenci z małych miejscowości województwa zachodniopomorskiego po raz kolejny mieli możliwość skorzystania z porad specjalistów w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. W sobotę (16 lutego) lekarze przyjęli dodatkowo 100 pacjentów.

Szpital przy Arkońskiej tradycyjnie już bierze aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Chorego.

– Wspólnie z Caritas Polska dotarliśmy do mieszkańców małych miejscowości, m.in. z powiatów: gryfińskiego, choszczeńskiego, stargardzkiego i gryfickiego, którzy w swoich parafiach zgłaszali chęć wizyt u konkretnych specjalistów – informuje Natalia Andruczyk, rzecznik prasowy placówki. – Dla osób z miejscowości znacznie oddalonych od przychodni i szpitali jest to szansa na pierwszą od dawna wizytę w poradni specjalistycznej. Pacjenci ci sami często nie mają jak dojechać do lekarza albo czas oczekiwania na poradę jest za długi.

Porad i konsultacji udzielali lekarze specjaliści w zakresie: kardiologii, dermatologii, endokrynologii, okulistyki, gastrologii, reumatologii, neurologii, ortopedii, chirurgii naczyń oraz fizjoterapii. Przyjęcia do kardiologa poprzedzone były badaniem EKG oraz ciśnienia tętniczego. Na zlecenie lekarzy wykonywano również badania USG jamy brzusznej, tarczycy oraz naczyń tętniczych i żylnych.

Pacjenci z regionu zostali dowiezieni na badania busami i autokarami przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W przerwach między wizytami przygotowano dla nich ciepłe napoje i poczęstunek.

Przyjęcia poprzedziła msza św. w intencji chorych i ich rodzin, którą w kościele pw. św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego odprawił ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Dodajmy, że koordynatorem tegorocznego Światowego Dnia Chorego jest dr n. med. Maria Magdalena Herczyńska.

(isz)

Fot. Grzegorz Siwa

Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej Światowy Dzień Chorego przy Arkońskiej

Komentarze

gwarantem przyjęcia do lekarza specjalisty.
No tak Państwo Polskie zeszło na psy. Teraz proboszcz jest lekarzem rodzinnym i gwarantem przyjęcia do lekarza specjalisty. Właściciel boga może wszystko, jest Wszechmogący.
2019-02-18 07:49:39
ciepłe napoje i poczęstunek?
lepiej zajmijcie się wirusem odry, gronkowcem, itp. syfem na oddziałach.
2019-02-17 13:29:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie