Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Zdrowie pod kontrolą. Bezpłatne badania

Data publikacji: 16 listopada 2016 r. 12:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Zdrowie pod kontrolą. Bezpłatne badania
 

Już w sobotę 19 listopada w Galerii Handlowej Turzyn w Szczecinie będzie miała miejsce jedna z odsłon ogólnopolskiej akcji „Zdrowie pod Kontrolą”. Tego dnia klienci centrum handlowego będą zachęcani do kompleksowego dbania o zdrowie poprzez udział w bezpłatnych badaniach i kursach. Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych gości.

W najbliższą sobotę klienci Galerii Handlowej Turzyn będą mogli wziąć udziału w bezpłatnych badaniach oraz konsultacjach prowadzonych przez studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy będą m.in. mierzyć poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze oraz pokażą, jak bez specjalistycznej wiedzy badać się pod kątem nowotworów.

W programie wydarzenia znalazły się również: kurs pierwszej pomocy, kompleksowe przeglądy stomatologiczne i szkolenia w zakresie higieny jamy ustnej, porady dietetyków na temat zdrowego żywienia, możliwość pomiaru masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie oraz wyliczenia wskaźnika BMI, pomiary wydolności płuc oraz ilości wydychanego tlenku węgla, wskazane szczególnie w przypadku palaczy.

Z myślą o najmłodszych powstanie "Szpital Pluszowego Misia", czyli stanowisko, na którym studenci otoczą opieką przyniesione przez dzieci pluszaki, ocieplając w ten sposób wizerunek lekarzy w oczach małych pacjentów.

- Klienci Turzyna mogą poddać się kompleksowym badaniom przy okazji załatwiania codziennych spraw. Jednym z głównych założeń tego wydarzenia jest uświadomienie ludziom, jak ważna dla zdrowia jest odpowiednia profilaktyka. Właśnie dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie akcji w naszym centrum - mówi Dorota Buczyńska, dyrektor Galerii Handlowej Turzyn.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Oddziałem Szczecin Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Akcja odbędzie się w godzinach 10:00-18:00.

Więcej infiormacji znaleźc można na Facebooku

(k)

 Fot. arch. IFMSA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ok, ale
2016-11-16 15:22:04
To dobra akcja. Natomiast jakie znowu kompleksowe badania? Chyba jeszcze u nas nie jest tak źle, żeby pomiar ciśnienia nazywać kompleksowym badaniem :(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA