niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zdroje. "Zielony Dwór" sprzedadzą, ale później

Zdroje. "Zielony Dwór" sprzedadzą, ale później

Zdroje. "Zielony Dwór" sprzedadzą, ale później
Data publikacji: 2015-12-22 22:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1822 66071
Na początku roku gmina Szczecin ogłosiła, że chce sprzedać „Zielony Dwór" - dawny dom dziecka w Zdrojach. Choć są przedsiębiorcy zainteresowani atrakcyjną nieruchomością, to miasto nadal do transakcji nie doprowadziło. Zanim teren z budynkiem pójdzie pod młotek magistrat chce zmienić plan zagospodarowania, by zyskać lepszą cenę.

„Zielony Dwór" wraz z 9 hektarowym parkiem był przez lata siedzibą jednego ze szczecińskich Domów Dziecka. Po pożarze, pod koniec ubiegłego wieku nieruchomość wymagała generalnego remontu. Znaczne koszty - obiekt jest zabytkowy - oraz zmiana formuły opieki na dziećmi (zamiast molochów preferuje się małe, rodzinne domy dziecka) sprawiły, że gmina postanowiła się pozbyć kompleksu.

- Od prawie roku chodzę do urzędu i pytam się co z przetargiem na „Zielony Dwór". - opowiada,  pragnący zachować anonimowość, jeden ze szczecińskich przedsiębiorców. - Mam pomysł, biznesplan i  wciąż słyszę „później".

Jak twierdzą urzędnicy „miasto nadal podtrzymuje chęć zbycia nieruchomości przy ul Walecznych 23".  Trwa też postępowania sądowe, które ma „wyczyścić" status całego terenu.

- Oprócz tego analizowana jest także  potrzeba zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Zdroje-Walecznych” poprzez wprowadzenie zapisów umożliwiających zwiększenie maksymalnej powierzchni zabudowy dla tego terenu - mówi Tomasz Klek, z biura prasowego UM w Szczecinie. - Powyższe dotyczyłoby obszarów niezagospodarowanych, niezalesionych, a także wcześniej zajętych pod boiska sportowe.  Z uwagi na ograniczenia w sposobie zagospodarowania tego  terenu wynikające z zapisów planu oraz z tytułu wpisu do rejestru zabytków, umożliwienie posadowienia nowych obiektów i rozbudowa obecnych, na obszarze większym niż wskazuje to obecny plan, spowoduje wzrost atrakcyjności tej nieruchomości dla potencjalnych inwestorów. ©℗

(ArR)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Konrad
Przy okazji warto by było pomyśleć o powiększeniu powierzchni cmentarza w Zdrojach,ale myślenie perespektywiczne jest obce ratuszowym.
2015-12-23 07:09:33
dwór+9ha=Bóg zapłać!
Czy Jego Ekscelencja Dzięga zrzekł się już prawa pierwowzięcia? Bo jeśli nie, to odradzam inwestowanie w komercyjne biznesplany, szkoda czasu i pieniędzy. W Krzystko-Szczecinie obowiązuje zasada Dzięga locuta, causa finita.
2015-12-22 23:39:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie