Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Zdroje. "Zielony Dwór" sprzedadzą, ale później

Data publikacji: 22 grudnia 2015 r. 22:57
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Zdroje. "Zielony Dwór" sprzedadzą, ale później
 
Na początku roku gmina Szczecin ogłosiła, że chce sprzedać „Zielony Dwór" - dawny dom dziecka w Zdrojach. Choć są przedsiębiorcy zainteresowani atrakcyjną nieruchomością, to miasto nadal do transakcji nie doprowadziło. Zanim teren z budynkiem pójdzie pod młotek magistrat chce zmienić plan zagospodarowania, by zyskać lepszą cenę.

„Zielony Dwór" wraz z 9 hektarowym parkiem był przez lata siedzibą jednego ze szczecińskich Domów Dziecka. Po pożarze, pod koniec ubiegłego wieku nieruchomość wymagała generalnego remontu. Znaczne koszty - obiekt jest zabytkowy - oraz zmiana formuły opieki na dziećmi (zamiast molochów preferuje się małe, rodzinne domy dziecka) sprawiły, że gmina postanowiła się pozbyć kompleksu.

- Od prawie roku chodzę do urzędu i pytam się co z przetargiem na „Zielony Dwór". - opowiada,  pragnący zachować anonimowość, jeden ze szczecińskich przedsiębiorców. - Mam pomysł, biznesplan i  wciąż słyszę „później".

Jak twierdzą urzędnicy „miasto nadal podtrzymuje chęć zbycia nieruchomości przy ul Walecznych 23".  Trwa też postępowania sądowe, które ma „wyczyścić" status całego terenu.

- Oprócz tego analizowana jest także  potrzeba zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Zdroje-Walecznych” poprzez wprowadzenie zapisów umożliwiających zwiększenie maksymalnej powierzchni zabudowy dla tego terenu - mówi Tomasz Klek, z biura prasowego UM w Szczecinie. - Powyższe dotyczyłoby obszarów niezagospodarowanych, niezalesionych, a także wcześniej zajętych pod boiska sportowe.  Z uwagi na ograniczenia w sposobie zagospodarowania tego  terenu wynikające z zapisów planu oraz z tytułu wpisu do rejestru zabytków, umożliwienie posadowienia nowych obiektów i rozbudowa obecnych, na obszarze większym niż wskazuje to obecny plan, spowoduje wzrost atrakcyjności tej nieruchomości dla potencjalnych inwestorów. ©℗

(ArR)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Konrad
2015-12-23 07:09:33
Przy okazji warto by było pomyśleć o powiększeniu powierzchni cmentarza w Zdrojach,ale myślenie perespektywiczne jest obce ratuszowym.
dwór+9ha=Bóg zapłać!
2015-12-22 23:39:54
Czy Jego Ekscelencja Dzięga zrzekł się już prawa pierwowzięcia? Bo jeśli nie, to odradzam inwestowanie w komercyjne biznesplany, szkoda czasu i pieniędzy. W Krzystko-Szczecinie obowiązuje zasada Dzięga locuta, causa finita.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA