Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Zbliża się głosowanie na projekty SBO

Data publikacji: 2022-11-23 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-24 14:54
Zbliża się głosowanie na projekty SBO
W tym roku zakwalifikowanych do głosowania zostały 153 projekty. Głosowania na SBO 2023 już 29 listopada. Fot. Centrum Informacji Miasta  

We wtorek 29 listopada rozpocznie się głosowanie na propozycje mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. W tej edycji zgłoszono 153 projekty.

– W tym roku do wyboru mamy 39 projektów więcej niż rok temu. Mamy nadzieję, że dzięki ich ilości, jakości i zróżnicowaniu mieszkańcy będą zadowoleni z tak wielu możliwości wyboru, a także chętnie i z przekonaniem oddadzą swoje głosy – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego.

Początkowo zgłoszono 218 projektów, z których po weryfikacji zostało 153. To one właśnie powalczą w plebiscycie o środki finansowe na ich realizację. Na liście do głosowania jest 39 projektów ogólnomiejskich i 114 lokalnych. 17 projektów wycofano.

Głosowanie rozpocznie się 29 listopada br. o godzinie 12. Potrwa ono do 13 grudnia – również do godziny 12. Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.

Na wybrany projekt można oddać głos elektronicznie na stronie www.sbo.szczecin.eu/ lub w formie papierowej. W tegorocznej edycji środki na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego wynoszą 17 520 000 zł. ©℗

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SBOszustów
2022-11-24 14:55:08
Aż z ciekawości pokusiłem się o sprawdzenie listy dostępnych do głosowania projektów. Wszystkie najciekawsze, zostały odrzucone a etapie rozpatrywania wniosków. Pozostały same śmieci, typu murale, pomniczki, ławki, przystanki, huśtawki, parczki kieszonkowe. Nic, co by mogło przynieść faktyczny profit dla mieszkańców. Nie ma sensu brać udziału w tym cyrku. Do tego, z projektów które zostały, wszystkie zostały złożone przez radnych lub "znanych" aktywistów miejskich. Jaki to budżet obywatelski?
sbo dno
2022-11-24 14:37:29
Nie wierzę już w żadne sbo, odkąd dobre projekty odpadały albo były wręcz sabotowane, a kasa z sbo lądowała w rękach klubów piłkarskich. Takie projekty jak pomnik Krygiera, nie powinny zostać nawet dopuszczone pod głosowanie. Jest tyle potrzeb w tym mieście, a tymczasem pieniądze są marnowane na pomniki. Jak nie wiecie co z kasą robić, to przydał by się chodnik i ścieżka rowerowa, wzdłuż ulicy Krygiera, do Podjuch. To są potrzebne inwestycje, a nie pomnikoza
@Helikopter z Misia
2022-11-24 14:31:28
Trzeba też uważać na projekty z pozoru niewinne,a w szczegółach sprzeczne z polską racją stanu, np. projekt (zatwierdzony już do realizacji) radnej Jackowski uhonorowania w Szczecinie za pieniądze Polaków jednej z niemieckich mniejszości narodowych, która nie mniej od samych Niemców nienawidzi Polaków, a którą to Hitler potraktował tak ostro, że wielu nie ma swoich grobów. Ponieważ już mało kto głosuje na SBO wrogie przejmowanie budżetu przez małe zorganizowane grupy jest jak najbardziej realne.
Helikopter z Misia
2022-11-23 12:32:12
uważajcie na "projekty" w których pada tylko adres , np Arkońska 80 , Nehringa 69 itd. Pod tymi adresami kryją się kluby piłkarskie , a właściwie akademie piłkarskie budujące sobie infrastrukturę za miliony z SBO. Nic sobie nie robią z zakazu prowadzenia działalności zarobkowej na tych obiektach. Druga sprawa to dopuszczenie do SBO terenów, które miasto wynajęło i praktycznie nie ma nad nimi kontroli. Kolejne przelewy milionów w prywatne ręce.
VAV
2022-11-23 11:03:20
I tym sposobem powstanie kolejny skatepark albo mural o Pogoni. Dziwnym trafem naprawdę sensowne i pożyteczne projekty nie mogą się przebić. To całe SBO powinno być zawieszone z uwagi na sytuację budżetową . Jaki jest sens utrzymywania Społecznego Budżetu Marnowania Pieniędzy ? Wystarczy popatrzeć na hamaki w Parku Żeromskiego

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA