Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Zatrzymali mężczyznę ściganego przez niemiecką policję

Data publikacji: 2019-05-22 18:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Zatrzymali mężczyznę ściganego przez niemiecką policję
 

Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali mężczyznę ściganego przez niemiecką policję. Gdy interweniowali w sprawie stłuczki okazało się, że 29-latek figuruje jako poszukiwany w Systemie Informacyjnym Schengen.

Funkcjonariusze zostali wezwani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce kilka godzin wcześniej. Jego sprawca pozostawił informację oraz numer telefonu do kontaktu dla pokrzywdzonego.

Mundurowi skontaktowali się z mężczyzną. Podczas legitymowania okazało się, że 29-latek w Systemie Informacyjnym Schengen widnieje jako poszukiwany przez niemiecką policję. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

System Informacyjny Schengen jest instrumentem walki z przestępczością oraz nielegalną migracją. Dane w nim zawarte wykorzystywane są podczas kontroli policyjnej, granicznej, celnej oraz przy wydawaniu wiz i zezwoleń na pobyt, w stosunku do obywateli krajów trzecich. Dzięki temu systemowi polskie służby mają dostęp do informacji o przestępcach zatrzymywanych w innych krajach. System działa również w drugą stronę. Osoby, które popełniły przestępstwo poza granicami Polski, są zatrzymywane na terenie naszego kraju.

(k)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To...
2019-05-23 11:37:19
Za pozostawiona Uczciwa... informacje dla pokrzywdzonego - powinien dostac jakis rabat !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA