wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Świat > Poszukiwany Polak zatrzymany na włoskim lotnisku. Wybierał się na audiencję papieża

Poszukiwany Polak zatrzymany na włoskim lotnisku. Wybierał się na audiencję papieża

Poszukiwany Polak zatrzymany na włoskim lotnisku. Wybierał się na audiencję papieża
Data publikacji: 2019-04-10 13:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 10:44
Wywietleń: 1193 385132

Policja na lotnisku we włoskim mieście Pescara w regionie Abruzja aresztowała 31-letniego Polaka, który przyleciał na wakacje i wybierał się na audiencję generalną papieża Franciszka. Zatrzymany został na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA).

Agencja Ansa podała we wtorek, że młody Polak przyleciał do Włoch z narzeczoną. Po krótkim pobycie w Abruzji wybierali się do Rzymu na środową audiencję generalną papieża.

Funkcjonariusze włoskiej straży granicznej otrzymali sygnał, że na pokładzie samolotu, który przyleciał z Warszawy, jest mężczyzna poszukiwany listem gończym przez wymiar sprawiedliwości Niemiec. Ciążą na nim zarzuty dotyczące pomocy w nielegalnej imigracji, gdy przed kilkoma laty pracował tam jako kierowca.

Kiedy wszystkich 160 pasażerów wyszło z samolotu, zostali poprowadzeni specjalnym korytarzem, w którym funkcjonariusze straży granicznej odnaleźli wśród nich poszukiwanego mężczyznę. Polak został aresztowany i trafił do więzienia, gdzie czeka na ekstradycję.

(pap)

Fot. archiwum/policja

Komentarze

do @ ,
- dziewczyna nie "zadaje się", dziewczyna DAJE!
2019-04-11 18:54:20
A te 10 000 tysiecy...
Az z Afryki... tez poprowadzali specjalnymi korytarzami...???
2019-04-10 22:00:01
wixi
Niemcy prosili o pomoc w przyjmowaniu imigrantów - to pomagał teraz go oskarżają? cóż Polacy nie mają ochrony Rządu w Polsce.
2019-04-10 17:32:06
Quistorp
Wiadomo "pap"- lanina. Zaraz więzienie! Najpierw do aresztu!Areszt to taka luksusowa poczekalnia dla niegrzecznych przed ogłoszeniem wyroku.
2019-04-10 16:58:30
sto lat planowania
buhahahha esencja tego kraju,sprowadzal imigrantow-robil na tym biznes a co niedziele do kosciolka i pewnie koszulki wyklęto-zaklęte, a narzeczona sie nie martw- od biskupa za odpowiedni datek wszystko da sie zalatwic,to tak jak ci kibole z krakowa oni tez bohatersko walczli z imigracja poprzez jej sprowadzanie,najciemniej pod latarnia...
2019-04-10 15:48:42
,
Niezła narzeczona, że zadaje się z przestępcą.
2019-04-10 13:55:13