Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Zaszczepią osoby w kryzysie bezdomności. Za tydzień w czwartek w Szczecinie

Data publikacji: 2021-07-15 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-16 08:50
Zaszczepią osoby w kryzysie bezdomności. Za tydzień w czwartek w Szczecinie
Fot. ZUW  

Osoby w kryzysie bezdomności, które jeszcze się nie zaszczepiły przeciwko covid-19, będą mogły to zrobić w czwartek 22 lipca. Akcję szczepień organizują na placu Tobruckim w Szczecinie wolontariusze Spotkań przy zupie wraz z Centrum Medycznym Dobra. To szczepienie jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson.

Co czwartek na pl. Tobruckim, nieopodal dworca, wolontariusze Spotkań przy zupie czekają z gorącym darmowym posiłkiem na osoby w kryzysie bezdomności i na każdego, kto jest głodny. Za tydzień w czwartek od godz. 18.15 nie tylko nakarmią, ale w dobie trwającej pandemii umożliwią chętnym szczepienie.

- Procedura szczepienia będzie taka jak zawsze - tłumaczy Zuzanna Nikodemska z Centrum Medycznego Dobra. - Najpierw kwalifikacja, potem szczepienie i kwadrans, podczas którego pacjent powinien zostać gdzieś w pobliżu. Chcielibyśmy, żeby ze szczepień skorzystały osoby, które są w kryzysie bezdomności i to jest nasz cel, bo na pewno mają do nich utrudniony dostęp. Między innymi dlatego, że rejestracja odbywa się online. Jeśli pojawią się również inne osoby, które będą chciały się zaszczepić, także je zaszczepimy.

Jak mówią organizatorzy akcji, kłopotliwe byłoby szczepienie tej grupy osób innym preparatem niż jednodawkowym. Na drugą dawkę wielu prawdopodobnie by się nie zgłosiło.

- Trudno nam powiedzieć, ilu będzie chętnych, mamy zamiar zaszczepić tyle osób, ile przyjdzie - zapowiada Zuzanna Nikodemska. - Jesteśmy przygotowani na dwieście dawek. Z tego co wiem, aż takiego zapotrzebowania nie będzie.

Do szczepień potrzeby jest PESEL i dowód tożsamości. Kwestionariusz pomogą wypełnić wolontariusze. Organizatorzy akcji chcą na miejscu drukować zaszczepionym paszporty covidowe.

Osobom bezdomnym, przebywającym w szczecińskich schroniskach i noclegowniach, szczepienia ułatwiły organizacje, które je prowadzą. Znacząca większość podopiecznych jest tam już zaszczepiona, w niektórych wszyscy. Czwartkowa akcja organizowana jest przede wszystkim z myślą o tych, którzy nie korzystają z przytulisk i tej szansy nie mieli. Warto o tym poinformować każdego, kto jest w takiej sytuacji.

Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rere
2021-07-16 08:05:54
@Pan z żabki: Do małpki koniecznie kaszanka!
Pan z żabki
2021-07-15 20:38:57
Świetna wiadomość bo w ten sposób podniosą nam poziom zaszczepialności .Warto byłoby pomyśleć o jakimś"bonusie" dla tych w"kryzysie" czy na zakręcie życiowym i np.zaoferować wojskową grochówkę,lub np.schaboszczaka z kapustą. Na pewno frekwencja zdecydowanie by wzrosła na wieś,że dla każdego zaszczepionego "małpka" gratis ;-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA