Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Zasłużeni dawcy w Arenie [GALERIA]

Data publikacji: 2017-11-12 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:55
Zasłużeni dawcy w Arenie
Fot. Dariusz Gorajski  

Stu dawców krwi ze Szczecina i okolic otrzymało w niedzielę 12 listopada odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, przyznane przez ministra zdrowia. Uroczystość w hali widowiskowo-sportowej Arena była połączona z akcją „Przelewamy krew dla Niepodległej” i obchodami pięciolecia funkcjonowania w regionie Mobilnego Punktu Poboru Krwi.

Odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu” są nadawane osobom, które oddały ponad 20 litrów krwi i tym samym przyczyniły się do uratowania zdrowia i życia wielu ludzi. Za tę niezwykłą humanitarną postawę dziękowała im Ewa Kłosińska, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, które zorganizowało uroczystość.

Wśród osób uhonorowanych była jedna kobieta - Agnieszka Dordzik-Burdek.

- Oddaję krew od 2006 roku – mówi. – Przekonał mnie do tego mój mąż Zygmunt, który dziś również odebrał odznaczenie. Oboje mamy z tego, co robimy, dużą satysfakcję.

Wydarzenie było połączone z obchodami 5-lecia Mobilnego Punktu Poboru Krwi, ze względu na kolor zwanego „Truskawką”. Czerwony autobus, którym dysponuje RCKiK, niemal codziennie dociera do krwiodawców w Szczecinie i regionie, a jego ekipa za każdym razem przyjmuje co najmniej kilkadziesiąt osób.Także niedzielna impreza była okazją, by skorzystać z mobilnego ambulansu - towarzyszyła jej akcja Wojskowego Klubu HDK Szczecin "Przelewamy krew dla Niepodległej”, zorganizowana z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W hali Arena prezentowały się też kluby oraz stowarzyszenia honorowych dawców krwi, przed budynkiem można było obejrzeć wozy służb mundurowych.
(gan)
Fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czesław
2017-11-13 09:23:35
Gratulacje. Aby jak najwięcej ludzi dołączyło to tego szczytnego celu!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ